Lost Ark: Mouse (Fare) Kontrolleri Nasıl Değiştirilir?

Lost Ark: Mouse Kontrolleri Nasıl Değiştirilir? ;  Lost Ark, oyundaki çoğu hareket ve eylem için büyük ölçüde mouse’a güvenir; kontrollerin nasıl değiştirileceği yazımızda açıklanmıştır…

Lost Ark, Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri olmasının yanı sıra Twitch’te en çok izlenen oyunlardan biri haline gelmesiyle kesinlikle oyun dünyasını kasıp kavurdu. Ancak, oyun piyasaya sürülmeden birkaç dakika önce ertelenmesi de dahil olmak üzere, lansman sırasındaki sorunlardan payını aldı.

Lost Ark’ta gerçekleştirilen eylemlerin çoğu işaretle ve tıkla olan oyun ağırlıklı olarak fareye dayanır. Fareyi bu kadar çok kullanırken, kontrolleri ve bağlantıları özelleştirmek inanılmaz derecede önemlidir ve Lost Ark, oyunculara her oyuncu için optimize edilmeleri için fare kontrollerini gerçekten çevirmek için birçok seçenek sunar.

Lost Ark: Mouse Kontrolleri Nasıl Değiştirilir?

Lost Ark’ta Mouse (Fare) Kontrollerini Değiştirme

Lost Ark’ta mouse (fare) kontrollerini değiştirmek için öncelikle oyuncuların klavyede Esc tuşuna basarak Ayarlar menüsünü açması ve Ayarlar’ı seçmesi gerekiyor. Ayarlar menüsü, oyuncuların grafikler ve Lonca menüsüne nasıl erişileceği ve hem klavye hem fare hem de kontrolör kontrolleri dahil olmak üzere oyunun birçok yönünü özelleştirmesine olanak tanır.

Lost Ark: Mouse Kontrolleri Nasıl Değiştirilir?
Lost Ark: Mouse Kontrolleri Nasıl Değiştirilir?

Değiştirilebilecek ilk ayar, Ayarlar menüsünün Oynanış bölümündeki Kontroller ve Ekran alt kategorisine gidilerek imleç hızı ve ivmesidir.

Ayrıca, klavyeyi kullanarak fareyi kontrol etme seçeneği de vardır; bu, oyuncuların fareyi hareket ettirmek için dört ok düğmesini kullanmasına olanak tanır, bu da normal olarak kullanılabilir ve oyunculara kontrol için iki seçenek sunar.

Ardından, oyuncular, oyunun tüm tuş bağlantılarının bireysel kullanıcıya uyacak şekilde düzenlenebileceği Kısayol Tuşları bölümüne gitmek isteyeceklerdir. Varsayılan fare kontrollerinin çoğu oyun için optimize edilmiştir ve mantıklıdır, ancak birçok PC oyuncusu ekstra düğmeli bir “Game moseu” kullanır. Bunlar Lost Ark’ta kullanılabilir ve İksirler ve diğer öğeler, bir Bineğe binme düğmesi ve hatta Beceriler ve diğer özel yetenekler ve saldırılar gibi şeyleri bağlamada yardımcı olabilir.

Oyundaki kontroller için fare üzerinde bulunan yan butonları kullanmak için Kısayol Tuşları bölümünde ilgili alt kategoriye tıklayınız. İksir gibi öğeleri bir yan fare düğmesine bağlamak için I tuşuna basarak Envanteri açın ve ardından öğeyi mavi sihirli çubuğun altında bulunan öğe yuvalarına sürükleyin. Ardından, Kısayol Tuşlarının Öğe alt kategorisine gidin ve Boş Yuvalar için tuş bağlantılarını yan fare düğmeleriyle değiştirin.

 

Daha Fazla Lost Ark Yazısı İçin : LOST ARK

 

Lost Ark: Blackrose Basement Mokoko Seed Yerleri