Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır? ; Eyerler, Minecraft‘ın en büyük mekaniğinin çoğuna kapı açar, ancak oyuncular, yapım tarifini tahmin etmeye çalışırken büyük olasılıkla sorun yaşayacaklardır.

Minecraft‘ta ata binmek hem eğlenceli hem de ödüllendirici, çünkü oyuncular hem çok daha hızlı dolaşabilir hem de bunu yaparken havalı görünebilir. Bununla birlikte, bu özellik bir eyer yardımı olmadan hayatta kalma modunda yapılamaz, pek çok oyuncu nasıl yapılacağını merak ediyor. Ata binmenin yanı sıra, domuzlara ve hatta Nether’in Striders’larına binmek için eyerlere de ihtiyaç vardır. Bu öğeler çok kullanışlı olduğundan, oyuncuların bunları elde etmek için tutarlı bir yolu olsa iyi olurdu. Elmas kazma yapmak kadar karmaşık olacak gibi görünmüyorlar, ancak Minecraft’ta eyer yapmanın bir yolu yok.

Minecraft, oyuncuların hemen hemen her şeyi inşa etmesine veya üretmesine izin vermesiyle bilinir, ancak özellikle işçiliği sisteminin sınırları vardır. Oyuncular sadece bir üretim tarifi ile oyuna kodlanmış olanı üretebilirler ve nedense eyerler bunlardan biri değildir. Ancak bu, oyuncuların artık oyunda bir eyer almanın bir yolu olduğu anlamına gelmiyor.

Eyerler yalnızca hayatta kalma modundayken dört yöntemden biri kullanılarak elde edilebilir. Zindan ve benzeri yerlerde sandıklarda bulunabilir, eyer takan/kullanan düşmanlardan veya çetelerden düşürülebilir, balıkçılıktan elde edilebilir veya bir köylüden takas edilebilirler. Sandıklar söz konusu olduğunda, eyerler hemen hemen her türden sandıktan elde edilebilecek potansiyel bir ödüldür, bu nedenle oyuncular keşif yaparken onlara dikkat etmelidir. Eyer düşürebilen çeteler, Zombie Piglins ve Ravagers tarafından basılan Striders’ı içerir. İlkinin eyer düşürmek için küçük bir şansı vardır, ancak ikincisi her zaman ölüm üzerine bir eyer düşürür.

Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?
Minecraft Eyer Nasıl Yapılır?

Balık tutmak için eyer, oyuncuların sudan çekebilecekleri hazine eşyalarından biridir. Bu hiçbir şekilde onları elde etmenin güvenilir bir yolu olmasa da, oyuncunun balık yerine eyer alması hoş bir sürpriz. Oyuncu başarılı bir şekilde her balık tuttuğunda, eyer alma şansı yaklaşık %0,8’dir. Son olarak, deri işçileri ustalık seviyesine ulaştıktan sonra ticaret yaparak eyer elde edilebilir.

Güvenilir bir şekilde eyer almanın en iyi yolu açısından, garanti edilen tek seçenek Yağmacıları çiftleştirmek ve Deri İşçileri ile ticaret yapmaktır. Ne yazık ki, Yağmacılar sadece köy baskınları sırasında ortaya çıkar ve Deri İşçisi bile oyuncu çok fazla satın aldıktan sonra eyer satmayı bırakacaktır. Yaratıcı modu kullanmaktan çekinmeyen ancak yine de işleri adil tutmak isteyenler için bir seçenek, seleyi yaratıcı moddan alıp beş veya altı deriyi çıkarmaktır.