Stardew Valley: Ginger Adasına Nasıl Gidilir?

Stardew Valley: Ginger Adasına Nasıl Gidilir? ;Ginger Adası, Stardew Valley’in son Sürüm 1.5 güncellemesindeki birçok yeni özellikten biridir ve işte oyuncuların Ginger Adasının kilidini nasıl açabilecekleri bilgisi bu yazımızda.

Ginger Adası, Stardew Valley’in son Sürüm 1.5 güncellemesiyle tanıtılan yeni bir konumdur. Oraya ulaşmak için, oyuncuların göz korkutucu bir görevi tamamlamak için biraz öğütmeleri gerekecek, ancak Ginger Adası, Volcano Dungeon ve Pirate Cove gibi tonlarca yeni içerik ve aktivite getiriyor.

Stardew Valley 1.5 sürümü şu anda yalnızca PC oyuncuları tarafından kullanılabilir ancak önümüzdeki yılın başlarında, hatta muhtemelen Ocak ayının sonuna kadar PS4, Switch ve Xbox One’a gelmesi bekleniyor. Oyunun tek yaratıcısı ConcernedApe’a göre, Versiyon 1.5, Stardew Valley’in “şimdiye kadarki en büyük güncellemesi” olup, bol miktarda yeni karakter, aktivite, hayvan, konum ve oyun sonu içeriği sunuyor. Yeni eklemelerden biri, oyuncuların adanın batı ucunda uzak bir çiftlik oluşturabilecekleri veya adanın güney tarafında bir sahil tesisi içerecek şekilde yükseltebilecekleri Ginger Adası.

Stardew Valley: Ginger Adasına Nasıl Gidilir?

Willy’nin Teknesini Onarmak

Stardew Valley’deki Ginger Adasını bulmaya başlamadan önce, oyuncuların önce balıkçı Willy için bir görevi tamamlamaları gerekecek. Willy’nin iskele evindeki arka kapısının nihayet açıldığına dair bir not aldıktan sonra, oyuncular yıpranmış bir tekne bulmak için oraya geri dönebilirler. Tamir edecek malzemeye sahip olmadığı için çiftçiden yardım ister. Tekneyi tamir etmek için oyuncuların bilet makinesini ve iridyum çapayı ve ayrıca 200 Hardwood’u tamir etmesi gerekecek.

Bilet makinesini onarmak için, oyuncuların Kafatası Mağarasında Iridium Yarasaları öldürerek veya kasaba halkından hediye olarak alarak bulabilecekleri 5 Pil Paketine ihtiyaçları olacak. Çapa için, 5 İridyum Bar oluşturmak için 5 İridyum Cevheri ve 1 Kömürü bir Fırının içinde beş kez eritin. İridyum Barlar ayrıca Iridium Yarasalar tarafından düşürülebilir. Tüm malzemeleri topladıktan sonra oyuncular, üç öğeyi onarmak için Willy’nin Stardew Valley’deki dükkanının arkasındaki tekneye geri dönebilirler.

Stardew Valley: Ginger Adasına Nasıl Gidilir?

Ginger Adası’na Hareket

Willy’nin teknesi Stardew Valley’de 1 gün sonra tamir edilecek ve hemen kullanılabilir, ancak onu kullanmak her seferinde oyuncuya 1.000 altına mal olacak. Bunu yaptıktan sonra Willy, çiftçiyi kasabanın güneyindeki volkanik bir adaya götürecektir.

Geldikten sonra, Stardew Valley oyuncularının zamanlarını geçirebilecekleri birkaç yeni aktivite var, ancak  Ginger Adasının doğu ucunda çocuğu ve papağanını kovalayarak başlamaları gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, oyuncular yanardağ zindanını ve on katını geçmeye başlayabilir ve nGinger Adası’nın batı tarafında başka bir çiftlik inşa edebilir.