PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları ;Call of Duty: Warzone ve Apex Legends türü açmadan önce, battle royal hayranlarının seçebilecekleri yalnızca iki popüler oyun vardı. PlayerUnknown’ın Battlegrounds veya PUBG gerçekçilik duygusu sunarken, Fortnite çizgi film benzeri bir estetikle oynadı. Bağlılığınız nerede olursa olsun, her savaş kraliyet oyunu aynı genel stratejileri uygular. Yağmalayın, hayatta kalın ve kapanış çemberinden kurtulun. PUBG, oynanabilir yedi haritayla Warzone ve Fortnite’ınkinden çok daha karmaşık mekanikler uygular.

PUBG’de en iyi olmak için ipuçları ;Aşağıdaki PUBG ipuçları ve püf noktaları kılavuzu, ayakta kalan son oyuncu olma arayışınızda size yardımcı olacaktır.

PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

Gelişmek için agresif olmaya çalışın

Birçok oyuncu içgüdüsel olarak dikkatlice oynayacak, çatışmalardan kaçınacak ve etrafta gizlice dolaşacak (özellikle halatları öğrenirken), oyunda daha iyi olmak istiyorsanız, daha agresif bir duruş sergilemeniz daha iyi olabilir. Daha büyük şehirlere ve daha büyük yerleşim yerlerine havadan düştüğünüzde, diğer oyuncuları avlamaya çalıştığınızda ve adada araba sürmek için zaman harcadığınızda, daha sık öldürülürsünüz – ama aynı zamanda çok daha fazlasını öğrenirsiniz.

PUBG’nin büyük bir kısmı, ne zaman ve nerede savunmasız olduğunuzu, hangi silahların hangi durumda en zorlu olduğunu (oyunun wiki’sinde istatistiklerini karşılaştırabilirsiniz), nerede araçları veya yüksek seviyeli silahları bulmayı bekleyebileceğiniz gibi şeyleri bilmektir. ve oyuncuların bir araya gelme olasılığının yüksek olduğu yerler. Oyunda gerçekten iyi olmanın tek yolu, onu deneyimlemektir. Birkaç küçük, dağınık binada saklanmak İlk 10’a girmenizi sağlayabilir, ancak vardığınızda nasıl kazanacağınızı öğretmez. Doğası gereği daha temkinli bir oyuncu olsanız da, hiçbir şey öğrenmeden birkaç olaysız maçta hayatta kalmaktansa, diğer insanların oyunu nasıl oynadıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için kendinizi birkaç kez öldürmeye değer.

PUBG’de ölümü öğretmenin olarak düşünün. Maçları daha hızlı geçeceksiniz, ancak bir kavgada kendinizi nasıl idare edeceğiniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda daha iyi bir fikir edineceksiniz. Sonunda daha az zaman kaybedeceksiniz. PUBG, öldürme kamerası gibi ölüm sonrası bilgiler sunmuyor (ancak E3 2017’de PlayerUnknown’a göre oyuna gelecekteki bir güncellemede geliyor), bu nedenle görünmeyen bir düşmandan vurulmak size sizi daha iyi yapan hiçbir şey öğretmiyor. Bunun yerine yaparak öğrenin. Oyuncuları alt etmek ve gizlice dolaşmak için daha iyi bir donanıma sahip olduğunuzda, sonraki maçlar için geliştirdiğiniz becerileri takdir edeceksiniz.

Önemli olduğunda sinsi olun ama zamanınızı boşa harcamayın

Önceki noktamıza uygun olarak, şehirlerde oyuncu avlamıyor olsanız bile, gizlilik konusunda muhtemelen biraz fazla endişeleniyorsunuz. Özellikle oyunun erken safhalarında, etrafta gizlice dolaşmak aslında ters etki yaratabilir, elinizden geldiğince hızlı bir şekilde kendinizi olabildiğince iyi donatmak için yağmalamanız ve ilerlemeniz gerektiğinde sizi yavaşlatır. Ayrıca, tüm adaya dağılmış oyuncularla, herhangi biriyle karşılaşma şansınız biraz daha düşük. Düşmanların farkında olmak ve çok fazla bilgi vermemek istiyorsun, elbette, ancak erken dönemde hızlı bir şekilde vites almak, her kapıyı kapatıp çömelip koşmaktan çok daha önemlidir.

