League of Legends Top Tier Listesi – Üst Koridor Heroları

League of Legends Top Tier Listesi – Üst Koridor Heroları ;Birbirine karşı koyan çeşitli League of Legends üst koridorları vardır. Bazılarının gücü metalara göre değişir, diğerleri eşleşmelere göre değişir.

Üst koridorlar için meta değiştikçe dalgalanan üç şampiyon arketipi vardır: hyper-carries, support-style champions ve split pushers.

Splitpusher’lar zayıf bir koridor varlığına ve birkaç eşya alana kadar hasar verme konusunda daha zayıf bir yeteneğe sahiptir. Bazı eşyalar aldıklarında ve rakipleriyle düello yapabildiklerinde, sadece şeritte buharlı kayarak, düşman ekibi onları durdurmak için kuvvet gönderene kadar kuleleri ele geçirirler.

Sion, Ornn ve Shen gibi şampiyonlar, oyundaki en güçlü tanklardır. Koridordaki rakipleriyle makul ölçüde iyi bir şekilde hasar ticareti yapabilirler, ancak ana güçleri, takımlarına topyekün takım dövüşlerinde katılmaya yetecek kadar tank gibi öğeler oluşturana kadar koridorlarında hayatta kalmaktan gelir.

Top Lane hyper-carries (hiper-taşıyıcıları), bir göz açıp kapayıncaya kadar delicesine yüksek hasar verir ve genellikle yüksek yarık ve AoE hasarı ile birden fazla hedefi aynı anda vurabilir.

En üst düzey şampiyonların bu listesi, birçok şeye bağlı olarak etkilenebilir. Bazen meta, oyuncuların zevkleri dışında görünürde bir neden olmadan değişir, ancak genellikle arkasında bir tür denge değişikliği vardır. Ayın lezzetini takip etmek zor olabilir, o yüzden bunu sizin için yapalım.

League of Legends Top Tier Listesi

Gragas

League of Legends Top Tier Listesi
League of Legends Top Tier Listesi
Artıları
 • Esnek yapı
 • Olağanüstü sürdürme
 • Oyunun tüm aşamalarında iyi ölçeklenir
 
Eksileri
 • Yüksek mana harcama
 • Gragas, son zamanlarda birden fazla üst koridorun nerf almasının ardından popüler oldu. Şampiyon, çok fazla kalabalık kontrolü sağlarken aynı zamanda bu yoğun metada yeterli sürekliliğe sahip. Çeşitli uygulanabilir yapı yolları ile Gragas’ı herhangi bir kompozisyona seçebilirsiniz. Bir cephe hattına ihtiyacınız varsa, savunma eşyaları edinin ve harika bir tank olun. Ekibinizin ek hasara ihtiyacı varsa, bunun yerine büyük etki alanı patlama potansiyeli sağlamak için yetenek gücü odaklı bir yapıya gidin.
 

Item build

Üst şeritte Gragas olarak almanız gereken birincil rune sayfası Resolve. Grasp of the Undying, Demolish, Second Wind ve Overgrowth gibi çeşitli harika rünlere erişim sağlar. Bunlardan üçü iyileştirme veya sağlığınızı artıracak, Demolish ise altın bir kurşun için erken kule plakaları almanıza yardımcı olacak. Ayrıca, kuleleri daha hızlı indirmenize izin vermek için itmeyi ikiye ayırdığınızda oyunun sonraki aşamalarına da iyi bir şekilde ölçeklenir.

İkincil rune sayfası, Bisküvi Teslimatı ve Zaman Bükme Toniği için İlham kaynağıdır. Her ikisi de size erkenden yardımcı olacak ve yüksek mana maliyetleriniz nedeniyle büyük bir sorun olan mana yenilenmenizi iyileştirecektir. Bir Corrupting Potion ile başlamak istemiyorsanız, bunun yerine Manaflow grubu için ikincil Sorcery ağacını tercih edebilirsiniz.

Yetenek önceliği

Gragas’ın beceri önceliği R> Q> E> W’dir. Q’nuzu maksimize etmek istersiniz çünkü bu sizin birincil dalga netleme yeteneğiniz ve dürtünüzdür. Daha sonra, ek hareketlilik için E’ye öncelik verin ve düşmanlara karşı takım savaşlarında olabildiğince sinir bozucu olması için. Son olarak, kendi başına harika bir yetenek olan, ancak Q veya E’ye kıyasla daha az faydası olan maksimum W.

