Valheim: En İyi Temel Savunmalar

Valheim: En İyi Temel Savunmalar ; Valheim tehlikelerle doludur ve bu acımasız, Viking temalı hayatta kalma dünyasında başarılı olmak için geri dönülebilecek güvenli bir yuva kesinlikle gereklidir.

Valheim: En İyi Temel Savunmalar

Valheim’ın haritası tehlikeli yaratıklarla dolu. Valheim oyuncuları bir ev inşa etse bile, düşmanlar yine de surlarına saldırabilir ve evlerine ve üretim istasyonlarına zarar verebilir. Bu nedenle, güvende olmak için büyük ev savunmaları gereklidir.

Çiftliği Savunmak

Oyuncuların evleri zaman zaman bazı işgalcilerle karşılaşacak; bazı yaratıklar her dolaştıklarında duvarlarına ve tahkimatlarına saldıracaklar. Ancak Valheim, kargaşaya neden olmak için birkaç tehlikeli düşmanı evlerine getiren özel saldırılara da sahiptir. Bir oyuncunun hikayede ne kadar ilerlemesine ve evinin içinde ne olduğuna bağlı olarak, dokuz olası olaydan biri gerçekleşebilir. Oyuncular, ekranlarında birkaç cümleden biri göründüğünde bir etkinliğin başladığını anlar:

  • Orman Hareket Ediyor – Greydwarves, Greydwarf Şamanlar ve Brutes saldıracak
  • Dünya Sarsılıyor – Genellikle ağaç gövdelerini silah olarak kullanan birkaç trol, bölgeyi istila edecek ve herhangi bir oyuncu yapımı binaya saldıracak
  • Havada Kükürt Kokusu Var – Surtings istila edecek ve oyuncular onları Surtling Çekirdekleri için öldürebilir.
  • İskelet Sürprizi – İskeletler saldıracak
  • Avlanıyorsunuz – Kurtlar istila edecek
  • Horde Saldırıyor – Bir oyuncunun üssüne Fulings, Fuling Berserkers ve Fuling Şamanlar saldıracak
  • Dağlardan Soğuk Rüzgar Esiyor – Drakes istila edecek
  • Eikthyr Ormanın Yaratıklarını Topladı – Meadows yaratıkları, board ve Greylings gibi saldıracak
  • Bataklıktan Kötü Bir Koku – Bu istila çoğunlukla Draugr ve İskeletlerden oluşuyor

Bu, bir evi güçlendirmeyi gerekli kılar ve hangi saldırı olursa olsun, oyuncuların hazır olmasını sağlar.

En İyi Savunmalar Erken Oyun

Erken oyun, oyuncuların fazla endişelenmesine gerek kalmayacak. Greylings, yaban domuzları ve Greydwarves yapılara zarar verebilirken, büyük olasılıkla bir evin etrafındaki ahşap çitlerden temel bir duvar örülmesini tekrar yapmayacaklar. Bir oyuncu Valheim’da odun çekirdeğine sahip olduğunda, yaklaşan her şeyi öldürmek için duvarın etrafına Keskin kazıklar da inşa edebilir. Sabah, öldürülen düşmanlardan düşen tüm ganimetleri toplayarak bu savunmalardan yararlanabilecekler.

Benzer Yazılar : Valheim Ocak Nasıl Yapılır?

Oyun Ortasından Sona Kadar En İyi Savunmalar

Oyuncular Valheim’da daha sonraki patronları ele geçirmeye ve daha tehlikeli biyomları keşfetmeye başladıktan sonra, daha iyi savunmalar oluşturmaya başlamaları gerekecek. Troller, özellikle silahlı iseler keskin sivri uçları ve duvarları kolayca parçalayabilir. Bu nedenle, oyuncuların biraz daha kurnaz olması gerekecek.

Valheim: En İyi Temel Savunmalar

En iyi savunma, ya zemini inşa etmek ya da derin kazmaktır. Valheim’ın şu anki versiyonlarında hendekler veya toprak duvarlar canlılar için aşılmaz. Oyun şu anda erken erişimdeyken ve bu değişikliğe tabi olsa da, şu an için harika bir stratejidir. Bir evin etrafına hendek inşa etmek için kazma kullanmak ya da zemini toprak bir duvara yükseltmek için çapayı kullanmak, uçmayan hiçbir şey için bir evi erişilemez hale getirecektir. Hendekler, düşmanların bir kısmını güvenli bir mesafeden iyi bir yay ile yakalamayı kolaylaştırma avantajına sahiptir ve oyuncuların işgal bittikten sonra ganimeti toplamasına izin verir.

Maalesef, Drakes’e karşı yapabilecek pek fazla oyuncu yok; Valheim’da henüz uçan savunma sistemi yok. Onları oklarla öldürmek ya da sadece neye zarar verirlerse onu düzeltmek, onlarla baş etmenin en iyi yolu hala. Drakes’i öldürmek, Drake kupalarından birini elde etme olasılığını artırma ek faydası sağlar, Drakes’ten güçlü bir dümene dönüştürülebilen nadir bir düşüş.

 

Daha Fazla Oku: Valheim Balık Nasıl Tutulur?

Daha Fazla Oku: Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?