Valheim: Sarı Mantarlar Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yararlar?

Valheim: Sarı Mantarlar Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yararlar? ;Sarı Mantarlar, Valheim’ın erken oyunlarında bir gıda ve iksir temelidir, ancak dünyada Kırmızı Mantarlar gibi bulunmazlar.

Valheim: Sarı Mantarlar Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yararlar?

Kara Orman biyomunda dolaşan Valheim oyuncuları ara sıra Mezar Odaları adı verilen küçük mağaralara rastlayacak. Bu mağaralar tehlikelerle doludur, ancak riske değer bir sürü değerli eşya da vardır. Bunlardan biri de Sarı Mantar.

Sarı mantarlar, mağaralarda ve mahzenlerde bulunabilen karanlıkta parlayan mantarlardır. Sadece Valheim’ın Bataklıktaki Batık Kriptolarında, Kara Ormanın Mezar Odalarında ve Trol Mağaralarında ortaya çıkıyor gibi görünüyorlar. Fosforlu oldukları için fark edilmeleri kolaydır. Garip görünümlerine rağmen yenilebilirler ve iksirler için kullanılabilirler.

Sarı Mantar, Valheim’da tek başına yemek için çok iyi bir yemek değildir. Sadece 20 sağlık ve 20 dayanıklılık verir; etki 600 saniye sürer. Oyunda, HP ve dayanıklılık havuzlarını artırmak için çok daha iyi olan birçok başka yiyecek olsa da, bir tutam işe yarayacaktır.

Valheim: Sarı Mantarlar Nasıl Elde Edilir ve Ne İşe Yararlar?

Sarı Mantarlı İksirler

Sarı mantar çiğ yemek için harika bir yiyecek olmadığından ve evcil domuz onları yemeyeceğinden, sarı mantarlar onları çağıran iki iksir tarifine saklanmalıdır. İksir yapmak için oyuncuların hem Kara Orman Kalayından yapılmış bir kazana hem de bronz, ince ahşap ve reçineden yapılmış bir Valheim Fermenterine ihtiyacı vardır. Oyuncuların sarı mantarlardan yapabilecekleri iki tarif hem dayanıklılık iksiridir: küçük dayanıklılık iksiri ve orta dayanıklılık iksiri.

Minör Dayanıklılık İksiri

Küçük dayanıklılık iksirleri, 80 Stamina’yı neredeyse anında yenilemek için kullanılabilir. Bu iksirlerin iki dakikalık bir soğuma süresi vardır, ancak oyuncuların dar bir noktadan çıkmalarına yardımcı olabilirler. Bunları yapmak için, oyuncuların sadece bir mayalayıcıyı bir araya getirmeleri değil, aynı zamanda bir bal kaynağına sahip olmak için Valheim’da bir Kraliçe Arı bulmaları gerekecek. 6 iksirin tarifi:

  • 10 Bal
  • 10 Ahududu
  • 10 Sarı Mantar

Orta Dayanıklılık İksiri

Anında 160 dayanıklılığı geri kazandıran orta dayanıklılık iksiri şu anda oyunun ileri safhalarında yer alıyor. Bu tarif, yalnızca Ovalarda yerde yetişen Cloudberries’i gerektirir. 6 iksir yapmak için oyuncuların şunlara ihtiyacı vardır:

  • 10 Bal
  • 10 Cloudberries
  • 10 Sarı Mantar

Gelecek Dayanıklılık İksirleri

Valheim hala Erken Erişimde olduğundan, Irongate hala bunun için içerik geliştiriyor. Şu anda haritada bitmemiş birkaç biyom var ve oyuncular gelecekte daha iyi bir dayanıklılık iksiri olmasını bekleyebilirler. Belki de geleceğin Büyük Dayanıklılık iksiri de bu ateş çubuğu benzeri mantarları gerektirecektir.

 

Daha Fazla Oku: Valheim Hayvanlar Nasıl Evcilleştirilir?

Daha Fazla Oku: Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?