Oyun planı

Gragas şu anda en güçlü üst koridorlardan biridir. Harika bir sürdürme ve kitle kontrolüne ve açık eşya güç artışlarına sahipsiniz. Oyuna başlamadan önce, planınız büyük ölçüde değişeceği için hangi yapıya gitmeniz gerektiği konusunda ekibinizle konuşmak önemlidir.

Tanklı bir yapıya giderseniz, koridor aşamasında güvenli bir şekilde oynamaya çalışın ve Sunfire Aegis veya Turbo Chemtank gibi tank öğelerini edinin. İyi bir çiftliğe ayak uydurun ve takımınızın size ihtiyacı olduğunda itme ve ışınlanmayı takım savaşlarında bölmeyi hedefleyin. Etkileyici oyunlar oynamayı düşünmeyin çünkü hasarın olmaması bu yapıda büyük bir yük oluşturacaktır. Bunun yerine, hasarı vermesi için ekibinize güvenin.

Yetenek gücü odaklı bir yapıya giderseniz, bir liderlik elde etmeye çalışmak için erken işlemlere bakın. Şeridinizi ittikten sonra, bir lider oluşturmalarına ve güç artışlarınıza daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmak için diğer şeritlere de dolaşmaya bakın. AP odaklı yapıyla diğer şampiyonlara kıyasla ölçeğinizin dışına çıkacağınız için güvenli oynamayın. Geç oyuna gelmeden maçı bitirmeye çalışın.

Aatrox

League of Legends Top Tier Listesi
League of Legends Top Tier Listesi

Artıları

 • Güçlü destek
 • Yetenekler için kaynak gerekmez
 • Olağanüstü takım savaşçısı

Eksileri

 • Yüksek bekleme süreleri
 • Yüksek beceri kabiliyeti
 • Aatrox’un pasif iyileştirmesi ve yüksek hasarına karşı savaşmak acı verici olabilir. Ek olarak, Aatrox güçlü dalga netliğine ve mükemmel bir angajman potansiyeline sahiptir. İyileşmesi ve CC’si her yerde dış oyunlara izin veriyor. Beceri atışlarına bağımlı olduğu için oynaması kolay değil ve Pantheon veya Darius gibi metadaki en güçlü seçimlerden bazılarına karşı mücadele ediyor. Ancak Aatrox’u nasıl oynayacağınızı öğrenmek için çaba gösterirseniz, muhtemelen karşılığını alacaktır.

En son Mythic eşyalar, Aatrox’u, özellikle de Goredrinker’ı olumlu bir şekilde etkiledi; bu, yeni eşyalar ve rünlerden elde edilen destekle birleştirildiğinde öldürülemez olmanızı sağlıyor.

Item build

Precision ağacı, Aatrox’un temelidir. Conqueror yığınları aracılığıyla size oldukça kolay bir şekilde istifleyebileceğiniz uyarlanabilir güç sağlar. Ağaç ayrıca, tamamen istiflendiğinde Triumph ve Conqueror ile ek iyileştirme, kalabalık kontrolünü azaltmak için Azim ve sağlığı düşük olduğunda daha fazla hasar veren Son Duruş sağlar. İkincil Hakimiyet ağacı, sürekliliğinizi artıracak ve tank eşyaları olmadan bile takım savaşlarında aldatıcı bir şekilde tankçı olmanıza izin verecektir.

Yetenek önceliği

Aatrox’un beceri önceliği R> Q> E> W’dir. Q’nuz, kitinizin ekmeği ve yağıdır. Dalgaları dürtmenize, temizlemenize, düşmanları devirmenize olanak tanır ve kitinizin en esnek yeteneğidir. Maksimum fayda sağlamak için onun tatlı noktasını öğrenmek için zaman ayırmalısınız. E saniye, hedefinize bağlı kalmanız veya bir kavgadan kaçmanız için size ek hareket kabiliyeti sağlayacaktır. Yetenek etkinleştirilmeden önce bir gecikme yaşadığı için W en son olarak maksimize edilir ve Q ve E’yi maksimize etmek genel olarak çok daha güçlüdür.

