League of Legends: Wild Rift Ping Sorunu Çözümü

League of Legends: Wild Rift Ping Sorunu Çözümü ; League of Legends’in mobil cihazlar için yayınladığı Wild Rift oyunu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de fırtınalar estiriyor. Oyun beta’ya açılır açılmaz çeşitli sorunlar da baş göstermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de Wild Rift ping sorunu.

Wild Rift ping sorunu nasıl çözülür?

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü

Wild Rift ping sorunu ile karşılaşan oyuncuların olduğunu biliyoruz. Wild Rift’te ping sorununu çözmek için yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor. Aşağıda yer alan adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda ping sorununuzu çözebilirsiniz.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın

Wild Rift ping sorunun çözmek için yapabileceğiniz ilk işlem arka plandaki tüm uygulamaları kapatmak olmalı. Açık olan programlar aktif internet bağlantısı kullanabiliyor. Bu da sizin ağ akışınız hızını yavaşlatıyor ve ping sorunu ile karşılaşmanıza sebep oluyor. Bu kapsamda Xiaomi ve Samsung telefonlar için Game Booster, önbellek temizleyici gibi programları kullanmak faydalı olabilir. Hem önbelleğinizi temizler hem de telefonu rahatlatır.

Wi-Fi Bağlantısını Kontrol edin!

Wild Rift ping sorununu çözmek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise Wi-Fi bağlantısını kontrol etmektir. Aynı Wi-Fi ağına bağlı olan cihaz sayısı arttıkça ve anlık kullanımlarda video izlenimi, dosya indirmesi varsa bu hızınızı yavaşlatır ve ping sürenizin uzamasına sebep olur. Eğer imkanınız varsa mobil veri kullanarak ping sürenizi düşürebilirsiniz.

Güncellemeleri kontrol edin

Wild Rift oynarken otomatik güncellemeler devreye girer de uygulamalar güncellenmeye başlarsa indirme yapılacağından dolayı ping değerleriniz mutlaka artacaktır. Oyuna girmeden önce güncellemeleri kontrol edip indirebilir ya da otomatik güncellemeleri tamamen kapatabilirsiniz.

Otomatik güncellemeleri kapatmak için telefonunuzdan Google Play Store ya da App Store’a girip ayarlar bölümünden tüm uygulamaların ya da aralarından seçeceğiniz uygulamaların otomatik güncellenmesini kapatabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmelisiniz, otomatik güncellemesini kapattığınız bir uygulama kendi kendine güncellenemeyeceği için ara sıra kontrol etmeniz gerekiyor, aksi takdirde bir müddet sonra uygulama eski sürümde kalacağı için çalışmayabilir.

Wild Rift ping sorunu ile karşılaşmamak için VPN kullanmayın

Wild Rift çıkmadan önce oynayabilmek için zaman zaman VPN kullanılıyordu ancak Türkiye’de erişime açıldığından dolayı VPN kullanmaya da artık gerek yok. Google Play Store ya da App Store hesaplarınıza giriş yaparak uygulama marketlerinden League of Legends Wild Rift indirebilirsiniz.

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü yazımız burada sona eriyor ,diğer yazılarımız için TIKLAYIN!