Bulduğunuz ekipmanları aklınızda tutmaya çalışın

PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları
PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

PlayerUnknown’ın Savaş Alanlarının her yerinde yapılar var, ancak bunların çoğu, eğer varsa, çöp ekipmanı verme eğilimindedir. Bazı yerler – depolar, endüstriyel yapılar, askeri üsler, mağazalar – özellikle yakın şehirlerde daha iyi donanıma sahip olma eğilimindedir. Daha da iyisi, patlayan hükümet binaları gibi benzersiz yerler de iyi donanıma sahip olma eğilimindedir.

Özellikle harika şeyler bulduğunuzda, haritayı kontrol edin ve yakındaki isimleri ve önemli noktaları not edin. İyi eşyalara sahip olma eğiliminde olan yerler, haritanın her tarafına dağılmış rastgele evlerden biraz daha sık ortaya çıktığını görme eğilimindedir. Hızlı bir şekilde iyi ekipman edinme olasılığınızın yüksek olduğu yerlerde başlamaya konsantre olmak isteyeceksiniz ve bu konumları öğrenmek paha biçilmezdir.

Aynı şeyi arabalarla da yapın. Her birine bindiğinizde yeni ortaya çıkan arabaları nerede bulduğunuzu not edin. Daha sonraki oyunlarda, çok fazla alanı kaplamak için çaresiz kaldığınızda ve tüm adayı dolaşmak istemediğinizde, bilgi almaktan memnun olacaksınız.

Yeşillik ayarlarınızı azaltın

PlayerUnknown’ın Battlegrounds yüksek ayarlarda harika görünse de – ikna olmadıysanız 4K ekran görüntüsü galerimize göz atın – daha iyi grafikler her zaman daha iyi bir oyuncu olduğunuz anlamına gelmez. Aslında, adanın etrafına yayılan bu gür yeşillik, grafikleriniz ortaya çıktığında aslında bir sorumluluktur. Daha dolgun, daha gerçekçi ağaçlar, çalılar ve çimen, içlerinde saklanan birini fark etmeyi zorlaştırır.

Bu yüzden, yeşillik ayarlarınızı, çalılıkların arasında saklanmaya çalışan oyuncuları belirleyen bir kenara gidecekleri kadar düşük seviyeye indirin. Yine de bir miktar korunacaklar, ancak çimenli bir alanda görünmeden uzanabileceğini düşünen herkes, Kar98 merminiz miğferini deldiğinde kaba bir uyanış yaşayacaktır.

İyi atlama yerleri seçmeyi öğrenin

PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları
PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

Battlegrounds başlangıç ​​kılavuzumuzda, kargo uçağı atlayışından biraz mesafe almak için W tuşunu nasıl kullanabileceğinizi ve paraşütünüzü nasıl daha yükseğe açabileceğinizi tartıştık. Nereye atlayacağınızı bilmek, nasıl atlayacağınızı bilmek kadar önemlidir – her zaman nereye ineceğinize dair bir plan yapın ve iyi teçhizatın nerede ortaya çıktığı hakkında öğrendiklerinizi temel alarak, onunla gitmek için bir yedek plan yapın. Her maçın başında haritayı kontrol edin, tercih ettiğiniz düşme bölgesini bulun ve bunun için gidin (ve tercih ettiğinizde çok fazla paraşüt düşerse aklınızda başka bir nokta bulun). Bu küçük hazırlık, maça güçlü bir şekilde başlamanıza yardımcı olabilir.

