LoL Ticket Atma nasıl yapılır ? LoL Ticket Nasıl Atılır?

LoL oyuncuları zaman zaman kendileri çözemeyecekleri sorunlar ile karşılaşıyor. Bu sorunların en başında sebebini anlayamadıkları banlar yemek geliyor. Bu tarz büyük sorunları çözebilmek için LoL yapımcısı olan Riot Games’e ticket atmak gerekiyor. Ban yediyseniz sebebini öğrenmek ve haklıysanız banınızı kaldırtmak en büyük hakkınız. Ban konuları dışında teknik destek de almak isteyebilirsiniz. Örneğin biraz eski bir bilgisayara sahipsiniz ve bilgisayarınız oyun içerisinde olmadık tepkiler veriyor ve ya iyi bir internet altyapısına sahip olmanıza rağmen pinginiz oldukça yüksek. Bu tarz sorunlara riot games çalışanları sizin için çözümler üretebilir. Tüm bunları Riot Games e iletebilmeniz için ticket yani mesaj atmanız gerekiyor. Peki LoL ticket atma işlemi nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla yazımızda…

riot destek
LoL Ticket Atma nasıl yapılır ? LoL Ticket Nasıl Atılır?

LoL Ticket Atma İşlemleri

1-Riot Games Destek sayfasına giriş

Ticket oluştabilmek için riot games destek sayfasına girmeniz gerekiyor. Siteye buraya basarak ulaşabilirsiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi web sitesi gelecek. Bu gelen ekranda League of Legends yazan görsel tıklıyoruz (en baştaki görsel). Ayrıca Riot Games’in diğer oyunları hakkında ticket göndermek isterseniz, o oyunla ilgili görsele tıklayıp devam ederseniz. Üç aşağı beş yukarı olayı akışı benzer olacaktır.

lolticketnasılatılır

2-Bilet Gönder Butonu

LoL görseli tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecek. Bu ekranda en üst kısımda “BİLET GÖNDER” isimli bir buton bulunuyor. Buraya basarak ticket’ı göndereceğiniz sayfaya doğru ilerliyoruz.

lol-ticket-nasıl-atılır

3- Yardım Almak İstediğiniz Konuyu Seçmek

Bilet Gönder butonuna bastıktan sonra aşağıdaki ekrana yönlendirilmiş olacaksınız. Burası işlemin en önemli kısımlarından birisi. Girizgahta bahsettiğimiz pek çok farklı sorundan dolayı Riot Games’e ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Riot Games’in size daha sağlıklı ve hızlı cevap verebilmesi en doğru konuyu seçmeniz burada son derece önemli. Genellikle oyuncular sık karşılaştığı sorun hesap çalımları ve ya hesap banları oluyor. Eğer hesabınız çalındıysa “hesap kurtarma hakkında…” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızın haksız yere banlandığını düşünüyorsanız ise “hesabımdaki disiplin işlemi hakkında…” yazan seçeneği seçmeniz gerekiyor.

 

lol-talep-gönderme

4- Talep Formu doldurma ve gönderme

Sizi ilgilendiren konuyu seçtiğiniz ve ekranda devam ettiniz. Şimdi karşınıza farklı türde ekranlar çıkabilir. Bazı işlemlerde örneğin Ban kaldırma gibi, Riot Games Destek ekibi sizden LoL hesabınızın giriş bilgilerini kullanarak gelen ekranda giriş yapmanızı isteyecektir. Giriş yaptıktan sonra ilgili sorunun formuyla karşılaşacaksınız.

Bir başka örnek ise Hesap kurtarma işlemleriyle alakalı. Bu işlemde doğal olarak hesap bilgilerinizi girmeniz sizden istenmeyecek ve aşağıda gördüğünüz LoL Hesap Kurtarma Formu ile karşılaşacaksınız. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra en altta bulanan gönder tuşuna bastığınız taktirde ticketiniz yani biletiniz oluşmuş olacak.

lol-ticket-nasıl

4- LoL Ticket kaç gün içerisinde cevaplanır?

LoL yapımcısı riot games çalışanları genelde 3-4 gün içerisinde istediğinize cevap verecektir. Ticket gönderme işlemi tamamlandıktan bir kaç gün sonra forum içerisinde girdiğiniz mail adresinizi kontrol etmek de fayda var. İlk cevap süresi biraz uzun sürse de sorunuza cevap alamaz iseniz işlem süreciniz başladığı için Riot Games tarafı size çok kısa bir zamanda dönüş sağlayacaktır.

5-LoL Ticket Oluşturken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

LoL ticket’i oluştururken dikkat etmeniz gerek en önemli şey dürüst olmak. Eğer bildiri formunda yalan beyanda bulunursanız Riot Games çok çok yüksek bir ihtimal ile yalan söylediğinizi anlar ve disiplin cezanız daha da uzatılabilir. Ayrıca hesapınızı kurtarmak için girdiğiniz bilgilerin kesinliğinden emin olunuz. Tahminler ile hesabınızı kurtarmaya çalışırken hesabınızı komple kayıp edebilirsiniz.

 

League of Legends (LoL) Nasıl İndirilir ? – Kayıt ve Yükleme

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)