Valheim: Elder Nasıl Çağırılır ve Yenilir?

Valheim: The Elder Nasıl Çağırılır ve Yenilir? ; The Elder, Valheim’daki ikinci patrondur ve o, ilk patron Eikthyr’den büyük bir zorluk aşaması olan dev bir ağaçtır.

Valheim, oyuncuların ilerlemek için yenmesi gereken beş farklı patrona sahiptir. Valheim’in ilk patronu Eikthyr oldukça kolay olsa da, oyuncular ikinci patron Elder ile biraz daha zor zamanlar geçirebilir.

Valheim: The Elder Nasıl Çağırılır ve Yenilir?

The Elder, Valheim’in Kara Orman biyomunun ana patronudur. Bu devasa ağaç büyüktür ve bazı kötü güçlerle birlikte gelir. Elder, daha önce savaştıkları her şeyden zor bir şekilde ilerleyen büyük bir adım olduğundan, oyunda deneyimsiz oyuncular dövüşte biraz sorun yaşayabilir. Bu patronun çok fazla hasar verebilen bir stompunun yanı sıra, uzaktan oyunculara fırlatılabilen bir kök kırbaçları kümesi var. The Elder ayrıca savaş alanının her tarafında kırbaç benzeri kökler toplayarak oyuncuya her taraftan vurabilir.

Sadece 500 cana sahip olan Eikthyr’in aksine, Elder’ın 2.500 sağlık durumu vardır, bu da onu yenmek için bazı silahları ve zırhları yükseltmeyi gerekli kılar. Bununla birlikte, oyuncular doğru kuruluma sahiplerse Elder’ı kolayca solo yapabilirler.

Valheim:Elder Nasıl Çağırılır ve Yenilir?
Valheim: Elder Nasıl Çağırılır ve Yenilir?

Hazır olmak

Elder’ı güvenle alt etmek için oyuncular mümkün olduğunca çok bronz zırh ve silah yükseltmesine sahip olmak isteyecekler. Bronz bir plaka cuirass, bronz plaka tozluklar, bronz miğfer ve bronz bir toka kullanmak, oyuncuya bu dev ağaç düşmanına karşı durmalarına yardımcı olacak yeterli savunma sağlayacaktır. Valheim’ın bronz kazması, oyun ilerledikçe oyuncu için genel olarak daha faydalı olacak olsa da, bu özel dövüş için savunmaya odaklanmak bir zorunluluk olacaktır.

Ardından, oyuncular o anda mevcut olan mümkün olan en iyi Valheim yiyecek kombinasyonlarına sahip olmak isteyecekler. Elder’ı ele geçirmek isteyen çoğu oyuncu henüz Bataklıklar, Dağlar veya Ovalar’a girmedi, bu nedenle oyuncuya sunulan en dayanıklılık için en iyi yiyecek Pişmiş Balık, Havuç Çorbası ve Kraliçe Reçeli olacaktır. Oyuncular henüz tüccarı bulamadıysa, en iyi kombinasyon Grilled Neck Tail, Carrot Soup ve Queen’s Jam’dir.

Benzer Yazılar: Valheim: En İyi Temel Savunmalar

Fermente İksirler

Bronz madalyaya erişim ile oyuncular iksir yapmaya da başlayabilecekler. Birkaç küçük iyileştirme ve dayanıklılık iksiri, Elder’a karşı savaşı kazanmak ile cesedin canlı bir boss alanına koşması arasındaki fark olabilir. Küçük iyileştirici iksirler, bu malzemeleri bir kazanda karıştırıp ardından bunları 2 oyun içi gün boyunca fermente ederek yapılır:

  • 10x Valheim bal arılarından bal
  • 5x Yaban Mersini
  • 10x Ahududu
  • 1x Karahindiba

Küçük dayanıklılık iksirleri aynı şekilde yapılır, ancak biraz farklı bir içerik listesiyle.

