Elden Ring: Stormhill Golem Nasıl Yenilir?

Elden Ring: Stormhill Golem Nasıl Yenilir? ; Stormhill Golem, Elden Ring’de isteğe bağlı bir düşmandır, ancak dövüş, oyunun başlarında bir yapının ne kadar güçlü olduğunun iyi bir testidir.

Elden Ring’in başlarında , oyuncuların karşılaşabilecekleri, onları başka bir yöne itmeyi amaçlayan, keşifleri daha güçlü hale getirmeye ve daha sonra geri dönmeye teşvik eden birkaç patron var. Stormhill’deki Golem bu patronlardan biridir, ancak erken seviyelerde yenmek Tree Sentinel veya Margit’ten çok daha kolaydır .

Stormhill Golem , Stormhill’e giden vadinin solundaki kayalarla dolu alanda bulunabilir (düşen Troll ile Gatefront Grace’in yanındaki vadi). İlk başta hareketsizdir, ancak çok yaklaşırsanız canlanır – Elden Ring Ağ Testinde bu patron yarım HP ile başladı, ancak resmi sürümde oyuncuların bunu tam güçle üstlenmeleri gerekiyor.

Elden Ring: Stormhill Golem Nasıl Yenilir?

Stormhill Golem’in Hareketleri ve Zayıf Yönleri

Stormhill’deki Golem, daha sonra Elden Ring’de bulunan Golem’lerden daha az sağlam bir hamleye sahiptir , ancak saldırıları Giants’ın diğer FromSoftware oyunlarından gelen saldırılarına benzer. Neredeyse tüm kaya alanını süpürebilen devasa bir Halberd’e sahiptir ve yakın mesafeli saldırıları, yoldan çekilmezlerse bir oyuncuyu anında Torrent’ten uzaklaştırabilir.

Bununla birlikte, Stormhill Golem , büyü yapanlar ve okçular için uzaktan peynir yapmak kolaydır ve yakın dövüşte şaşırtıcı derecede kolaydır. Golem, savaş alanında yavaşça hareket eder, size doğru ağır ağır hareket eder, ancak mesafeyi kapatmak için birkaç yolu vardır ve geniş, düz arenasında güvenilir bir şekilde uçurulabilir.

Golem’in Hareket Kümesi

  • Uzun Menzilli Halberd Sweep : Golem, Halberd’ini bir tarafa doğru bükecek ve geri çekecek ve bir gecikmeden sonra çok uzun menzilli bir süpürme saldırısı yapacak. Çok yüksek hasar, ancak üzerinden atlanabilir.
  • Stomp Combo : Oyuncu doğrudan Golem’in altındaysa, tebeşirini defalarca yere indirmeye ve parçalamaya başlar. Yüksek hasar, ancak geriye doğru kaçarak kolayca önlenebilir.
  • Uzun Menzilli Halberd Slam : Halberd taramasına benzer şekilde, Golem silahını kaldıracak ve uzun bir mesafeden çarpacak. Çok yüksek hasar ve süpürmeden daha hızlı.
  • Fire Breath Etki Alanı : Oyuncu Golem’in altında çok uzun süre kalırsa, başını geriye atar ve ayaklarından alev selini solurken geriye doğru sürünür. Yüksek hasar, ancak geriye doğru koşmak alevleri önler.

Golem’in Zayıf Yönleri

Stormhill Golem, çoğu saldırı biçimine karşı biraz dirençlidir, ancak tıpkı Yunan mitolojik kahramanı Achilles gibi, bu dövüşü tamamen önemsizleştirmek için yalnızca topuğa saldırmanız yeterlidir . Her iki bacağınızdaki, iç alevlerle rahatça vurgulanan topuk bölgesine yeterince hasar verdiğinizde, Golem çökecek ve size göğsünde bir Kritik Darbe fırsatı verecektir.

Golem sağlam malzemeden yapılmıştır, bu yüzden bu taş yüklü devasa heykelde keskin nişancı veya delici silahlar kullanmayın. Hammers ve Maces gibi kör silahlar bu sert postu paramparça eder ve Elden Ring’deki Kılıçlar, Hançerler, Mızraklar ve diğer pokey silahlarından çok daha fazla hasar verir .

Stormhill Golem’i Yenmek İçin Stratejiler

Bir Okçu, Incantation kullanıcısı, Büyücü veya yalnızca yakın dövüş oyuncusu olun, Torrent’e binmek Stormhill Golem’i ele geçirmenin en iyi yoludur. O, hantal taramalarından ve çarpmalarından kurtulmayı çok daha kolay hale getiriyor ve yanından geçerken topuklarına bir hücum saldırısı zamanlaması, Duruşunu inanılmaz derecede hızlı bir şekilde kırmanın kesin bir yoludur (özellikle Greatswords gibi yüksek STR silahlarla).

Ruh Çağırma bu dövüş için kullanılamaz, ancak başka seçenekler de var. Diğer oyuncular, sizinle birlikte çağrıldıklarında, Stormhill bölgesi de dahil olmak üzere, Elden Ring’in açık dünyasının geniş bölümlerini keşfedebilir , ancak çok oyunculu sırasında Torrent’e izin verilmez. Yanınızda başka bir oyuncuya ihtiyacınız varsa, onun ezici saldırılarını atlatmaya ve mümkün olduğunda topuklarına saldırmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

Spellcasting/Menzilli

Büyücüler ve Menzilli oyuncular, at sırtında saygılı bir mesafede kalabildikleri ve Büyücülük ve okların ardından voleybolu ateş edebildikleri için Stormhill Golem ile en kolay zaman geçirirler. Büyü kullanıcıları, büyüleri oklardan veya Büyücülüklerden daha hızlı sonuç verme eğiliminde olduğundan bu konuda daha zor anlar yaşayacaklardır.

Büyücüler ve Okçular isabet menzilinin dışında kalabilirken, Incantation kullanıcıları Golem’in yakın dövüş saldırılarından biri tarafından vurulmadan önce daha yakına koşmalı, bir büyü fırlatmalı ve koşarak uzaklaşmalıdır.

Yakın Dövüş Stratejileri

Yakın dövüşçüler de bu dövüş için Torrent’te kalmalıdır çünkü içeri girmek, Golem’in topuğuna bir veya iki Ağır darbe almak ve ayaklarının etrafında dolaşmak yerine hızla koşmak çok daha güvenlidir. Süpürme saldırısına dikkat edin ve üzerinden atlayın ve dikey çarpmasının sağına veya soluna atladığınızdan emin olun. Golem’i şaşırtmak ve bir Kritik Vuruş fırsatı elde etmek için topuklara nişan alın .

Torrent’i kullanmanın bir dezavantajı, saldırılarından herhangi birine maruz kalırsanız, büyük olasılıkla yere yığılmanız ve bir takibe karşı savunmasız kalmanızdır. Yaya olmanız gerekiyorsa, her bacağınıza saldırarak ve asla kaçmayarak daha fazla hasar verebilirsiniz, ancak doğrudan aşağıda olduğunuzu fark ettiğinde kısa menzilli AoE durdurma kombinasyonuna dikkat etmeniz gerekecektir.

 

Elden Ring: Zehir Nasıl Tedavi Edilir?

 

Elden Ring: Zehir Nasıl Tedavi Edilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir