Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır? | Araba Tamiri

Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır? | Araba Tamiri ; Forza Horizon 5’te güzel bir arabada kozmetik hasar fark etmek acı verici bir deneyim olabilir, bu yüzden bu yazımızda arabanızın nasıl tamir edeceğinizi öğrenin.

Forza Horizon 5’te Meksika arazisinde çarpıcı bir Ferrari kullanmak iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak tozla kaplanıp kazayla elde edilen her çatlak ve girintiyi göstermeye başladığında, oyuncular arabalarını onarmak ve temizlemek isteyebilirler.

Forza Horizon 5’teki 500 araçtan herhangi biri kir ve hasar biriktirebilir, ancak neyse ki hepsi bir düğmeye basarak anında tamir edilebilir. Kozmetik hasarı tamamen kapatmak için bir seçenek bile var.

Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır? | Araba Tamiri

Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır?
Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır?

Forza Horizon 5‘te bir arabayı tamir etmek ve kozmetik hasarını sıfırlamak için, oyuncuların önce d-pad‘e basarak Fotoğraf Modunu etkinleştirmesi, ardından LB’ye basması gerekir.

PC’de bir arabayı onarmak için, Fotoğraf Moduna girmek için P‘ye ve ardından R‘ye basın. Bu, PC için varsayılan tuş bağlamadır. Değiştirildiyse, oyuncular Fotoğraf Modu ve arabaları tamir ederken hangi tuşa eşlediklerini görmek için kişisel ayarlarını kontrol etmelidir.

Bu, Forza Horizon 5’te arazi araçlarını sürerken birikme eğiliminde olan hasarı anında sıfırlar veya biriken kiri siler. Bazıları bu görünümü beğenebilir, ancak diğerleri için, her seferinde kozmetik hasarı sıfırlamak can sıkıcı olabilir. bir çökme meydana gelir. Neyse ki, kozmetik hasarı tamamen kapatma seçeneği var.

Forza Horizon 5’te Kozmetik Hasar Nasıl Kapatılır?

Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır?
Forza Horizon 5: Araba Nasıl Onarılır?

Forza Horizon 5’te kozmetik hasarı kapatmak ve arabaları tamir etme ihtiyacını ortadan kaldırmak için oyuncular oyunu duraklatmalı ve “Kampanya” sekmesinde bulunan “Ayarlar” menüsüne gitmelidir. “Zorluk” seçeneğini seçin, ardından “Hasar ve Lastik Aşınması” seçeneğine gidin ve “Yok” olarak değiştirin.

Oyuncular Danger Signs sırasında kaç kez çarparlarsa çarpsınlar veya Forza Horizon 5’te Drift Zones’a girerken ne kadar pislik topladıkları önemli değil, tüm arabaları artık ilk aldıkları zamanki kadar güzel görünecek. Oyuncular daha sonra fikrini değiştirirse bu seçenek her zaman geri alınabilir.

Kozmetik hasarı kapatmak, Playground Games’in seriye en yeni girişinde bulunan birçok gizli özellikten sadece biridir. Oyuncular ayrıca Forza Horizon 5’te bir arabanın tavanını indirebilir ve doğru araç tipini kullanıyorlarsa kontrolü başlatmak için değiştirebilirler.

Forza Horizon 5’te fırlatma kontrolünü kullanmak, özellikle Drag Yarışları sırasında iyi vakit geçirmeye çalışırken faydalıdır. Kozmetik hasar kapatıldığında, oyuncular bir sürükleme şeridinde veya genişleyen Meksika haritasının başka herhangi bir bölgesinde hızla ilerlerken iyi görünebilirler.

 

 

Forza Horizon 5: Hızlı Seviye Atlama