Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun ; hazır olduğunuzda, ekebileceğiniz her şeyi biçtiğinizde oynayabileceğiniz Stardew Valley gibi pek çok oyun var…

Sadece bir Stardew Valley var, ancak büyüleyici çiftlik simülatörü şalgam çantanızsa, göz atmak isteyebileceğiniz başka oyunlar da var. Moondrop Crevasse gibi şeyler denen ucuz klonlardan değil, aynı akıllı konseptleri ve mekaniği alan ve onlarla özel bir şeyler yaratan oyunlardan bahsediyoruz. İster ilginç karakterleri, toprağınıza bakmanın nazik rutinlerini veya ince RPG öğelerini seviyor olun, ihtiyaçlarınıza uygun oyunları bulduk. İşte Stardew Valley gibi 12 oyun….

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

1. Moonlighter

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Moonlighter, tüm Stardew Valley kutularınızı işaretlemelidir. Gün geçtikçe bu, bir dükkan sahibi olarak çalıştığınız, müşterilerle takas yaptığınız ve rafları bu tür harika, beyin yatıştırıcı, sıradanlıkla yeniden stokladığınız bir yönetim oyunudur. Ancak, geceleyin, dükkanınız için eşya toplamak için hayali zindanlara dalarak bir savaşçısınız. Oh, ve kapsayıcı hikayenin inanılmaz olduğundan bahsetmiş miydik? Hepsi kader, ıstırap ve biraz da aile dramıyla dolu. Stardew Valley’in mükemmel, kendi kendini sürdüren, yoğun çalışma döngüsünü kesinlikle çiviliyor, biraz Binding of Isaac dokunuşu ve hatta yanak Dark Souls referanslarında biraz dille. Kendinizi yeni bir bağımlılığa hazırlayın.

2. My Time at Portia

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Stardew Valley gibi, Portia’daki My Time‘a girmek de biraz eziyet olabilir. Ancak, dünya içinde olmak ve etkileşim kurmak o kadar keyifli ve ödüllendirici ki, yakında bunu gerçekten önemsemeyeceksiniz. My Time at Portia’yı tarif etmenin en iyi yolu, The Sims’i Stardew ile geçmek gibi olduğunu söylemektir; Studio Ghibli benzeri grafiklerin iyi bir ölçü için üstüne atılması, bir tür harika dondurma gibi. Bu oyun, tarım veya işçilik olduğu kadar Portia topluluğunun bir parçası olmakla da ilgilidir ve bu onun çekiciliğinin bir parçasıdır. Herkes sadece en iyi arkadaşınız olmak ister, onları yakın çevrenize davet etmek size kalmıştır. Atölyeniz ve bir bütün olarak kasaba için bir şeyler inşa etmek için sürekli kaynak arayışına tüm arkadaşlar için bu arayışı ekleyin ve birdenbire gerçekten çok meşgul oluyorsunuz.

3. Diaries of a Spaceport Janitor

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Bir Uzay İstasyonu Kapıcısının Günlükleri, Stardew Valley‘den oldukça farklı bir tonda. Aslında, çok daha karanlık. Oyun aslında bir uzay limanındaki bilinçli bir çöp yakma fırınının biraz iç karartıcı bir öyküsüdür. Uzayda bu gerçeklikte, robotlar zorbalığa uğruyor ve yemek yemeyi bile zar zor karşılayabiliyorlar, ancak muhtemelen bir çıkış yolu var. Tamam, öyleyse Diaries of a Spaceport Janitor çiftçilikle ilgili bir oyun olmayabilir, ancak aynı yöntemleri izler, özellikle bir kasabayı öğrenmek, dostça yüzler bulmak ve beslenmek, sulamak ve beslenmek için mal alıp satmak söz konusu olduğunda. canlı. Sizi tüm doğru şekillerde aynı çılgınlığa sürükleyecektir.

