Stardew Valley: Tavuklar Nasıl Beslenir?

Stardew Valley: Tavuklar Nasıl Beslenir? ;Tavuklar, oyuncuların Stardew Valley’de alabilecekleri ilk hayvanlardan bazılarıdır, ancak bu kuşların nasıl besleneceği konusunda biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Stardew Valley: Tavuklar Nasıl Beslenir?

Stardew Valley‘de oyuncuların yetiştirebileceği birçok farklı hayvan var. Hepsinden öte, tavuklar, yalnızca tavuklar için yapılmış bir kümesin görece ucuzluğundan dolayı büyük olasılıkla birçok oyuncunun oyundaki ilk hayvanıdır.

Stardew Valley‘deki tavuklar yumurta ve büyük yumurta üretir. Bu yumurtaların boyutu ve kalitesi, her tavuğun mutluluğuna bağlıdır; bu, oyuncu tarafından beslenip, sıcak tutulmadığından ve evcil hayvanlardan etkilenir.

Ancak tavukları beslemek, oyuna yeni başlayan oyuncular için bir gizem olabilir.

 

Stardew Valley: Tavuklar Nasıl Beslenir?

 

Benzer Yazılar: Stardew Valley Altın Tavuklar Nasıl Elde Edilir?

Tavukların ürün kalitesi, beslenip beslenmemelerine büyük ölçüde bağlı olduğundan, oyuncuların onları aktif olarak beslemeleri çok önemlidir. Neyse ki, oyuncuların Stardew Valley çiftliklerinde her ikisi de iyi bir tedarikle tavukların yiyeceği iki farklı yiyecek var.

Tavukların yediği ilk şey çimdir. Çim derken bu, oyuncuların tırpanla kesmedikleri sürece geçemeyecekleri sert bitkiler anlamına gelmez, ancak oyuncuların da kesebileceği uzun ve yumuşak çimdir. Ancak bunu yemek için oyuncuların tavukları kümeslerinin dışına çıkarması gerekecektir.

Bir kümes veya herhangi bir hayvan barındıran çiftlik binası açmak için oyuncuların çiftlik binasının dışında durması gerekir. Oyuncuların binaya girmek için kullandıkları kapının yanında, bir sağ tıklama ile açılabilen dikey bir kapı veya oyuncuların ikincil eylemine herhangi bir düğme eşleştirilir. Bu, hayvanların binayı terk etmesine izin verecektir. Bununla birlikte hayvanlar, yağmur yağarsa veya kış mevsiminde Stardew Valley’de geceleri binayı terk etmeyecektir. Bu, ot yemeyecekleri anlamına da gelir.

Tavuk yemi için diğer seçenek samandır. Marnie’den saman, her biri 50 gr karşılığında satın alınabilir veya tırpan kullanılarak otlardan hasat edilebilir. Bununla birlikte, oyuncular, doldurulmamış bir siloları varsa, yalnızca otlardan saman toplayabilirler. Silolar, Robin aracılığıyla herhangi bir çiftlik binası gibi inşa edilebilir.

Tavukların samanlarını beslemek için oyuncuların samanı kümesin arkasındaki yemliklere yerleştirmeleri gerekecektir. Oyuncular, Stardew Valley çiftliklerindeki silolardan saman kullanmak isterlerse, kümenin sol üst köşesinde bulunan saman kutusundan alabilirler. Bu kutudan ekstra saman da siloya geri konulabilir.

Oyuncular kümeslerini lüks kümese yükselttiklerinde, otomatik bir saman besleyici eklenecek. Bu, silolarda saman olduğu sürece samanların oluklara otomatik olarak yerleştirileceği anlamına gelir.

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)