Stardew Valley: Ejderha Dişleri Nerede Bulunur? | Dragon Teeth

Stardew Valley: Ejderha Dişleri Nerede Bulunur? | Dragon Teeth , Ejderha Dişi, Stardew Valley’de nadir bulunan ve kullanışlı bir eşyadır. Bunları nerede izleyeceğiniz ve oyuncuların bunları ne için kullanabileceği yazımızda…

Stardew Valley’deki Ginger Island’da keşfedilecek çok şey var. Korsanın ininden Leo’nun ağaç evine kadar, bu yerde oyuncuların keşfedebileceği çok şey var. Belki de en büyüleyici alt konum, adanın Volkan Zindanıdır.

Pelikan Kasabası yakınlarındaki madenler ve Calico Çölü’ndeki Kafatası Mağarası gibi Volkan Zindanı da hem tehlikeli canavarlarla hem de değerli eşyalarla dolu. Böyle bir öğe, oyun içi açıklamasının emayesinin saf iridyum olduğunu iddia ettiği Dragon Tooth’tur.

Bunlar çok değerli, 500 gr’a satılıyor; ancak Stardew Valley oyuncularının onlarla yapabileceği çok şey var. İşte bu gizemli kalıntıları nasıl bulacağınız ve bunları ne için kullanacağınız.

Stardew Valley: Ejderha Dişleri Nerede Bulunur?

Stardew Valley: Ejderha Dişleri , Volcano Dungeon içindeki Ginger Island‘da bulunabilir.

Bakılacak en iyi yerler, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, burada görülebilen büyük iskelet oluşumlarının içi veya çevresidir. Muhtemelen bunlar ejderha iskeletleridir ve bu büyük canavarlar kemiklerinin yanı sıra dişlerini de geride bırakmışlardır.

Bunları yerde toplama öğeleri olarak bulmanın yanı sıra, lav havuzlarında yaşayan ve oyuncuya alevler atan canavarlar olan Lava Lurk’u öldürürken bir Dragon Tooth‘un düşme olasılığı %15’tir. Hem bu hem de diğer canavarlar göz önüne alındığında, bu zindanda dolaşırken bir silah taşımak en iyisidir.

Stardew Valley: Ginger Adasına Nasıl Gidilir?

Oyuncular ayrıcaçiftliklerindeki bir balık havuzunda Vatoz yetiştirerek Ejderha Dişleri elde edebilirler. Göletin nüfusu 9-10 Vatoz’a ulaştığında, göletin arkadaş kovasında bir Ejderha Dişi üretmesi için günlük %5 şans vardır.

Ejderha Dişleri Ne İçin Kullanılır?

Dragon Teeth, her ikisi de oyuncuyu Ginger Island’a taşıyan bir yapım tarifi ve bir binada önemli bir bileşendir.

İlk olarak, oyuncular Warp Totem: Island için üretim tarifini Volcano Dwarf’tan 10.000g karşılığında satın alabilirler. Bunu yapmak için şunlara ihtiyaç duyacaklar:

  • 1 Ejderha Dişi
  • 1 zencefil
  • 5 Sertağaç

Warp Totem’ler kullanım sırasında tüketildiğinden, bazı oyuncular Ginger Island’a gitmek için daha tutarlı bir yol isteyebilir – Wizard’s Obelisk gibi. Ada Obelisk’i elde etmek için, oyuncu Pelikan Kasabası’nın dışındaki ormanda bulunan Sihirbazın kulesine gitmeli ve sihirli bina kitabına başvurmalıdır.

Dikilitaşı inşa etmesini sağlamak için oyuncunun şunlara ihtiyacı olacak:

  • 10 Ejderha Dişi
  • 10 İridyum Çubuğu
  • 10 Muz
  • 1.000.000g

Son olarak, Dragon Teeth ticaret için de kullanılabilir. Oyuncular 10 Altın Ceviz karşılığında Ada Tüccarı’nın kilidini açtığında, tüccar 5 Ejderha Dişi karşılığında oyuncuya bir Muz Fidanı satacak.

 

Daha Fazla Stardew Valley Yazısı İçin : STARDEW VALLEY

 

Stardew Valley: Kalamar Mürekkebi Nasıl Elde Edilir? | Squid Ink