Oyun planı

Bekleme süresinde değilken rakibinizi pasifiniz ve Q’nuzla dürtmeye çalışın. Sürpriz saldırılar için hamle yapınızı Q’nuzla birleştirmeyi öğrenin. Düşman ormancı ezmeye gelirse düşmanla bire iki durumda savaşmaktan korkmayın. Aatrox, kendi kendini iyileştirme yeteneklerinden dolayı güçlüdür ve yukarıdaki runlarla birleştiğinde aldatıcı bir şekilde dayanıklıdır. Temel öğelerinizi aldıktan sonra, harika bir düellocu olduğunuz için bölünmüş itmeye odaklanmalı, düşman takımda ışınlanma kanatlarını aramalı ve arka hatta odaklanmalısınız.

Renekton

League of Legends Top Tier Listesi
League of Legends Top Tier Listesi

Artıları

 • Güçlü destek
 • Güçlü düellocu
 • İyi bölünmüş itici

Eksileri

 • Geç oyundan düşüyor
 • Renekton, en son eşya yenilemesi nedeniyle düştükten sonra metaya geri döndü. Goredrinker Mythic eşyası ile iyi bir sinerji oluşturarak takım savaşlarında hasarı açığa çıkarmanıza ve güçlü bir ön safta olmanıza izin verirken aynı zamanda çok fazla hasar verir.

Oyunun başlarındaki baskıyı etkileme ve ormancısına Rift Herald ile birlikte gank veya üst yengeç alması için yer açma yeteneği nedeniyle şu anda oyundaki en iyi üst koridor oyuncularından biri.

Item build

Hassas Ağaç, Renekton’un özüdür. Press the Attack veya Conqueror’a erişmenizi sağlar. Her iki kilit taşı runesi, hem şerit içinde hem de dışında gücünüzü artırır. Press the Attack genellikle şeride hakim olmak için kullanılırken, Conqueror oyunun sonraki aşamalarına daha iyi ölçeklenmeye sahip olduğu kabul edilir.

Diğer önemli rünler Triumph, Legend: Alacrity ve Last Stand’dır. Her üç rün de forma ve takım dövüşü varlığınızla iyi senkronize olur ve sağlığınız düştükçe hasarınızı artırır.

İkincil rune sayfası daha esnektir, bazı oyuncular Hakimiyeti tercih ederken diğerleri Çözmeyi tercih eder. Resolve, Demolish ve Bone Plating’de üstünlüğünüzü artırmanıza olanak tanıyan iki harika rune sahiptir. Planınızın rakibinize olabildiğince sık müdahale etmek olduğunu düşünürsek, Kemik Kaplama, işlemlerde üstünlük sağlamanızı sağlar.

Yetenek önceliği

Renekton’un beceri önceliği R> Q> E> W’dir. Q’su setindeki en iyi beceridir ve iyileştirici hasarı nedeniyle muhtemelen nihai yeteneğinden daha iyidir. Öfkenizi güçlendirmek için kullanmak ve koridor aşaması sırasında ticarette büyük hasar vermek istiyorsunuz. Daha uzun çalışma süresi ile sahip olacağınız ek hareket kabiliyeti nedeniyle Maxing E saniye önerilir. W genel olarak harika bir yetenek olsa da, Q ve E’nin sağladığı fayda ondan daha ağır basıyor.

Oyun planı

Bir şerit zorbası olarak amacınız, son minyonları vurmak için her girişimde rakibinizin asla cezasız kalmamasını sağlamaktır. En güçlü döneminiz oyunun başından ortasına kadar olduğu için mümkün olduğunca sık takas yapmaya çalışmalısınız. Rakipleriniz ölçeklenmeye başladığında, büyük olasılıkla geride kalacaksınız.

İhtiyacınız olan her şeyi size sağladığı için mümkün olan en kısa sürede bir Goredrinker’ı hedeflemeye çalışın ve çok fazla sağlık geri kazanmak için güçlendirilmiş Q’larla birlikte kullanılabileceği için ömrünüzü önemli ölçüde uzatabilir. Koridor aşaması sona erdiğinde, itmeyi bölmeye bakın ve harita üzerindeki baskıyı koruyun.

