Stardew Valley: Dev Mahsuller Nasıl Elde Edilir?

Stardew Valley: Dev Mahsuller Nasıl Elde Edilir? ,Dev Ekinler; Stardew Valley, şanslı olmaları durumunda oyuncuların ortalamadan daha büyük bir mahsulün ödülünü talep etmelerine izin verme şansına sahiptir ve bu yazı bazı tavsiyeler sunar.

Stardew Valley, çiftlik hayatının zevkleriyle ilgilidir. Tavuklar için yeni bir darbe yapmak için para biriktirmekten, sonunda iyi bir hasatın ödüllerini alan oyuncuların sevincine kadar. Şanslı çiftçiler için, bir gecede bir mahsulün çok büyük bir boyuta ulaştığını öğrenmek için uyanma şansları var. Bu yazımızda, bunun bir oyuncunun lehine olmasını sağlamak için ipuçları ve püf noktaları vardır.

Diğer çiftçilik simülasyon oyunlarının çoğu gibi, Stardew Valley de her sezon yetiştirilebilen ve değiştirilebilen adil bir ürün yelpazesine sahiptir. Bunlar, patates ve havuç gibi basit olanlardan ve hatta oyuncu Seyahat Arabasını ziyaret ederse Tatlı Mücevher Meyvelerinden oluşur. Mevcut birçok mahsulden sadece üçünün dev bir mahsul olma şansı var.

Dev olabilecek üç ürün şunlardır:

  • Baharda Karnabahar
  • Yaz aylarında Kavun
  • Sonbaharda Kabak

Tüm bu Stardew Valley mahsulleri, mevsimindeyken Genel Mağazadan veya JojaMart’tan satın alınabilir, balkabağı en pahalıdır. Mahsuller ellerine geçtiğinde, hedefledikleri büyük mahsulü elde edebildiklerinden emin olmak için çiftçilerin atması gereken birkaç adım vardır.

Stardew Valley: Dev Mahsuller Nasıl Elde Edilir?
Stardew Valley: Dev Mahsuller Nasıl Elde Edilir?

İlk olarak, ekinlerin en az 3×3’lük bir ekili araziye ekilmesi gerekir, bu da setin aynı türden minimum dokuz ürüne sahip olmasını sağlar. Oyuncunun en azından merkezdeki mahsulün sulandığından, bakımının yapıldığından ve tamamen büyüdüğünden emin olması gerekir, böylece işçiliği yapmakla meşgul olan oyuncular buna kolayca odaklanabilir.

Oradan, merkez mahsul etrafta olduğu sürece, oyun içinde her yeni günde dev bir mahsule dönüşme şansı var. Yine de, şans %1 olduğu için biraz zor.

Bu, çiftçileri denemekten vazgeçirmediyse, Stardew Valley modlarının yardım etmek için yapabileceklerinin dışında, oyunu kendi lehlerine oynamanın bir yolu var. Şans için önemli bir faktör, merkezdeki bitkinin tamamen büyümüş olmasının önemli olmasıdır, bu nedenle Speed ​​Gro gibi büyümeyi hızlandıran gübreler kullanmak, oyuncuya istedikleri sonuçları görmesi için daha fazla gün verir. Bununla birlikte, ayın sonuysa, henüz dev bir mahsul gelmemişse, bitkileri toplayıp gelecek sezon tekrar denemek için satmak en iyisi olabilir.

Tüm sorun için, dev mahsuller normal mahsulün iki katı kadar ürün verir, oyuncu her kestiğinde rastgele bir miktardır. Çiftçiler başarılarından gurur duyarlarsa, dev mahsuller bir sezon sona erdikten hemen sonra solmaz, bu yüzden onları pazara götürmeden önce şanslı toplamalarının tadını çıkarabilirler.

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)