4. Yonder: The Cloudcatcher Chronicles

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Nintendo, Legend of Zelda: Breath of the Wild’daki tüm düşmanları çıkardıysa ve sadece inşa etmenize ve çiftleşmenize izin verse, temelde Yonder: The Cloudcatcher Chronicles’a sahip olursunuz. Aslında Wild of the Wild’a çok benzeyen ama kesinlikle hiçbir çatışma içermeyen güzel bir küçük oyun. Çok fazla hikaye bile yok, ancak takip etmeniz gereken bazı görevler var, bu da genel olarak Breath of the Wild’dan çok Stardew’e benziyor. Daha da iyisi, Yonder’in sizi sadece çiftçilikle sınırlamaması. Ayrıca, görsellerin neşesi bittikten sonra bile devam eden ve devam eden bir oyun yaratmak için zanaat yapacaksınız, yemek yapacaksınız, balık tutacaksınız ve hatta mayalayacaksınız, çabalarınızın çeşitliliğini ve ticaret potansiyelinizi artıracaksınız.

5. Voodoo Garden

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Stardew Valley‘in basitleştirilmiş bir versiyonunu istiyorsanız, temelde güzel bir atıl tıklama çiftliği simülasyonu olan Voodoo Garden‘da kendinizi şımartmak isteyebilirsiniz. İçinde, kendi bahçenizi inşa etmek, çeşitli vudu iksirlerinde ve diğer tariflerde kullanmak için malzemeleri yetiştirmek ve toplamakla görevlendirildiniz. Çiçekler, mantarlar ve baldan yılan dişlerine ve kurbağaların bacaklarına kadar, bu oyun için ekmeye başlamadan önce gizemi kanalize etseniz iyi olur. Ayrıca bahçenizdeki tavukları ve tavşanları başka malzemeler yapmak için ya da diğer karanlık işler için fedakarlık olarak beslemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, gittiklerinde ruhları yağmur yağmadığı sürece bahçenize bakmanıza yardımcı olabilir. Görünüşe göre hayaletler yağmuru sevmiyor.

6. Farming Valley: Minecraft Modpack

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Minecraft, her şeye dönüşebilen oyunlardan biridir. Yaratıcılık damarlarında çok fazla akıyor ve Minecraft topluluğunun yeteneği, Minecraft’ı kullanışlı bir mod paketi kullanarak aslında Stardew Vadisi’ne dönüştürebileceğiniz noktaya kadar büyümeye devam ediyor. Farming Valley, modpack olarak adlandırılır ve Minecraft’ı Stardew ve co ile ayak parmaklarına kadar gidebilecek – ya da çapalanması gereken bir çiftçilik simülasyonuna dönüştürür. Farming Goddess tarafından yönlendirilen modpack, mevsimlik mahsuller ekmenize, sulamanıza, bir sevkıyat kutusu aracılığıyla mal satmanıza ve hatta sıfırdan bir kasaba inşa etmek için NPC’leri işe almanıza olanak tanır. Temel Minecraft ile karşılaştırıldığında, bu tamamen farklı bir oyun gibi geliyor.

7. World’s Dawn

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

World’s Dawn, Stardew Valley gibi kaynak malzemeye gerçekten sadık kalan oyunlardan biridir. Sınırlarda ConcernedApe’ın yaratımından biraz daha sert olabilir, ancak tüm tanıdık mekanikler ve hedefler orada. Köylülerle arkadaş ol ve evlen, mahsul, balık yetiştirip sat, festivallerde eğlen ve hüzünlü, yorgun bir köyü yeniden canlandırmak için yoluna devam et. Özellikle 4: 3 en boy oranı ve çiftliğinizi gerçekten değiştiremeyeceğiniz gerçeği nedeniyle bazı yerlerde biraz tuhaf, ama yine de oldukça hoş.

8. Story of Seasons: Trio of Towns

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun
Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Stardew Valley benzeri bu oyun listesinde neden Harvest Moon unvanının olmadığını merak ediyor olabilirsiniz, çünkü her şeyin başladığı yer burası. Aslında var. Harvest Moon artık aslında Sezonların Hikayesi olarak adlandırılıyor ve 2017’de gelen 3DS serisinin son girişi oldukça harika. Story of Seasons: Trio of Towns ,Hikaye ilerledikçe, genç, deneyimsiz bir çiftçi olarak başlıyorsunuz ve hikaye boyunca sonunda hareketli ve başarılı bir arazi parçasıyla karşılaşacaksınız. Trio of Towns, Stardew Valley’den çok daha iyi bir performans sergiliyor. Yeni kasabalar, insanlar ve daha fazla oyun mekaniği her zaman, tam da o can sıkıntısının sürüp gittiğini hissetmeye başladığınızda tanıtılır.