  • 10x Bal
  • 10x Ahududu
  • Kara Orman zindanlarında bulunan 10x Sarı mantar

Elder Çağır

Oyuncular iyi bir yemek yediklerinde, eşya çubuklarında bazı iksirler ve yükseltilmiş zırh ve silahlar yediklerinde, Elder’ı almaya hazırdırlar. Ama önce, oyuncular sadece Elder’ın sunağını bulmamalı, aynı zamanda onu çağırmak için uygun bir kurban bulmalıdır. Elderi bulmak için oyuncuların Kara Orman’da kırmızı parlayan rune taşı olan Mezar Odalarını veya taş kalıntılarını aramaları gerekecek. Bu rüntaşı ile etkileşime girmek, haritada Elder’s sunağının bulunduğu yere bir işaret koyacaktır.

Daha sonra, oyuncuların bazı Greydwarfları öldürmesi gerekecek, ancak Greydwarf’ın gözlerini düşüren temelleri değil. Greydwarf shamanlar ve Greydwarf yumurtlayanlar, yalnızca Elder: Ancient Seeds’i çağırmak için gereken eşyayı bırakabilirler. Oyuncuların sunaktaki ateşi sunmak için bunlardan üç tanesini toplamaları gerekecek.

Elder’i Yenmek

Elder ile mücadele etmek için en iyi zaman sabahın erken saatleri. Kara Orman geceleri Greydwarves ile dolabilir, bu nedenle oyuncular dövüşe mümkün olduğunca erken başlamak isteyeceklerdir. Oyuncular ayrıca mümkünse yağmur yağarken kavga etmekten kaçınmak isteyeceklerdir; ıslak debuff, oyuncunun dayanıklılığının normalden çok daha yavaş dolmasına neden olur.

The Elder

Daha sonra, oyuncular ya kendileri için bir Valheim yumurtlama noktası yatağı oluşturmak ya da yumurtlama noktalarına biraz yakın bir yerde bir portal inşa etmek isteyecekler. Bu, bir oyuncu ölürse eşyaları geri almayı ve dövüşe yeniden katılmayı kolaylaştıracaktır. Ancak Elder, saldırılarıyla oyuncu tarafından inşa edilen yapıları yıkabileceğinden, onu dövüşe çok yakın inşa etmek iyi bir fikir değil.

Bundan sonra, Elder çağırılmaya hazırdır. Üç Ancient Seeds’i eşya çubuğuna yerleştirin, ardından sunağın yakınındayken ilgili sayıya basın. The Elder görünecek, oyuncuların üzerinde yükselecek ve savaşmaya hazır olacak. Bu canavarla savaşmanın en iyi yolu ona yakın dövüş yapmaktır. Bronz bir kırıcı, vuruşundan gelen hasarı engeller, böylece oyuncular ağaç patronuna bir balta ile vurabilir, ardından sallanmaya dönmeden önce saldırıyı engelleyebilir. Oyuncular ayrıca ağır hasar vermek için ateş okları ve Valheim ince ağaç yayı da kullanabilirler.

Oyuncunun etrafında çok fazla kök ortaya çıktığında veya dayanıklılıklarının yeniden dolmasına izin vermeleri gerektiğinde, Elder’s sunağının dört sütunundan birinin arkasına saklanabilirler. Elder ağaçları ve yapıları devirebilirken, sütunlar yıkılamaz ve bu nedenle tüm hasarı engeller ve kök kırbaç saldırısının oyuncuya bağlanmasını engeller.

Elderi vurmaya ve gerektiğinde saklanmaya devam edin ve bu kavga yakında çantada olacak. Ardından oyuncular sonunda Valheim Bataklık Anahtarını alacak ve ekipmanlarını ütüye yükseltmeye devam edebilecekler.

 

Daha Fazla Oku: Valheim Balık Nasıl Tutulur?

Daha Fazla Oku: Valheim: En İyi Silahlardan Stagbreaker Nasıl Yapılır?