Stardew Valley Mango Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Stardew Valley Mango Ağacı Nasıl Yetiştirilir? ; Stardew Valley 1.5 güncellemesinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bakmanız gereken çok şey var! Çiftlik gün geçtikçe daha karmaşık görünüyor, bu harika! Çiftçilik ceplerinizi güçlendirmeye yardımcı olmak için muz veya maun ağaçları da dahil olmak üzere artık pek çok yeni şey yetiştirebilirsiniz. Vahşi doğada bulunması oldukça zor olan ağaçlardan biri mango ağacıdır. Bu, 1.5 güncellemesinde eklenen ağaçlardan biri …

Stardew Valley Mango Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Stardew Valley Mango Ağacı Nasıl Yetiştirilir?
Stardew Valley Mango Ağacı Nasıl Yetiştirilir?

Mango ağacını elde etmek için Ada Tüccarı‘ndan 75 midye karşılığında satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, bir Altın Hindistan Cevizi kırıldığında, bir Mango fidanı elde edebilirsiniz (diğer birçok ağaç türünün yanı sıra!). Sürekli olarak bir tane istiyorsanız, midyelerinizi yetiştirmeniz ve ada tüccarına ödeme yapmanız gerekecek. Ardından, Mango Ağacı’nı Ginger adası‘na dikmelisiniz, sadece yaz aylarında değil, yıl boyunca tutarlı mango elde etmelisiniz.

Tamamen döküntü içermeyen 3 × 3 kare bir ızgaraya sahip olduğundan emin olun. En iyi kalitede yiyecek istiyorsanız ve kömür istemediğiniz müddetçe yıldırım çarpmasına karşı korumak istiyorsanız onu üç yıl canlı tutun. Bu kurallara uyduğunuz sürece, ektikten sonraki 28 gün içinde bir mango ağacı alırsınız ve size mango verir.

Mangolar, güzel bir satış fiyatı ile ortalamanın üzerinde iyileştirici ürünlerdir. Bunlar Leo’nun en sevdiği yiyecekler, bu yüzden ona mango vermek, seninle olan dostluğunu hızla artıracak. Yeterince yüksek bir arkadaşlıkta, size +3 Savunma tutkunu veren bir buff yemeği olan Mango Yapışkan Pirinç tarifini verecek! Bu oldukça harika ve erişilmesi çok fazla yiyecek gerektirmiyor.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)