Lost Ark: Klana Nasıl Katılınır ve Klandan Nasıl Ayrılılır? | Join/ Leave Guild

Lost Ark: Klana Nasıl Katılınır ve Klandan Nasıl Ayrılılır? | Guild , Lost Ark: Klan ; Diğer tüm MMO’lar gibi, Lost Ark’ın daha zorlu içeriklerinden bazılarını temizlemek, diğer oyuncuların yardımını ve bir klana katılmayı gerektirir.

Lost Ark, Kuzey Amerika ve Avrupa’da Smilegate ve Amazon Games’in izniyle resmi olarak piyasaya sürüldüğünde, oyuncular oyun sonu içeriğiyle başa çıkmak için mümkün olduğunca hızlı bir şekilde seviye atlayacaklar. Ancak, ister eğlence için seviye atlama, ister Lost Ark’ın baskınları, PvP veya zindanlar gibi zorlukları üstlenmek olsun, oyuncular bir klandan yararlanmak isteyeceklerdir.

Diğer birçok MMO gibi, Lost Ark da oyuncuların bir araya gelmesi, bir topluluk oluşturması ve çok oyunculu içerik alması için klanlardan yararlanıyor. Ancak Lost Ark, oyunculara çok hızlı bir şekilde çok fazla bilgi gönderir, bu nedenle bir klana nasıl katılacağınız gibi bilgiler karışımın içinde kaybolabilir.

Lost Ark : Bir Klan’a Nasıl Katılınır?

Lost Ark: Klan

Bir klana katılmak için oyuncular önce öğreticiyi gözden geçirmeli ve Prideholme şehrine gitmelidir. Bir kez orada, Topluluk adlı kullanıcı arayüzünün sağ alt kısmında yeni bir düğme bulunacaktır. Buna tıklamak ve ardından Klan’ı seçmek, bir klan toplama penceresi ve bir klan oluşturma seçeneği getirecektir. Bir oyuncu belirli bir klan arıyorsa, isim, açıklama veya kayıt türüne göre arama yapabilir. Birçok oyunda olduğu gibi guildler de PvP, dungeon veya raid gibi farklı amaçlar için bir araya gelebilir.

İstek,Klan Lideri tarafından onaylanması gereken bir istek gönderecektir. Klana anında katılım varsa, oyuncu hemen klana yerleştirilecektir. Son olarak, klanlar parola korumalı olabilir. Bunlar, daha sonra yeni üyeyi kabul edecek belirli bir şifre gerektirir.

Lost Ark : Bir Klan’dan Nasıl Çıkılır?

Yeni klan ile işler yolunda gitmiyorsa, ayrılmak en iyi seçenek olabilir. Ne de olsa, bir klan herkese göre değildir ve bazı insanlar potansiyel klan dramasıyla uğraşmaktansa Mokoko Seeds’i avlamayı tercih eder. Neyse ki Lost Ark, bir klandan ayrılmayı katılmaktan daha kolay hale getiriyor.

Simply type /guildleave in the chatbox.  Sohbet kutusuna / guildleave yazmanız yeterlidir. Bu, bu eylemin istendiğini onaylayan bir istem getirecektir. Alternatif olarak, Guild Interface kullanılarak ALT + U tuşlarına basılarak bir loncadan çıkılabilir. Arayüzün sağ üst köşesinde, sola ve sağa gezinmek için kullanılan iki ok bulunur. Yönetim ekranına gitmek için sağ oka tıklayın. Ardından pencerenin altındaki Leave Guild‘ı seçin.

Lost Ark ilk olarak 2018’de Güney Kore, Japonya ve Rusya’da mevcuttu. New World yayıncısı Amazon Games, MMO aksiyonunu Kuzey Amerika ve Avrupa’ya getirmek için Smilegate ile birlikte çalıştı. Hem Diablo hem de Path of Exile ile aynı damarda bir zindan tarayıcısıdır.

 

Daha Fazla Lost Ark Yazısı İçin : LOST ARK