9. Recettear: An Item Shop’s Tale

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Bu listedeki en eski oyunlardan biri olabilir, ancak bu, Recettear: An Item Shop’s Tale‘ın Stardew Valley gibi bir oyun listesi için mutlak bir zevk ve harika bir yarışmacı olmasını engellemez. Bu kült klasik Japon indie şarkısı, biraz dosh kazanma ihtiyacı duymak için kendi gereksinimleri ile bir araya getirilen iki iş ortağı olan Recette ve Tear’ın hikayesini anlatıyor. Çiftçilik yerine burada, sevimli hayvanlar olmadan size aynı zamanlama ve zaman yönetimi mekanizmalarını sunan bir perakende satış mağazasını yönetiyorsunuz. Müşterilerle takas arasında, dükkanınızı stoklayabileceğiniz yeni ganimetler bulmak için zindanlarda dolaşıyor olacaksınız.

10. Slime Rancher

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Slime Rancher’da, ekinlerin yerine – resmen oyun içi plorts olarak bilinen – kakaları, tekir kedilerden Bulbasaur benzeri Tangle Slimes’e, farklı hayvanlar veya nesnelerin etrafında temalı sevimli, zıplayan, küçük sümüklü böcekleri topluyorsunuz. Plort Piyasasında, kârlı türlerin dalgalandığı ve değiştiği, tıpkı gerçek bir dışkı borsası gibi şirket ticareti yaparsınız. Tüm Slimeleriniz de kulübelerde zıplıyor, genellikle birbirlerini yeme eğilimine sahip oldukları için bölümlere ayrılmışlar veya aslında eşit derecede sevimli melezler yaratan başka bir türden yavrular. Tabby Slimes’i Incinerator’a atmaya başlamanız gerekene kadar son derece sevimlidir, çünkü onların plorları artık plort’a değmez. Evet biliyorum, ben korkunç, kalpsiz (zengin) bir canavarım. Pek Stardew Valley gibi değil, ama yüzlerce saatin içine dalmanıza yardımcı olamayacağınız aynı tür boş, sevimli ve eğlenceli.

11. Staxel

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Staxel, Stardew Valley ve Minecraft’ı (tabii ki Farming Valley modunun yanı sıra) bir araya getirmeye karar verirseniz, canlı ve oldukça güzel, küboid bir dünyaya sahip bloklu bir RPG olduğu için elde edeceğiniz şeydir. Minecraft’ın estetiğini, işçiliğini ve yaratıcı özgürlüğünü Stardew’in çiftçilik ve topluluk yönleriyle harmanlayarak harika bir etki yaratıyor. Ayrıca, Stardew Valley‘den farklı olarak, ilk hafta küçük güdük elinizle gerçekten evcilleşebileceğiniz bir köpek verilir. Ev işleri de daha hızlıdır, bu da tüm bu sulamayı uyanık olduğunuz her dakika yerine günün küçük bir parçası gibi hissettirir.

12. Farm Together

Stardew Valley Benzeri 12 Oyun

Stardew Valley, küçük bir aile çiftliğinin gelişmesini sağlamakla ilgiliyse, Farm Together endüstriyel ölçekte para kazanmakla ilgilidir. Mahsullerin ve çiftlik hayvanlarının çeşitliliği çok fazladır, lama ve lanetli balkabağı ve köpekbalıklarını düşünün ve çiftliğinizin büyüklüğünün ve onu genişletmek için ne kadar madeni para harcamak istediğinizin tek sınırını düşünün. Yardımcı olması için çiftlik işçilerini tutabilirsiniz ve diğer oyuncular cömert hissederlerse yardımcı olabilirler. Oyun gerçek zamanlı olarak çalışır, bu yüzden yakında kötü planlamanın wasabi mahsulünüzü sabah 3’te hasat etmeniz gerektiği ve ne kadar çok yaparsanız o kadar çok kilidini açmanız gerektiği gerçeğini saplantı haline getireceksiniz. Bu bir kısır döngü, ama çok tatmin edici.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)