Minecraft: Keçi Boynuzu Nasıl Elde Edililir? | Goat Horns

Minecraft: Keçi Boynuzu Nasıl Elde Edililir? , Ne İçin Kullanılır? | Goat Horns , Keçi Boynuzları, Minecraft Cliffs and Caves güncellemesine eklenen birçok öğeden yalnızca biridir ve çok sıra dışı bir toplama yöntemine sahiptirler.

Minecraft Cliffs & Caves güncellemesinin ikinci kısmı, Mojang’ın efsanevi sandbox oyununa bir yığın yeni içerik eklenerek geçen ay yayınlandı. Cliffs & Caves, Minecraft’ın dağlık bölgeleriyle ilgili olup, yeni biyomlar ve mağara oluşturma sistemleri ekler. Güncelleme ayrıca, yalnızca dağlık bölgelerde ortaya çıkan yeni bir Neutral Mob olan Goat’ı da tanıttı.

Keçi Minecraft’ın Koyun Çetesi gibi görünse de, aslında oldukça farklı bir hayvandır. Keçiler kırkılamaz, ancak bir kova kullanılarak sağılabilir. Süt dışında, oyuncuların Keçilerden alabilecekleri diğer tek kaynak Boynuzlarıdır, ancak bunları toplamak o kadar kolay değildir.

Minecraft: Keçi Boynuzu Nasıl Elde Edililir?

Minecraft’taki Keçi Çetesi teknik olarak Tarafsız olabilir, ancak bu onu Pasif yapmaz. Her 30 ila 300 saniyede bir, başka bir Çeteyi veya oyuncunun durduğunu gören bir Keçi ona çarpmayı seçebilir. Koç saldırılarını gerçekleştirmek için Keçiler, kendileriyle hedefleri arasında en az 4 boş alana ihtiyaç duyarlar, ancak en fazla 16 alandan çarpmayı seçebilirler. Keçi bir hedef seçtiğinde, farklı bir meleme atar ve isabet ederse hasar ve geri tepme verecek bir hücum animasyonu başlatır.

Keçi hedeflenen hedefi vurmak yerine sağlam bir blokla çarpışırsa 2 Boynuza kadar düşer. Minecraft’ta Keçi Boynuzu nadir eşyasını elde etmenin şu anda tek yolu bu, bu nedenle oyuncuların birkaç taneden fazlasını toplamak için kaçmak veya hızlı bir şekilde blok yerleştirmek konusunda ustalaşması gerekecek. Farklı sesler çıkaran ve Çığlık atan Keçi olarak bilinen nadir Keçi çeşidi çok daha sık çarpacaktır ve bu nedenle Boynuzları çiftleştirmek isteyen oyuncular için harika bir keşif.

Minecraft’ta Keçi Boynuzu Ne İçin Kullanılır?

Şu anda Minecraft’ın işçiliği sisteminde, eşyalarda veya İksirlerde Keçi Boynuzu gerektiren hiçbir tarif yok. Bu, pratik kullanımları olmadığı anlamına gelse de, tamamen değersiz oldukları anlamına gelmez. Oyuncular, bir Keçi Kornası çalarken, kullanım tuşunu basılı tutarken, baskınlar sırasında duyulana benzer bir Korna sesi üreterek çalabilir.

Ayrıca Keçi Boynuzu ,özellikle Minecraft’ın Cliffs & Caves güncellemesinin tasarlandığı türde bir dağ evi için güzel bir dekoratif öğe olabilir. Keçi Boynuzu‘nu dekoratif olarak kullanmak için oyuncuların yapması gereken tek şey onu bir Öğe Çerçevesine yerleştirmek. Gelecekteki güncellemelerde Horn için yeni tariflerin eklenmesi bekleniyor, bu nedenle hevesli oyuncular Screaming sürülerini hazırlık için toplamaya başlamak isteyebilirler.

 

 

Daha Fazla Minceraft Yazısı İçin :  MINECRAFT