Minecraft Çim Blokları Nasıl Yapılır? – Çimen blok yapımı

Minecraft Çim Blokları Nasıl Yapılır?, Çim bloğu ,Minecraft çimen blok yapımı ; Envanterlerine veya üssüne çim blokları eklemek isteyen Minecraft oyuncuları için Silk Touch (İpeksi dokunuş) büyüsü son derece önemlidir.

Minecraft‘ta düzinelerce blok var, ancak bazı oyuncuların favorilerini bulmak zor, yapmak zor veya kapmak imkansız gibi görünebilir. Düzinelerce çim blokları almak isteyen oyuncular, onların kir bloklarına dönüşmelerini önlemek için doğru alete ve doğru büyüye ihtiyaç duyar.

İpeksi dokunuş büyüsü , Minecraft’ta en çok arzu edilenlerden biridir ve neredeyse sınırsız çim bloklarını yakalamanın anahtarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu büyü, bağlı olduğu araca blokları olduğu gibi tutma yeteneği verir. Bu, bir İpeksi dokunuş kazmanın cevheri parçalayamayacağı veya taşı parke taşı haline getirmeyeceği ve bir Silk Touch küreğinin bir kir bloğundaki çimleri çıkarmayacağı anlamına gelir.

Minecraft Çim Blokları Nasıl Yapılır?

Silk Touch (İpeksi dokunuş) büyüsünü elde etmek için oyuncuların önce bir büyü masası oluşturması gerekir. Ne yazık ki, Minecraft büyülerinde bir dereceye kadar rastgelelik var ve oyuncular Silk Touch’ı (İpeksi dokunuş) hemen bulamayabilirler. Büyü eklemek, teklifi sıfırlar, bu nedenle oyuncuların doğru olanı bulmadan önce tekrar tekrar büyü eklemeleri gerekebilir.

Büyü masasının etrafına kitap rafları eklemek, İpeksi dokunuşun ortaya çıkma olasılığını artırır, bu nedenle avdaki oyuncular kesinlikle bloğun etrafında biraz inşa etmelidir. Bir kez bulunduğunda, bu büyü hemen hemen her alete uygulanabilir, ancak bu durumda en etkili olanı bir kürektir.

Minecraft Çim Blokları

Minecraft‘ta bir büyü eklemek, oyuncunun istenen aracı büyü ekranının sol yuvasına ve birkaç lapis lazuli’yi (en pahalı büyü seviyesi için 3) sağ yuvaya koymasını gerektirir. Silk Touch (İpeksi dokunuş ) I, sunulan üç seçenekten biri olarak göründüğü sürece, oyuncuların işlemi tamamlamak için bu büyüye tıklamaları yeterlidir.

Minecraft Çim Blokları
Minecraft Çim Blokları

Bir oyuncu başka bir büyüye sahip bir aletle çim bloklarını hasat etmek isterse, örse dönmesi gerekir. Örsler Minecraft’ta önemli miktarda Demir’e (metal 3 blok ve 4 demir külçe) mal olur, ancak büyülü araçları ek büyülerle birleştirebilirler. Silk Touch ile büyülenmiş bir kitapla, oyuncuların sadece aracı Örs menüsünde en soldaki boşluğa ve orta blokta büyünün olduğu kitabı eklemeleri gerekir.

Minecraft Çim Blokları
Minecraft Çim Blokları

Minecraft’ta çim blokları elde etmenin diğer tek yolu çok daha az güvenilir ve çok daha zor. Genellikle Endermenler, aldıkları rastgele bir bloğu tutarken bulunabilir. Bir oyuncu bu çetelerden birini çim bloğu ile yakalar ve öldürürse, Enderman oyuncunun alması için çim bloğunu düşürür. Ancak bu çeteleri devirmek zor olabilir ve taşıdıkları blok rastgeledir.

 

Minecraft Kitap Nasıl Yapılır ?