Rakip bir üye gönderirse, genellikle ona karşı iyi bir şekilde çiftleşebilir ve bir kule veya bir inhibitör almak için zorlamaya devam edebilirsiniz. İki veya daha fazla üye sizin için gelmeye çalışırsa, çiftçiyseniz genellikle onları alt edebilirsiniz, çünkü kitiniz öfke çubuğunuzu doldurmak için birden fazla rakiple savaşmaya dayandığından, böylece güçlendirilmiş yetenekleri kullanabilirsiniz. Ekibinize yardım etmek için ışınlanmanızı kullanın ve bölünmüş itmede tünel açmak yerine. Tankçılığınız bir takım dövüşü sırasında işe yarayacaktır, çünkü genellikle rakiplerinizden gelen hasarı emebilir, bu da takımınıza rakip şampiyonlara hasar vermesi ve onları öldürmesi için yeterli zaman tanır.

Gnar

League of Legends Top Tier Listesi
 
Artıları
 • Harika kit
 • İyi ölçeklenir
 • Oynamak için ödüllendirme
 
Eksileri
 
 • Squishy aralıklı formu
 • Ölçeklendirmek için zamana ihtiyaç var
 • Gnar, 10.13 Yaması’ndaki güçlendirmelerden sonra Lig’in en popüler üst koridorlarından biri oldu. Harika forması ve ölçeklendirmesi, onu oyundaki çoğu kompozisyona uyan en iyi şampiyonlardan biri yapıyor. İlk başta alışması zor olsa da Gnar, ustalaştığı takdirde oynamayı ödüllendiriyor.
 • Çok büyük bir beceri zemini ve tavanı var, bu yüzden şampiyonu anlamaya zaman harcamadan kolay galibiyet arayan oyuncular başka bir şey oynamalı. Oyunun sonraki aşamalarında, R’den W sersemletme kombinasyonunuz rakip takımlar için yıkıcı olabilir ve önemli anlarda savaşın gidişatını değiştirmenize yardımcı olabilir.

Item build

Gnar için birkaç uygulanabilir rune yapısı vardır, ancak Resolve with Domination en popüler olanıdır. Yumuşacık olduğunuz gerçeğini örtbas etmeniz için size çok fazla dayanma gücü ve ek dayanıklılığa erişim sağlar. Resolve ağacında, verilen ek sağlık ve her iki saniyede bir hasar için Grasp of the Undying’e gitmek istiyorsunuz. Temel rünlerden Demolish, kuleleri yıkmanıza yardımcı olmak için, Bone Plating’i erken ölmekten kaçınmak için ve Overgrowth, oyun devam ettikçe öldürmenizi zorlaştırmak için toplanır.

İkincil rune sayfası, Taste of Blood ve Ravenous Hunter’a erişmenizi sağlar. Her ikisi de güç artışlarınıza ulaşmanıza yardımcı olacak harika sürdürme runlarıdır.

Yetenek önceliği

Gnar’ın beceri önceliği R> Q> W> E‘dir. Bumerangınız, çiftçilik ve dürtmek için temel yeteneğinizdir, bu yüzden önce maksimize edilmelidir. Bundan sonra, W için gitmek bir önceliktir, çünkü her iki saldırıda çok fazla hasar verir ve bu, düşman kompozisyonundaki herhangi bir tankla başa çıkmak için harikadır. E en son maksimize edilir çünkü ondan gelen fayda Q veya W’ye göre daha düşüktür.

Oyun planı

Gnar, birkaç eşya aldığında öne çıkan, oyundaki en eşsiz üst koridor oyuncularından biridir. Erken yaşlarda agresif oynayıp kartopu yapmaya çalışabilseniz de, oldukça yumuşayacağınız ve kurtulamayacağınız bir noktaya çok geride kalabileceğiniz için tavsiye edilmez.

