Fortnite 6.Sezon Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?

Fortnite 6.Sezon Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir? ; Fortnite Bölüm 2 Sezon 6, oyuncuların yeni tanıtılan hayvanları kendi taraflarında savaşmaları için evcilleştirebilecekleri yeni bir ‘İlkel’ teması sunuyor.

Fortnite Bölüm 2 Sezon 6 resmen başladı. Her mevsimde olduğu gibi, Fortnite’ın adası çok sayıda yerel değişiklik ve coğrafi değişikliğe uğrar ve bu son sezon istisna değildir. Bununla birlikte, oyun birkaç adım daha ileri giderek metaya yepyeni birkaç unsur ekledi. Bu yeni unsurların başında vahşi hayvanlar ve onları evcilleştirme yeteneği geliyor.

Epic Games’in oynaması ücretsiz popüler battle royale sezonunun 6. Sezonunun resmi lansmanı bugün. Fortnite’ın Sezon 5 etkinliklerinin finali, God of War’dan Kratos, Alien’s Xenomorph ve Ripley ve önceki sezonda yer alan birçok franchise geçitlerindeki diğer çeşitli karakterlerin beğenisini gören destansı Zero Point Crisis sinemasında ortaya çıktı.

Fortnite 6. Sezon Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?

Fortnite 6.Sezon Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?

Fortnite’da Kurtlar Nasıl Ehlileştirilir

 • Kurtlar, Altın Külçe ödemeleri çıkarıldıktan sonra 5. Sezonda bir NPC karakterinin işleyişine benzer şekilde, ortadan kaldırılıncaya kadar oyuncunun yanında kalacak.

Fortnite’da Yaban Domuzu Nasıl Ehlileştirilir

Yaban domuzu evcilleştirmek kurtlardan biraz farklıdır, ancak sürülere yapışmadıkları için bulmaları biraz daha kolaydır. Bir yaban domuzu evcilleştirmek için oyuncular şunları yapmalıdır:

 • Meyve veya sebzeleri toplayın
 • Adanın vahşi bölgelerinde bir yaban domuzu bulun
 • Meyveleri veya sebzeleri domuzun yanına atın ama sizi fark etmesine izin vermeyin.
 • Yaban domuzu dikkati dağılırken gizlice yaklaşın
 • Yaban domuzu “evcilleştirmek” için etkileşim düğmesini basılı tutun

Unutulmaması gereken bir nokta, Sezon 6’nın yeni eşya oluşturma sistemiyle, oyuncuların, vahşi hayvanlardan herhangi birine fark edilmeden gizlice yaklaşma yeteneği veren ve evcilleştirme sürecini önemli ölçüde kolaylaştıran bir Avcı Pelerini yapabilecekleridir.

Fortnite’da Tavuklar Nasıl Ehlileştirilir

Tavuklar, kurtlardan ve domuzlardan biraz farklı çalışır, en önemlisi de oyunculara asla saldırmazlar. Ayrıca zararsız kuşlar söz konusu olduğunda çok daha kolay bir evcilleştirme süreci vardır:

 • The Island’ın vahşi bölgelerini keşfedin
 • Bir tavuk bulun ve onu kovalayın!
 • Tavuğu “evcilleştirmek” için etkileşim düğmesine basın
 • Oyuncular artık tavuğu taşıyor olacak
 • Uçmak için zıpla

Tam olarak uçmasa da, tavuklar, Fortnite balonlarının çalışma şekline benzer şekilde işlev görüyor gibi görünüyor, bu da artan atlama yüksekliği ve yüksek yerden yavaş, kontrollü bir iniş sağlıyor.

Fortnite’ın web sitesinde “henüz yumurtadan çıkmamış en korkunç yırtıcılardan” bahsediliyor, bu da bir tür yırtıcı kuşun veya muhtemelen dinozorların olasılığını gösteriyor. Sezon 6’nın teması sonuçta Primal, bu nedenle tarih öncesi yaratıkların eklenmesi kesinlikle temalı olacaktır. Adada ve oyunun metasında yapılan bir dizi değişiklikle, Fortnite’ın önümüzdeki haftalarda başka hangi içeriğe sahip olduğunu görmek kesinlikle ilginç olacak.