Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür? ;Valheim’da Deathsquito, Plains Biome’deki hayatı tehdit eden birçok canavardan sadece biri ve aynı zamanda yenilmesi en zor olanlardan biri olabilir.

Oyuncular Valheim’daki Mountain Biome’u doyurduktan sonra Plains’e hareket edebilirler. Ancak deneyimli oyuncular bile bu tehlikeli biyomda düzenli olarak öldürülüyor, Fulings kabilelerinin kurbanı oluyor..

Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Deathsquito

Bir Deathsquito, önüne çıkan her şeyden hayatı emmek için yaşayan dev bir sivrisinektir. Bu iğrenç böcekler Draugr’u kolaylıkla öldürebilir ve ilk kez ovalara gelen düşük seviyeli maceracı gruplarını yok edebilir.

Oyuncular, bir Deathsquito’nun sokabileceği 90 hasar için iyi Valheim zırhı ve büyük bir sağlık havuzuyla hazır değillerse, onları neyin ısırdığını bile bilmeden indirilebilirler.

Deathsquito ile karşılaşmaya hazırlanmak için, oyuncuların hayatta kalmak için yüksek seviyeli bir kalkan ve Valheim’daki en iyi yiyecek kombinasyonlarından bazılarına ihtiyacı olacak. Hazırlıklı olmak, düzlüklere çıkıp hikayeyi anlatmak için yaşamanın tek yoludur.

Dışarı Çıkmadan Önce

Oyuncular, Ovalara koşmadan önce uygun zırhlara sahip olduklarından emin olmak isteyeceklerdir. Tam bir Valheim Kurt zırh seti sadece oyuncuyu soğuktan korumakla kalmayacak, aynı zamanda Deathsquito tarafından tek vuruştan da koruyacak. Tamamen yükseltilmiş bir set, oyuncuya çok fazla gümüşe mal olacak, ancak yumuşacık bir Viking gövdesi ile öldürmeye kararlı dev bir böcek arasında 82 puanlık zırh olması buna değer.

En iyi yiyecekler burada da bir zorunluluk olacak. Bir oyuncu, Valheim zamanını tarım yapmak ve topraklarını işlemek için kullanıyorsa, havuç çorbası ve şalgam çorbasına erişimi olmalıdır.

Çiğ et, Draugr bağırsakları ve devedikeni alan sosis yapmak, oyuncunun sağlığını ve dayanıklılık havuzlarını da önemli miktarda artıracaktır. Pişmiş balık ve Queen’s Jam, oyunculara mümkün olduğunca çok hayatta kalma şansı vermek için harika seçeneklerdir. Dayanıklılık iksirleri ve sağlık iksirleri de oyuncunun envanterinin bir parçası olmalıdır.

Valheim Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Bir Deathsquito’nun ısırığından kaynaklanan hasarın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olmanın başka bir yolu, Bonemass’ın Forsaken Power’ı ele geçirmek için kurban çemberine hızlı bir ziyaret.

 

Benzer Yazılar: Valheim: En İyi Temel Savunmalar

 

Olası En İyi Kalkan

Deathsquito’yu yenmek için oyuncuların bir gümüş kalkan veya siyah metal kalkanı olması gerekecek. Kule kalkanları daha fazla hasar azaltımı sağlayabilirken, oyuncular hızlı bir şekilde ayağa kalkmak isteyecekler.

Wolf Armor’un hareket zayıflatmasıyla zaten yavaşlayacaklarından, kule kalkanlarının ek yavaşlığı onların zararına olabilir.

Dağ Biyomu’ndaki Valheim’da gümüş çıkarılabilir ve Plains’de Fulings’in öldürülmesinden siyah metal toplanır.

Deathsquito Nasıl Öldürülür? : İzle ve Dinle

Artık Valheim oyuncuları bir Deathsquito karşılaşmasına hazır olduklarına göre ovalara çıkmaya hazırlar. Kamerayı sonuna kadar yakınlaştırmak, Deathsquito sokmaya gelmeden önce onu görmenize yardımcı olacaktır. Ancak hata yapmayın: eğer bir oyuncu bir Deathsquito görebiliyorsa, Deathsquito da onları görebilir.

Yaklaşan bir Deathsquito’nun bir başka iyi göstergesi de vızıltılı bir sestir; Irongate, bir güncellemede Deathsquito’nun sesini artırarak onları duymayı ve takip etmeyi biraz daha kolaylaştırdı. Oyuncular gelen hatayı duymaz veya görmezlerse, iyi yemek ve iyi zırhın kombinasyonu, ölmeden dev sivrisinekten en az bir vuruş almalarına izin verecektir.

Deathsquito manzaraya girdiğinde, farklı bir kalıbı olacaktır. Oyuncunun etrafında birkaç kez dönecek ve saldırmaya hazır olduklarında onlarla yüzleşecek. Deathsquito ilerlemeye başladığında, kalkanı yerleştirin. Kalkanda yeterli blok varsa, oyuncu vuruşu hasar görmeden ve sendelemeden alır. Sokmadan sonra, bir Deathsquito oyuncuyu tekrar daire içine almadan önce bir saniye duraklayacaktır. Şu anda oyuncular sallanmaya hazır olmalıdır.

Bir Deathquito sadece yaklaşık 10 sağlığa sahip olduğundan, oyuncu ona ne sallarsa sallasın ölmelidir. Bununla birlikte, Frostner çekici, bu korkunç böceklere ekran boyunca çok tatmin edici bir swat verir. En kötü senaryo, oyuncular ölmeleri durumunda envanterlerini geri almak için Valheim’daki Vücut Kurtarma Ekibini arayabilirler.

 

Daha Fazla Oku: Valheim En İyi Savaş Silahları

Daha Fazla Oku: Valheim Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?