Valheim Ocak Nasıl Yapılır?

Valheim Ocak Nasıl Yapılır? ;Valheim’da zırh ve silahlarınızı geliştirmek için kullanılan Ocak nasıl yapılır?

Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu olan Valheim’da yaratıkları öldürmek, daha iyi madenler kazabilmek ve soğuk biyomlarda üşümemek için kullandığınız ekipmanları yükseltebildiğiniz ve onarabildiğiniz yer Ocak’tır. Ayrıca evinizi ve bölgenizi inşaa ederken kullanacağınız mimari öğeleri de bu ocakta üretebilirsiniz. Bu yazımızda size ocak nasıl kurulur ve nasıl seviye yükseltilir sorularına cevap bulacağız.

Valheim Ocak Nasıl Yapılır?

Ocak elde etmek için yakınlarda tezgah kurmuş olmalısınız. Ocak geliştirmek için gerekli malzemeler şunlar:

  • 4 adet kömür
  • 6 adet bakır
  • 4 adet taş
  • 10 adet ahşap

valheim ocak nasıl yapılır?

Kömür yapmak için ateşte fazla bıraktığınız yiyecekleri kullanabilirsiniz veya odun kömürü fırınında ahşap yakıp kömür elde edebilirsiniz. Bakır elde etmek için çıkardığınız bakır madenlerini eritmelisiniz. Taş elde etmek için kayaları kazabilir veya Greydwarf’lardan ganimet olarak alabilirsiniz. Ahşap elde etmek için de ağaç kırmanız yeterli olacaktır.

Ocak seviyeleri tezgaha göre çok daha fazladır. Ocak en fazla 7 seviye yükselmekte. Ocağın her seviyesinde yükseltebileceğiniz birbirinden farklı 6 adet ekipman vardır. Ocakta üretilen malzemelerin seviyelerini yükseltmek için sizden hammadde isteyecektir.

Yıpranan silahlarınızı kırılmadan önce mutlaka ocakta tamir etmeniz gerekir. Çağ atladıkça ve ganimetler elde ettikçe oyun tarafından bilgilendirilir ve üst seviye ekipman yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Valheim Ocak Aleti Askılığı Nedir? Nasıl Üretilir?

Ocak aleti askılığı ocağınızın 4. seviye olmasını sağlar. 15 adet demir ve 10 adet ahşap karşılığında geliştirilebilir.

Valheim Ocak Körüğü Nedir? Nasıl Yapılır?

Demir madeni kazdığınıza veya ganimetlerde zincir bulduğunuzda ocak körüğü kilidi açılacaktır. Ocak körüğü geliştirmek için öncelikle bir çalışma tezgahının yakınında olmasınız. 5 adet geyik derisi 5 adet ahşap ve son olarak 4 adet zincir ile ocak körüğü üretebilirsiniz.

Altı geliştirme eşyasının hepsini ürettiğinizde, demir kazma, zırh, antik mızrak ve avcı yayı gibi yeni itemler artık ocağınızda size gözükecektir. Eşyaları üretmeniz için gerekli olan materyalleri de size gösterecektir.