Stardew Valley Muz Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Stardew Valley Muz Ağacı Nasıl Yetiştirilir? ,Stardew Valley Muz Ağacı Nasıl büyütülür? Muz Ağacı Nasıl Ekilir? ; Artık mahsullerinizi daha da çeşitlendirmek için muz ağaçları dikebilirsiniz, ancak bir muz ağacını nasıl ekip büyütebilirsiniz?

Stardew Valley Muz Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Muz Ağacı, 5 Ejderha Dişi karşılığında Ada Tüccarı‘ndan satın alınabilir. Ayrıca kırıldığında Altın Hindistan Cevizinde de bulunabilir. Muz ağacının olgunlaşması 28 gün sürer. Olgunluğa ulaştıktan sonra, Stardew Valley’de yaz boyunca her gün bir muz üretecek. Muz ağacı, Ginger Island’da yıl boyunca her gün bir Muz üretecek.

Muz Ağacı, arazinin yalnızca 3×3’lük bir bölümünün ortasında büyür ve bir başkasıyla örtüşmemelidir. Olgunlaştıktan sonraki her tam yıl için, bir Muz ağacı üç yıl sonra iridyum yıldız kalitesine kadar daha yüksek kaliteli meyve üretecektir. Ağacın etrafındaki 3×3 karenin, ağaç tamamen büyüdükten sonra temiz tutulmasına gerek olmadığını unutmayın.

Muzlar, oyunun geliştiricisi ConcernedApe tarafından yapılan bir anketin ardından oyuna ekleniyor. Twitter’da farklı meyvelerin bir listesini verdi ve hayran kitlesinden hangisinin oyuna eklenmesini istediklerini oylamalarını istedi: Muz, Mango, Avokado ve Passionfruits.

Doğal olarak, Chad Banana genel oy üzerinde yüzde 30’dan fazla oy alarak kazandı. Mango yüzde 29,3 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı. Avokado yüzde 26,5 oyla üçüncü oldu. Passionfruit, oyların yalnızca yüzde 13,6’sını alabildiği için oldukça kötü bir gösteri sergiledi.

Stardew Valley’e hem birinci hem de ikinci sıra eklenmeli, bu da oyuncuların hem muz hem de mango alması anlamına geliyor.