Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır? ; Ovalar biyomu bir meydan okuma olabilir, ancak bu yararlı ipuçlarına bağlı kalmak hayatta kalmanızı garanti edecektir.

Ova Biyomu şu anda oyundaki en tehlikeli Biyom’dir. Oyuncular, hain Ovalarda hayatta kalmaya çalışmadan önce uygun bir stratejiye ihtiyaç duyacaklar.

Bu adıma geçmeden önce, oyuncular şanslarını önce diğer Biyom’larda denemeliler. Herhangi bir yeni Biyomda hazırlık anahtardır. Hayatta kalmak için oyuncuların önce kapalı bir çiftlik ile korumalı bir üs oluşturmaları gerekecek.

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Temel İhtiyaçlar

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Hayatta kalanlar, Ovalarda en iyi başarı şansına sahip olmak için gelişmiş bir üsse ihtiyaç duyacak.

Uygulanabilir bir temel birkaç özelliğe ihtiyaç duyacaktır.

-İlk olarak, düşmanları savuşturmak için koruyucu bir duvara ihtiyaç duyacak. Duvar ne kadar yüksek ve gelişmişse o kadar iyidir.

-İkincisi, oyuncuların uyumak ve depolama için kapalı bir binaya ihtiyacı olacak. Kapalı olduğu ve sakinler için yeterli alana sahip olduğu sürece binanın tasarımı o kadar önemli değildir.

-Üçüncüsü, oyuncuların hem keten hem de arpa ekili korumalı bir çiftliğe ihtiyacı olacak. Arpa, oyunculara çok daha fazla tarif seçeneği sunmak için un oluşturmak için kullanılır. Aynı şekilde, keten, çeşitli ürünlerin işlenmesi için gerekli bir malzeme olan keten ipliği oluşturmak için kullanılır.

Malzemeleri işlemek ve zırh yapmak için oyuncuların bir dönen tekerleğe, bir demirhaneye ve bir ergitme makinesine ihtiyacı olacak. Hayatta kalanlar, arpayı una dönüştürmek için çıkrık kullanacak. İzabe, demir cevherini demire dönüştürecek ve demirhane, silah yapımında kullanılacak. Bu gereksinimlerin her biri, inşa etmek için birkaç malzeme gerektirecek, ancak hepsi Biyom’daki oyuncular tarafından kolayca kullanılabilir.

Biyomdaki Düşmanlar

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Biyomun karşısında bir dizi Fuling kampı var. Fuling genellikle gruplar halinde seyahat eder ve oyuncuların onlarla etkileşim kurmaya hazır olmaları gerekir.

Biyomu keşfederken bir takım arkadaşınızın olması her zaman iyi bir fikirdir. Haritada dolaşırken, oyuncular sağlıklarını ve dayanıklılık çubuklarını her zaman görünür durumda tutmalıdır.

-Daha büyük Fuling düşmanları büyüktür ve yumruk atarlar, ancak hayatta kalanlar onları menzilden çıkarmak için yay kullanabilirler. —-Büyük Fuling yavaştır ve oyuncular saldırılardan kaçınmak için el becerilerini kullanabilir. Şamanlar, diğer Fuling’i koruyabildikleri için daha büyük bir tehdit oluştururlar.

-Korumalı Fuling, özellikle gruplar halinde saldırmak için akıllı düşmanlar değildir.

Oyuncuların ayrıca Biyomda bulunan Deathsquitos’u da aramaları gerekiyor. Düşmanlar sinirlendi, ancak yine de önemli ölçüde hasar verebilirler. Onları uzaktan gören oyuncular, iyi yerleştirilmiş birkaç okla onları öldürebilir. Bir Deathsquito yakınsa, oyuncuların saldırıları engellemek ve karşı koymak için kalkanlarını kullanmaları gerekir. Deathsquitos tahmin edilebilir bir şekilde saldıracak ve oyuncular her saldırıya karşılık vererek onları alt edebilmelidir. Ovalar geceleri daha tehlikeli hale gelecektir ki bu akılda tutulması gereken önemli bir noktadır. Her kampın dışındaki alanlarda daha fazla düşman dolaşacak ve daha fazla Deathsquitos tespit edilebilir.

Benzer Yazılar: Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Zırh ve Silahlar

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Hayatta kalmak için özel bir silah veya zırh gerekli olmasa da, yararlı olabilecek birkaç öğe var. Mümkünse oyuncular iyi delme ve geri itme istatistiklerine sahip iğne okları yapmalıdır. Ek olarak, Porcupine topuz, güçlü düşmanlara karşı kullanmak için tek elle kullanılan harika bir silahtır. Oyuncular muhtemelen can sıkıcı Deathsquito’yu savuşturmak için bir kalkan isteyecekler.

Hayatta kalanlar, Plains’teyken Lox pelerini üretebilecekler. Lox, pelerini yapmak için gereken postu sağlayan Biome’a eklenen yeni bir türdür. Oyuncuların Biome’deki soğuk gecelerde hayatta kalmak için kalın pelerinlere ihtiyacı olacak. Lox ayrıca yeni tarifler oluşturmak için arpa ile birlikte kullanılabilecek birinci sınıf et sağlayacaktır.

Benzer Yazılar: Valheim’da En İyi Zırh Nasıl Yapılır?

Üretim ve Hazırlık

Valheim Ova Biyomunda Nasıl Hayatta Kalınır?

Oyuncular, Ovalar’daki düşmanların kara metal hurdaları atacağını fark edecekler. Bu hurdalar, black metal eşyaları yükseltmek için kullanılabilir. Artık Blackmetal atgeir, balta ve bıçaktan kurtulanların taklit edebileceği bir var. Biome’a giren oyuncuların en azından siyah metal bir kalkanı olmalıdır. Zırhtaki bir sonraki ilerleme yastıklı zırhtır. Oyuncular, her bir teçhizat parçasını oluşturmak için keten ve Demir hasat etmelidir. Oyuncular üssünde hasada hazır keten bulundurmalıdır. Mevcut pelerinlerden birini yapmak için oyuncuların da gümüş hasat etmesi gerekecek.

Düzlüklere ayak basmadan önce, oyuncular envanterlerini olabildiğince çok iksirle doldurmalıdır. Hayatta kalan her kişi, yastıklı zırhı ve bu makalede bahsedilen diğer öğeleri elde etmek için çiftçilik yapmalıdır. Aşağıdaki sınıfla, oyuncular Plains’e hakim olacaklar:

  • Yastıklı Cuirass
  • Yastıklı Greaves
  • Yastıklı Kask
  • Lox Pelerin
  • Siyah Metal Kalkan
  • Kirpi veya Black Metal silah

Bu makaledeki yöntemleri ve ipuçlarını içeren hayatta kalanlar, ovalara ayak basmaya ve Valheim’da ilerlemelerine devam etmeye hazırlanıyor.

 

Daha Fazla Oku: Valheim: Kemik Parçaları Nasıl Elde Edilir?