Oyun ilerledikçe ve Mythic öğenizi satın almaya yetecek kadar altın almaya başladığınızda, takım savaşına gidiyorlarsa ekibinizle gruplaşın. Işınlanmadan önce, öfke çubuğunuzu oluşturduğunuzdan emin olun, böylece bu formda sahip olduğunuz kalabalık kontrolü için Yakın Dövüş Formunuza dönüşebilirsiniz. Uzaktaki formunuzda görünmek yerine ekibinizle gruplaşmayı beş saniye ertelemek daha iyidir çünkü bumerang fırlatmak daha sonra bu kadar fazla zarar vermez.

Geç oyuna ulaştığınızda, splitpush’a bakın ve rakip takıma baskı uygulamaya devam edin. W’niz tanklarla kolayca başa çıkmanıza izin verir, böylece dalgaları temizlemek ve sizi kasıp kavurmaktan alıkoymak için bir çürük, büyücü veya ADC göndermek zorunda kalırlar.

Camille

League of Legends Top Tier Listesi
League of Legends Top Tier Listesi

Artıları

 • Büyük düellocu
 • Duvarların üzerinden geçebilir
 • Oyunu değiştiren nihai

Eksileri

 • Öğe bağımlı
 • Yüksek beceri sınırı
 • Camille, mevcut metada güçlü bir seçim. Hareketsiz taşıma araçlarını kolayca seçer ve göz açıp kapayıncaya kadar onları yok edebilir. Eşyaya bağımlı olma ve yüksek beceri tavanına sahip olma gibi bazı zayıf yönleri olsa da, onu seçmenin göze batan avantajları, şu anda sahip olduğu tüm eksilere ağır basmaktadır.

Item build

Camille, rune seçimleri konusunda esnektir. Şu anki en popüler olanı, ikincil olarak Hassasiyet ile Çözümleme birincil ağacıdır. Resolve, onu aldatıcı bir şekilde tankçı yapmak için Shield Bash, Bone Plating ve Overgrowth ile birlikte Grasp of the Undying kilit taşına erişim sağlar.

İkincil bir ağaç olarak hassaslık, ona bu sinir bozucu düşük sağlık oyunları için Legend: Triumph’a ve saldırı hızınızı ve genel DPS’yi artırmak için Alacrity’ye erişim sağlar.

Yetenek önceliği

Camille’in beceri önceliği şudur: R> Q> E> W. Ana hasar aracınız olduğu için Q’yu maksimize etmek istiyorsunuz. Ayrıca, Trinity Force’un daha düşük bekleme süresiyle daha sık tetiklenmesini sağlar. Önce Q’yu maksimuma çıkardıktan sonra, ek hareketlilik için E’yi maksimuma çıkarmaya odaklanın. Bazı menzilli eşleşmelerde, ek destek için önce E’yi, sonra Q’yu veya W’de birkaç puanı maksimize edebilirsiniz ve ardından Q. Camille’in tüm kiti çok iyi ve uzun vadede neredeyse istediğiniz her yeteneği maksimuma çıkarabilirsiniz .

Oyun planı

Camille şu anda en güçlü üst koridorlardan biridir. Saldırgan öğelerle iyi bir şekilde ölçekleniyor, bu da onu son derece sinir bozucu ve başa çıkması zor hale getiriyor. Minyon öldürmeye gittiklerinde düşmanı basit bir Q, otomatik ve iyileştirilmiş Q kombinasyonu yaparak ona tecrübe ve altını inkar ederek cezalandırmaya bakın.

Trinity Force tamamlandıktan sonra, haritanın her yerinde hücum oyunları arayın. Trinity Force’un verdiği hasarla birleşen temel hasarınız sizi hesaba katılması gereken bir güç haline getiriyor. Bir Tiamat veya Ravenous Hydra için yeterli altınınız varsa, durdurulamaz olacaksınız ve düşmanın sizi durdurmak için birden fazla üye göndermesi gerekecek.

Agresif bir şekilde zorlayacaksanız ve rakibin arka hattında ışınlanma oyunları arayacaksanız, totem atmayı unutmayın. Basit bir ışınlanma arkasındaki bir E’den R’ye bir taşıma üzerinde izleyerek oyuna oyunun ortasında veya sonunda kolayca karar verebilir.

 

League of Legends Top Tier Listesinin sonuna geldik . Diğer Yazılarımız için tıklayınız LoL

 
 
 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)