En iyi sonuçlarınız genellikle kargo uçağının yol çizgisinden idare edebildiğiniz kadar uzakta iyi yerler seçmektir. Uçağın uçuşunda geç zıplamak, sizi daha fazla oyuncudan uzaklaştırma avantajına da sahiptir, ancak yağmalamak için erken atlamanızdan daha az zamanınız olacaktır. Ganimet için beğendiğiniz yerler ve arabaların ortaya çıktığı yerler hakkında iyi bir fikriniz olduğunda, oyunun başında iyi ganimetler ve yakındaki araçlara sahip olan atlama bölgelerini seçmeye başlayabilirsiniz. Bu, oyun alanı düşme bölgenizi desteklemiyorsa adanın karşısına hızla geçebileceğiniz ve umarız sizden sonra gelenleri cezalandırmak için yeterince iyi donanıma sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Her durumda, damlalarınızı daha iyi alanlarda planlayarak, hiçliğin ortasında küçük, rastgele bir çiftlik evi yerleşimi seçmekten neredeyse her zaman daha iyi durumda olacaksınız.

Kırmızı Bölgeler bir ölüm cezası değil

Haritanızdaki kırmızı daireler, yangın bombası atılacak bölgeleri gösterir. Çok tehlikelidirler ve havaya uçmak istemiyorsanız sizi hızla yoldan çekilmeye zorlarlar. Bununla birlikte, kırmızı bir bölgeden geçmek ve hatta hayatta kalmak mümkün olandan daha fazla (yüze bomba gelme olasılığı oldukça yüksek olmasına rağmen), ancak daha iyi bir strateji, sadece içeriye girip bombalamayı beklemektir. Herhangi bir yapı sizi patlamalardan koruyacaktır ve kırmızı bölgeleri geçici koruma olarak veya dikkatli olursanız diğer oyuncuları kaybetmek için kullanabilirsiniz.

Diğer oyuncuları alt etmek için iki katlı binaları kullanın

Falls seni öldürebilir ama çoğu öldürmez. Aslında, bir binanın ikinci katından atlayabilir ve sıfır hasar alabilirsiniz; bu, bir kaçış yaparken veya bir iç mekanda savaşırken bir oyuncuyu zekice alt etmeye çalışırken sahip olmanız gereken önemli bir bilgidir. (Aslında dört katlı binalardan düştük ve yarı sağlıkla da olsa hayatta kaldık.) Diğer oyuncuların arkasına geçmek için yüksek yerlerden atlama yeteneğinizi kullanın veya bir balkondan atlayarak bir kavgaya çıkın.

Kapıları dikkatlice açın

Bir kapıyı açmak için doğrudan önünde durmanız gerekmez – bunun yerine yana doğru durun. Bu sadece iyi bir uygulamadır. Bir santim yan tarafa geçebildiğinizde bir kapıda durmanız için hiçbir sebep yoktur. Hiç kimsenin işgal etmediğinden emin olduğunuz evler bile, içinde sizi bekleyen sinsi bir insana sahip olmayabilir. Kapıları açtıkları anda dümdüz geçmek, sadece kurşun dolu bir sandık istemektir.

Ek olarak, binaları bulduğunuzda iç kısımlarını kontrol etmek için pencereleri kullanın. Kapalı iç kapılar genellikle bir yerin başka bir oyuncu tarafından kontrol edilmediği anlamına gelir (her zaman olmasa da). Kapıların durumu size hızlı bir bilgi verebilir ve bir yapıya girerken patlamanızı önlemenize yardımcı olabilir. Tersi durumda, pencerelerin yanındaki kapıları kapatmak, temkinli oyuncuları pusuya düşmeye zorlayabilir.

