VALORANT Ping Düşürme

VALORANT Ping Düşürme ; Son dönemlerin en popüler oyunlarından birisi olan Valorant’ta oyuncular bazı durumlarda anlık ping artışına maruz kalmaktadırlar. Valorant’ta nasıl ping düşüreceğinizi sizler için bu yazımızda detaylı olarak paylaştık. Dilerseniz Valorant ping düşürme ayarlarını anlatmaya başlayalım.

Riot Games‘in geçtiğimiz aylarda çıkardığı ve birçok oyuncunun büyük rağbet ettiği Valorant, günümüzde CS:GO ile kıyasıya rekabet halinde. Oyun sektörüne çok hızlı giriş yapan Valorant, kapalı betasının ardından birçok platformda günlük milyonlarca izleyici ulaştı. Riot Games sunucuları her ne kadar oyuncularına kaliteli sunucular sağlasa da bazı durumlarda oyuncuların interneti kaynaklı ya da sunucularda bulunan problemlerden dolayı ping artışları yaşanmaktadır. Oyunun en heyecanlı yerinde giren ping, bütün oyun zevkinizi kaçırmakta ve oyundan alınan tadı azaltmaktadır. Ayrıca ışınlanıyormuş hissi veren yüksek ping, oyuncuların moralini bozarak oyundan çıkmasına ve takım arkadaşlarının da bu durumdan etkilenerek oyunu kaybetmelerine neden olmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı Valorant üzerinde pinginizin sabit ve düşük olması çok  önemlidir. Dilerseniz Valorant üzerinde nasıl ping düşüreceğinizi sizlere anlatmaya başlayalım.

 VALORANT Ping Düşürme

 

Benzer Yazılar: VALORANT FPS Arttırma

 

VALORANT Ping Nasıl Düşürülür?

Valorant oyununda ping düşürmek için farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu yolların hepsini tek tek anlatacağız. Maddeleri dikkatli şekilde takip edip, bu adımları uygulamanız halinde pinginiz istediğiniz seviyelere gelebilir.

Ethernet Kablosu Kullanma:

Her çok oyunculu oyunda olduğu gibi Valorant oynarken de ethernet kablosu kullanmanız pinginiz açısından daha iyi olacaktır. Ethernet kablosu kullanmak yerine çok oyuncu oyunlara Wi-Fi ile bağlanırsanız, yoğun ağ trafiği yüzünden oyunlarda çeşitli ping sorunları yaşarsınız. Bu nedenle ethernet kablosu kullanmayı tercih etmek daha iyi olacaktır.

Arka Planda Bulunan İndirmeleri Kapatma:

Kullanıcılar oyun oynarken, bazı durumlarda Windows güncellemeleri veya oyun güncellemeleri arka planda inmektedir. Bilgisayara yapılan indirmeler interneti fazlasıyla yavaşlatacağından dolayı oyun içerisinde sıkıntı çekebilirsiniz. Bundan dolayı oyuna girmeden önce mutlaka bilgisayara indirilmekte olan güncellemeleri kapatmayı unutmayın. Bu sayede pinginiz düşecektir.

Arka Planda Çalışan Programları Kapatma:

Windows’un ilk açılışından itibaren farklı programlar bilgisayarın arka planında çalışırlar. Bu programlar hem CPU kullanımını artırırken hem de internet kullanımı nedeniyle oyun içi pingi artırabilir. Bundan dolayı çok oyunculu bir oyuna giriş yapmadan önce, bilgisayarınızda arka planda çalışan gereksiz programları kapatarak hem FPS artışı hem de ping düşüşü sağlayabilirsiniz.

İnternet Sağlayıcısıyla Görüşme:

Yukarıda verdiğimiz maddelerin her birini denemiş yine de etkin bir çözüm alamamışsanız, yapmanız gereken yetkili internet sağlayıcı firma ile görüşerek ping fazlalığı şikayetinizden bahsetmeniz ve bu sorun için arıza kaydı oluşturmalarını talep edip, yetkili ekibin internetiniz için kontrole gelmesini istemeniz gerekmekte.

Farklı sebeplerden kaynaklanan ping sorunları, çoğu oyuncunun canını sıkmaktadır. Ancak yapacağınız birkaç işlem ile bu ping sorunlarından rahatlıkla kurtulabilir ve Valorant’ın muhteşem rekabetçi atmosferine geri dönüş yapabilirsiniz.