Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?

Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?; Birçok oyuncu Valheim’ı deneyimlediğinden, bal ve Kraliçe Arılar gibi önemli işçiliği öğeleri bulmaları gerekecek ve bu kılavuz nasıl olduğunu açıklamaya yardımcı olabilir.

Assassin’s Creed: Valhalla’dan God of War’a, İskandinav mitolojisinden ve Vikinglerin tarihinden esinlenen oyunlar, oyuncular arasında büyük bir hit. Oyunun popülaritesi geçecek bir şeyse, Valheim şimdi aynı gemide, özellikle de Steam’deki birçok yerleşik oyundan daha fazla eşzamanlı oyuncuya sahip olduğu için. Oyuncular dünyaya ilk kez girerken, birçok kişi bal ve Kraliçe Arılar gibi önemli işçiliğe ihtiyaç duyacak.

Valheim, bu ayın başlarında Iron Gate Studio’nun Steam’e erken erişim için oyunu yayınlamasından sonra sahneye çıktı ve burada üst üste iki hafta boyunca Steam’in en çok satanlar listesine hakim oldu. Oyuncular, Vikinglerden ilham alan bir dünyaya bırakılır ve hayatta kalmanın bir yolunu bulmak zorundadır. Düşmanları işlemek, keşfetmek ve onlarla savaşmak oyunun ayrılmaz yönleridir ve lansmanda bile oyuncuların keşfedeceği bir sürü içerik vardır.

Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?

Aşağıdaki kılavuzda, oyuncular Valheim dünyasında Kraliçe Arıları nasıl bulacaklarını ve çok amaçlı eşya balını nasıl elde edeceklerini öğrenecekler.

Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur?

Bir Kraliçe Arı bulmak ve biraz bal almak için oyuncuların Meadows biyomundaki terk edilmiş yapıları araştırması gerekecek. Neyse ki, Meadows biyomu, oyuncuların ilk erişime sahip olduğu şeydir. Oyuncular zaman zaman haritadaki terk edilmiş evlerde ve kulelerde vahşi arı kovanları bulabilecekler.

Yanlışlıkla vahşi arı kovanlarına çarpmak oyunculara kötü hasar verebilir, bu nedenle oyuncular dünyadaki farklı yapıları keşfetmeye dikkat etmelidir. Arı kovanları yakın dövüş silahlarıyla yok edilebilirken, bir yay oyuncuları zarar görmekten korurken hile yapacak. Arı kovanı yok edildikten sonra, Kraliçe Arı’nın düşürülüp düşürülmediğini kontrol edin.

Kraliçe Arı, oyunda ilerlemek için gerekli bir üretim bileşenidir, bu nedenle keşfederken olabildiğince çok arama yapmak faydalı olacaktır. Ayrıca, bir oyuncunun bal almasının en iyi yolu olan Beehives’ı yapmak da gereklidir.

Valheim Bal Nasıl Üretilir?

Valheim Kraliçe Arı Nasıl Bulunur- Bal Nasıl Üretilir?

Bal bazen yabani arı kovanlarından düşebilirken, oyuncular için bu lezzetli atıştırmalıkları almanın daha iyi bir yolu var. Oyuncular, atölyeye sahip olduklarında kendi kişisel arı çiftliklerini yapabilirler. Tüm oyuncuların ihtiyacı olacak bir Kraliçe Arı ve 10 parça odun.

Arı kovanları zamanla yavaşça bal üreteceğinden ve bir seferde yalnızca 4 parçayı tutacağından, oyuncunun yapabiliyorsa birden fazla parça oluşturması önerilir. Mevcut olduğunda, oyuncular bir arı kovanına kadar yürüyebilir ve balı hasat edebilir. Bir parça bal yedikten sonra, oyuncular ek 20 Sağlık ve 20 Dayanıklılık ile 300 saniye boyunca her tik iyileştirme için 5 HP alacaklar. Bal, oyuncular kazana eriştikten sonra farklı bal likörü üsleri yapmak için de gereklidir, bu nedenle balı erkenden stoklamak, oyunculara yolda biraz zaman kazandıracaktır.

Arı kovanlarının Greydwarves gibi düşmanları ve muhtemelen Valheim’ın domuzlarını bile rahatsız edebileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle oyuncular, yok olmalarını önlemek için arı çiftliklerinin etrafına çit örmeyi düşünebilirler.

Bu oyun zaten çeşitli oynanışıyla oyuncuların ilgisini çekiyor ve Valheim’in planlanan yol haritasıyla, oyuncuların dört gözle bekleyecekleri daha da fazla içerik var. Özellikle oyunun popülaritesi düşünüldüğünde oyunun önünde uzun bir ömür olacağı neredeyse kesin.