Daima kapsamlara ve baskılayıcılara dikkat edin

PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları
PUBG Mobile İpuçları ve Püf Noktaları

Çoğu oyuncu, birincil silahları olarak AKM ve M16A gibi saldırı tüfekleriyle birlikte, kendilerini tehlikeye maruz bırakmadan oyuncuları dışarı çıkarmak için keskin nişancı tüfekleri kullanıyor. Her iki durumda da ve oyundaki diğer silahların çoğunda dürbünlere ihtiyacınız olacak. Çoğu silahın üzerindeki demir nişangahlar biraz berbattır ve PUBG çok fazla alanı kaplayan o kadar büyük bir oyun olduğu için, mesafeyi hedeflerken alabileceğiniz her türlü yardımı isteyeceksiniz.

Bastırıcılar da oyunun kurallarını değiştirir. Bir silahı ateşlediğinizde, herkes sizi büyük bir yarıçap içinde duyabilir. Bunu zaten oyunda ilerleyerek, uzaktan silah sesleri duyarak deneyimlediniz. Bu reklam insanlara nereye gideceklerini veya nereye gitmeyeceklerini söyler. Ses, PUBG’de insanları bulmanın ve öldürmenin inanılmaz derecede önemli bir parçasıdır ve bundan mümkün olduğunca az yararlanmak istersiniz. Dolayısıyla baskılayıcılar. İşte onları hangi silahlar için bulacağınızın bir listesi.

Bastırıcılar nadirdir, çünkü silahınızın sesinin taşıdığı mesafeyi yüzlerce metreden birkaç düzine kadar kısaltırlar. Sizi bulması çok daha zor hale getirir – bu, oyun sonu sırasında gerekli olabilir – ve genellikle aktivitelerinizin diğer oyuncuları etkilemediği anlamına gelir.

PUBG Sistem Gereksinimleri 2021 Kaç GB ?

Silahlarınızı bulmadan önce yapın

Silah toplamak kendinizi savunmak için önemlidir, ancak her PlayerUnknown’ın Battlefields oyununda, neyin peşinde olduğunuzu bilmek istersiniz. İster denenmiş ve onaylanmış saldırı tüfeği ve keskin nişancı kombinasyonunu isteyin, ister av tüfeği ve SMG’lerde daha rahat olun, silahları bulmadan önce silahlarınız için ihtiyacınız olan birçok teçhizatı bulmanız muhtemeldir.

PUBG oynarken karşılaştığınız her çöpü toplamamanız gerektiğini zaten biliyorsunuz, ancak ideal silahlarınızı ararken hangi eşyaların taşımaya değer olduğunu öğrenmeye değer. Beğendiğiniz dürbünler (genellikle 4x veya 8x çeşidinde), genişletilmiş hızlı çizim dergileri ve en sevdiğiniz silahların kullanıldığını bildiğiniz diğer eklentiler görürseniz, onları daha sonra takın (PUBG Wiki’nin kullanışlı bir listesi vardır). İhtiyacınız olan silaha sahip olduğunuzda onları bir daha bulamayabilirsiniz. Kullanmadığınız malzemeleri her zaman envanter ekranının sol tarafına sürükleyerek atabilirsiniz, ancak istediğinizi bulduğunuzda, tam olarak istediğiniz gibi giydirmeye hazırlanacaksınız.

Ekler çok önemli değilmiş gibi görünebilir, ancak varsa silahlarınızın performansını büyük ölçüde değiştirebilirler. Örneğin, SCAR-L, onu ilk bulduğunuzda kullanmak için bir tür sancıdır, ancak doğru ekleri ekleyin ve birdenbire, görüşlerini değiştirmesi ve geri tepmesini kontrol etmesi sayesinde, PUBG’deki potansiyel olarak en iyi, en etkili saldırı tüfeği haline geldi. Silahınız için doğru teçhizata sahip olmak sizi daha etkili hale getirebilir, bu yüzden deney yapın, beğendiğinizi bulun ve yağma seyahatlerinizde aramayı öğrenin.

