Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Valheim Bataklık Biyomu

Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır? ; Valheim Bataklık Biyomu , Valheim‘daki en tehlikeli bölgelerden biridir. Oyuncuların tetikte olmaları ve kendilerini bekleyenler için tamamen hazırlıklı olmaları gerekir.

Valheim, çevrimiçi ortamda en hızlı büyüyen oyunlardan biridir ve nedenini anlamak zor değil. Sayısız oyuncu Viking arafında hayatta kalmanın zevklerini öğrendikçe, oyunun eşzamanlı oyuncu sayısı her geçen gün artıyor. Oyun sadece parkta bir yürüyüş değil – oyuncuların üstesinden gelmesi gereken benzersiz zorluklar sunuyor.

Bataklık, oyuncuların keşfetmesi için tehlikeli bir biyomdur ve oyundaki en güçlü patronlardan birini içerir. Oyuncuların etrafındaki tonlarca zehirli düşmanın hazırlıklı olması gerekir, böylece orada yaşayan sızıntılar arasında ölmezler.

Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

1.Bonemass Almak

,

Bonemass, tüm oyundaki en zor patron olarak kabul edilir. Havayı, pistlerindeki oyuncuları tamamen yok edebilen ve aynı zamanda dövüşü çok daha zor hale getirmek için İskeletleri, Blobları ve Oozerleri çağırabilen zehirli bir miasma ile doldurabilir. Neyse ki, oyuncuların patronu yenmelerine yardımcı olabilecek bazı hileler var.

Künt hasar olmayan herhangi bir hasara karşı dirençli olduğu için oyuncular, dövüş sırasında sopası veya Stagbreaker gibi bir silah kullandıklarından emin olmalıdır. Oyuncuların dövüşe girmeden önce bol miktarda zehir direncine sahip olmaları veya kaybetmeleri de hayati önem taşır. Bataklıkları keşfetmeden önce bir fermentörün çalıştığından ve biraz yapmaya hazır olduğundan emin olun.

Benzer Yazılar : Valheim: En İyi Silahlardan Stagbreaker Nasıl Yapılır?

2.Batık Mahzeni Keşfetmek

 Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Oyuncular Bataklık Anahtarını alıp girebilmeleri için aldıklarında, Batık Kripti’nin zaten zor bir biyomda yepyeni bir meydan okuma olduğunu görecekler. Macerayı biraz daha kolaylaştırmak için bazı basit püf noktaları var, böylece oyuncular kendilerini defalarca ölürken bulmazlar.

Tüm çamurlu hurda yığınlarını hemen kaldırmayın. Oyuncular yarı yolda küçük bir delik bırakırsa, düşmanları güvenli bir şekilde avlamak mümkündür, bu da ok ve yayla iyi olan herkes için savaşları çok daha kolay hale getirir.
Bloblar ve Draugr, ateşleme hasarı için zayıftır, bu nedenle çok sayıda Ateş Okunu beraberinde getirmek işleri daha da kolaylaştıracaktır.

3.Bataklığı Keşfetmek

 Valheim Bataklık Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Bataklığın pek çok düşmanı var, ancak sadece bir şey elde etmek için – bir Wishbone – kesinlikle geçmeye değer. Oyunculara yeraltında inanılmaz derecede faydalı olan gizli gümüş cevheri damarlarını bulma yeteneği verir. Yine de, oldukça hain ve Viking kaşifleri hayatta kalmak için tetikte olmalı.

Oyuncuların hazırlıklı gelirlerse Bataklık’a karşı avantaj elde etmelerinin birkaç yolu vardır.

  • Bir Çapa getirin. Aptalca görünebilir, ancak bu, oyuncuların tüm biyom boyunca güvenli yollar oluşturmasına izin verebilir. Leaches’den ve verebilecekleri büyük miktarda hasardan kaçınmanın harika bir yolu.
  • Poison Resist Mead’e sahip olmak, burada maceraya atılırken çok önemlidir. Poison Resist Mead Base yapabilmek için 10 bal, 10 kömür, 5 devedikeni ve 1 boyun kuyruğu gerekir. Her baz altı porsiyon bal likörü üretir, bu yüzden akıllıca plan yapın.
  • Kule Kalkanları iskelet okçularla savaşmayı çok daha kolaylaştırır, mutlaka bir tane getirin. Bronz bir topuz ayrıca zehirli lekeleri tek bir vuruşta öldürebilir ve onu burada bir silah olarak paha biçilmez kılar.
  • Tüm düşmanlardan kaçınmak için tamamen gizlilik kullanmayı düşünün ve doğrudan Batık Mahzen’e gidin. İçerdiği demirle, Bataklıklarda kalan zamanın çok daha kolay olmasını sağlayan demir zırh oluşturmak kolaydır.