League of Legends (LoL) Nasıl İndirilir ? – Kayıt ve Yükleme

League of Legends (LoL) Nasıl İndirilir ? – Kayıt ve Yükleme ;LoL kayıt olma işlemi nasıl yapılır sorusu, uzun zamandır oyunun popülerliğini sürdürmesi sonucu, sıkça sorulan bir soru haline geldi. League of Legends kayıt işleminin nasıl yapılacağını göstereceğimiz bu yazımızda, LoL kaydol ve LoL hesap aç gibi de merak edilen birçok soruda, sizlere tek bir yazı üzerinden yardımcı olacağız.

League of Legends, dünyanın her yerinde oynanan, büyük oyuncu kitlesine sahip bir oyun. Tabii büyük bir kitleye sahip olmak, beraberinde birçok sorun ve sorular da getiriyor. League of Legends kayıt olma işlemi de bu sorulardan biri. Şimdi, gelin LoL kayıt olma ve LoL hesap aç işlemi nasıl yapılır hep beraber bakalım.

League of Legends kayıt işlemi için gerekenler neler?

League of Legends kayıt işlemi, bilgisayarınızda fazla bir özellik aramıyor. Neredeyse her bilgisayarda oynanabilen League of Legends oyunu, sadece güzel bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Gerisini ise sadece sizin oyun yeteneğinize bırakıyor.

LoL kayıt işlemi, diğer adıyla League of Legends kayıt ol işlemi için bilgisayarınızın bazı özelliklere sahip olması gerekiyor: bu özellikleri öğrenmek için League of Legends Sistem Gereksinimleri: Kaç GB?  yazımıza bakabilirsiniz.

LoL kaydol işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler neler?

League of Legends kaydol işleminden önce, bilgisayarınızın yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olduğundan emin olun. Fakat en önemlisi, internet bağlantınızın olması. Eğer internet bağlantınız yoksa LoL kayıt olma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer oyunu, dizüstü bilgisayar üzerinden oynayacaksanız da bir fare edinmelisiniz.

League of Legends oyununun çoğu karakterini oynamak büyük el becerisi gerektirir. LoL kayıt işlemini yapmadan önce, oyunu e-sporculardan yeterince izleyip, öğrenmeye çalışın. Başlarda kolay gelmese de, gerçek oyuncularla oynadığınızda zorlanabilirsiniz. Son olarak mail adresinizi doğru girdiğinizden emin olun ve LoL kayıt işlemini doğru mail adresiniz ile tamamlayın.

Görsellerle adım adım LoL hesap aç

League of Legends hesap açma işlemini aşağıdaki basamakları takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

1 – https://signup.tr.leagueoflegends.com/tr/signup/index#/ sayfasına gidip, e-posta adresini girdikten sonra “başla” butonuna basınız.

lol kayıt rehberi

2 – Daha sonra karşınıza aşağıda gösterilen sayfa çıkacak, doğum tarihinizi girdikten sonra “İleri” butonuna basınız.

lol kayıt ol adımları

3 – Bu işlemi yaptıktan sonra, karşınıza gelecek sayfada kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız istenecek. Sırasıyla alanları doldurduktan sonra “İleri” butonuna basınız.

lol kayıt ol

4- Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra, bir doğrulama sayfası karşınıza çıkacak. Bu sayfada bütün bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun ve “Hemen katıl” butonuna basın.

league of legends kayıt

Yukarıda gösterdiğimiz işlemleri sırasıyla yaparsanızLoL hesap oluşturma işleminiz başarıyla tamamlanmış olacak.

LoL indirme ve yükleme nasıl yapılır?

League of Legends hesap aç işlemini bitirdikten sonra, sıra LoL yükleme işlemine geldi. Oyunu yüklemek için yukarıda belirttiğimiz işlemleri yapın, “Hemen katıl” butonuna bastıktan sonra karşınıza bir sayfa gelecek. Bu sayfada aşağıda gördüğünüz gibi, Windows için indir ve MAC yükleyicisini indir olarak iki seçenek bulunacak. Bilgisayarınızda hangisini kullanıyorsanız seçip indirin.

lol kaydol

İndirme işlemini yaptıktan sonra yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Bilgisayarınıza inmiş olan League of Legends dosyasını çalıştırıp, bilgisayarınızda kurulumunu yapabilirsiniz.

League of Legends giriş yapma işlemi

League of Legends kayıt işlemini ve hesap açma işini tamamladığımıza göre, giriş yapıp oyunu oynamaya başlamak için, masaüstünüzde aşağıda gösterdiğimiz gibi League of Legends simgesine basın.

lol hesap aç adımları

Buraya bastığınızda League of Legends giriş sayfası ekranınıza gelecek. League of Legends kayıt ol kısmında kaydettiğiniz kullanıcı adı ve şifrenizi aşağıda gösterdiğimiz yerlere yazınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınıza girmiş olacaksınız.

lol hesap aç giriş

Şuan League of Legends giriş yapma işlemini tamamladınız. Keyifli bir şekilde oyununuzu oynamaya başlayabilirsiniz.

LoL kayıt olma işleminden sonra yapılabilecekler neler?

LoL kaydol işleminden sonra aslına bakarsanız, oyunda rank atlayıp Challenger olmaya çalışmaktan başka yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Fakat League of Legends oyununun sahibi Riot Games, PBE sunucu gibi bir imkân sunuyor.

lol hesap aç anlatım

PBE sunucuda istediğiniz şampiyon ve kostümü alabilirsiniz. yani RP sınırı bulunmuyor. Fakat sunucuların uzakta olmasından kaynaklı olarak ping sorununuz olabilir.

PBE sunucunun diğer bir özelliği ise, gelecek güncellemelerin ve yeni kahramanların, ilk bu sunucuya geliyor olması. Deneme sunucusu da diyebiliriz aslında.

LoL PBE kayıt işlemini:  https://pbesignup.na.leagueoflegends.com/tr_TR/pbe  adresinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

LoL hesap aç ve LoL kayıt işlemlerimizi tamamladık. Şuan tek yapmanız gereken, bilgisayarın başına geçip, oyununuzu oynama zamanı. Keyifli vakit geçirmenizi dileriz.