Stardew Valley: Robin’in Kayıp Baltası Nerede Bulunur?

Stardew Valley: Robin’in Kayıp Baltası Nerede Bulunur? | Robin, Stardew Valley’de baltasını erken kaybeder ve oyuncuyu baltayı araması için bir göreve gönderir. Oyuncuların bulabileceği yer burası.

Stardew Valley‘e atlamanın en iyi yanı, oyuncuların herhangi bir büyük kısıtlama olmaksızın istedikleri her şeyi yapabilmeleridir. Bununla birlikte, oyun, kasabayla sosyalleşme veya belirli mahsulleri yetiştirme gibi oyunda ilerlemelerine yardımcı olmak için yapılabilecek görevlerin bir listesini sunar.

Bunlar görev olarak bilinir ve her biçimde gelirler. Oyuncuya bir görev nasıl sunulursa sunulsun, görevin tamamlanması, mali, sosyal veya her ikisinde de kalıcı bir etkiye sahip olabilecek güzel bir ödülle sonuçlanacaktır. Stardew Valley’de oyunculara verilen en eski görevlerden biri “Robin’in Kayıp Baltası“dır.

“Robin’in Kayıp Baltası” Görevi Nasıl Yapılır?

Stardew Valley: Robin’in Kayıp Baltası

Stardew Valley: Robin'in Kayıp Baltası
Stardew Valley: Robin’in Kayıp Baltası

Robin, oyuncuya en başından tanıtılacak, otobüsten inerken ana karakterle tanışacak ve onları dedelerinin eski çiftliğine götürecek. Oyuncular burada Robin’in gelecek için ev yükseltmeleri sağlamaya yardımcı olabileceğini öğrenecek, bu yüzden onunla iyi bir ilişkiye sahip olmak iyi bir fikir olacaktır.

Oyuncunun onunla ne sıklıkta konuşmaya başladığına bakılmaksızın Robin, Baharın 11. gününde (oyunun Bahar’da başlamasından bu yana oyunun 11. resmi günüdür) oyuncunun yardımını isteyecektir. Oyuncular, postada ondan şöyle bir mektup alacaklar: “KAYIP: En sevdiğim Baltamı kaybettim! Bulursanız, lütfen en kısa sürede geri dönün. Onsuz zor zamanlar geçiriyorum. Onu bulan için 250 altın var. şey.”

Oyuncular daha sonra resmi olarak günlüğe eklenecek olan alttaki “Görevi Kabul Et” düğmesini seçebilirler.

Balta Nerede Bulunur?

Oyuncuların bu göreve hemen atlamaları gerekmez, ancak bunu anlamak çok zor olmadığı için iyi bir fikir olacaktır. Baltayı bulmak için oyuncular doğrudan çiftliklerinden güneye gitmelidir. Buradan, üzerinde bir ağaç bulunan bir adaya bir köprüden geçmeleri ve ardından bölgenin diğer tarafına başka bir köprüyü geçmeleri gereken bir su kütlesine ulaşana kadar güneye doğru ilerlemeye devam etmelidirler.

Güneye doğru ilerlemeye devam etmek, oyuncuyu, oyuncuların sonunda kanalizasyonun girişine çarpacağı Cindersap Ormanı’na indirecektir. Bu noktada oyuncular bir duvara çarpana kadar sağa doğru yürümeli ve ardından uçurumun kenarını takip etmelidir. Oyuncular bunu yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra Robin’in Baltasının orada yattığını keşfedecekler. Oyun daha sonra oyuncudan onu kendisine geri getirmesini ister.

Robin bulunduğunda, tutulması için hotbardaki baltayı vurgulayın. Robin’le böyle konuşun ve o haykıracak: “Hey, baltamı buldunuz! Ne büyük rahatlık… Kullanmakta olduğum diğeriyle neredeyse parmağımı kesiyordum. Teşekkürler!” Oyuncular, Robin’in ilişki çubuğunda fazladan bir kalbe ek olarak 250 altınla ödüllendirilecekler.