Diğer oyuncuları alt etmek ve harika donanımlar elde etmek için tedarik düşüşlerini kullanın

Bu, PUBG’nin yeni oyuncuları için kaçırılması kolay bir unsurdur. Kargo uçağının adanın üzerinden uçtuğunu her duyduğunuzda, oyunun en iyi teçhizatlarından bazılarıyla dolu bir ikmal sandığı düşürüyor. Sandık paraşütle aşağı iner ve daha sonra bulmayı kolaylaştırmak için biraz kırmızı duman çıkarır. Sandığı bulabilirseniz, diğer kullanışlı rastgele öğelerin yanı sıra tommy gun, medkitler, bastırıcılar ve ghillie kıyafeti gibi şeyler bulabilirsiniz.

Mesele şu ki, kasalar her biri düştüğünde çok sayıda oyuncuyu çekecek. İyi donanımlı oyuncular kendilerini birkaç kişiyi kolaylıkla öldürme pozisyonunda bulabilirken, iyi donanımlı oyuncular muhtemelen bir ölüm tuzağına düşebilirler. Tedarik sandıkları genel olarak oynamak için zor yerlerdir, ancak onları aramak ve oyuncuların bunları nasıl ele aldığını görmek, potansiyel öğrenme deneyimleri için iyidir. Bazı oyuncuların sandıktan nasıl ayrıldığını, orada ne tür kavgalar çıkabileceğini ve oyundaki en iyi ganimeti alt etmeye çalışmak için neler yapabileceğinizi göreceksiniz.

Öldüreceğinizden emin değilseniz ateş etmeyin

Bu muhtemelen PUBG oynarken öğrenebileceğiniz en önemli şeydir. Savunmasız, habersiz bir hedefe ateş açmak her zaman cezbedicidir. PUBG’de diğer insanları görmeden o kadar çok zaman geçireceksin ki, sonunda birini sigara ve teçhizatını çalma şansını görmezden gelmek zor.

Ancak bu dürtüyle savaşın – agresif oynasanız bile hayatta kalmanın anahtarı sağduyulu olmaktır.

Biriyle, özellikle de sizi görmemiş biriyle etkileşime geçmek üzereyseniz, işin içindeki tüm faktörleri göz önünde bulundurun. Mesafen ne? Saklandın mı Korumanız var mı? Etrafta başka birinin olduğundan şüpheleniyor musunuz? Silahını ateşlemek son derece gürültülü bir “Gel öldür beni!” yayın yapmak. Ve bu, vurmak istediğin zavallı ahmak hakkında hiçbir şey söylemez.

PUBG’de silahlar ölümcül ve yaralı bir düşman hala son derece tehlikelidir. Birine yalnızca onu indireceğinizden eminseniz ateş etmek istersiniz. Kayarak uzaklaşırlarsa veya siper alırlarsa, gizli ölüm tuzakları haline gelirler. Size bir boncuk alırlarsa ve onları kaybederseniz, sizi dışarı çıkarabilecek kadar fazla ses çıkarmadan, birdenbire kendinizden kaçma konusunda endişelenmeniz gerekecek.

Gücünüzü, dar iç mekanlarda pusuya düşmek (tercihen düşmanlar kapılardan geçerken) veya gizli konumlardan uzun menzilli keskin nişancılar gibi avantajlı durumlar için saklayın. Tetiği çekecekseniz, denemeye değeceğinden emin olun.

 

Diğer PUBG yazılarımızı merak ediyorsanız PUBG Kategorisine göz atabilirsiniz ; PUBG

Daha Fazla Oku: Pubg Mobile Türkçe Yapma – Dil Değiştirme

Daha Fazla Oku: Pubg Mobile Duvar Arkası Görme Hilesi İndir 2021

Daha Fazla Oku: PUBG Mobile Oyun Nickleri – En İyi PUBG İsimleri

Daha Fazla Oku: Yeni Başlayanlar İçin PUBG Genel Ayarlar Rehberi !

 

PUBG APK