Stardew Valley : Albacore Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley : Albacore Nasıl Yakalanır? ;Stardew Valley’de bir Albacore yakalamak, mevsime bağlı olarak değişen doğru zamanda doğru yerde görünmeyi gerektirir.

Albacore nadir olmayan bir Stardew Valley balığı olsa da yalnızca belirli zamanlarda yakalanabilir. Oyuncular, Stardew Valley’deki köylü görevleri için bir Albacore’u nasıl yakalayabileceklerini burada bulabilirsiniz.

Stardew Valley : Albacore Nasıl Yakalanır?

Stardew Valley‘deki her balığın günün belirli bir saati ve yakalanabilecekleri mevsimler vardır. Örneğin, Stardew Valley’deki efsanevi balıklar, yalnızca çok özel yerlerde bulunabildikleri için yakalanması en zor balıklardan bazılarıdır ve bazen Pelican Kasabasındaki kanalizasyonun kilidini açmak gibi zor görevlerin tamamlanmasını gerektirir. Ve Stardew Valley’de balık tutmanın kendisi, oyuncuların çok bölünmüş olduğu çok benzersiz bir mekaniktir. Bazıları onu sever, bazıları ise çok zor olduğunu düşünür, ancak kesinlikle bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir ve efsaneler gibi balıkları yakalamak, doğru zamanda doğru yerde olmaktan çok daha zor hale getirir.

Ama şans eseri, Albacore‘u yakalamak çok zor değil, ancak bazı oyuncular onu bulmakta zorlanıyor çünkü zaman penceresi çoğu balıktan daha kısadır. Albacore, Stardew Valley’de Sonbahar ve Kış mevsimlerinde bulunabilir, ancak balık avlarken hava durumu bir fark yaratmazken, günün belirlenen saati mevsime bağlı olarak değişir. Sonbahar sırasında, okyanusta yalnızca 06:00 ile 11:00 saatleri arasında bulunabilir, ancak Kış aylarında 18: 00-02: 00 arasında daha büyük bir ihtimali vardır.

Stardew Valley : Albacore Nasıl Yakalanır?

Albacore, Stardew Valley 1.5 güncellemesinden Remixed Bundles da dahil olmak üzere hiçbir Pakette kullanılmaz. Sadece normal balık tarifleri – Maki Ruloları, Kaliteli Gübre ve Sashimi – yaptığı için, kullanımları açısından da önemsiz bir balıktır. Giyim açısından ise, dikiş makinesinde Albacore kullanmak boyanabilir olan Denizci Gömleğini oluşturur. Albacore ayrıca onları çiftlik balıkları havuzunda tutarak sadece normal balık yumurtası yapar.

Albacore’un kullanıldığı en önemli görev, Stardew Vadisi’ndeki Balık Güveç görevidir. Gus, Kış’ın 26’sında posta yoluyla bir Albacore talep edecek ve oyuncuya, envanterinde zaten bir Albacore yoksa, görevi tamamlamak için birkaç gün daha verir. Gus’ın görevini tamamlamanın ödülü 400 altın ve 1 Dostluk kalbidir.

Ne yazık ki, Stardew Valley’deki hiçbir köylü, Albacore’u bir hediye olarak sevmez , bu yüzden herhangi bir evlilik olasılığında vermeyin. Çoğu köylü balığı sevmez, ancak birkaçıda nefret eder ve diğerleri Albacore’a karşı tarafsız hisseder.

 

Daha Fazla Oku : Stardew Valley İpuçları ve Püf noktaları