Loop Hero: İpuçları ve Püf Noktaları

Loop Hero: İpuçları ve Püf Noktaları ;Loop Hero, ilk başta girmesi zor olabilecek mekaniklerle basit ama bağımlılık yapan bir roguelike, işte yeni başlayanlar için bir kılavuz.

Oyuncular hızla Steam’deki en yeni hayali oyunlardan biri olan Loop Hero ile parlıyor. Roguelike ve autobattler türlerine benzersiz yeniliklerle Loop Hero, basit mekanik ve grafikleri bağımlılık yapan, iyi bir döngüye dönüştürür.

Loop Hero’nun temel mekaniğini uygulamak basit olsa da, yeni oyuncular için biraz geniş. Öğretici her şeyi oyunculara açıklamaz ve oyunun metası genellikle yalnızca çok sayıda deneme yanılma sonrasında anlaşılır. Bunu akılda tutarak, Loop Hero’da yeni başlayan oyuncular için, döngüyü biraz daha pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olacak ipuçları ve püf noktaları içeren bir kılavuz.

Loop Hero: İpuçları ve Püf Noktaları

Loop Hero: İpuçları ve Püf Noktaları

Başlangıç Temelleri

Daha ince noktaların üzerinden geçmeden önce, Loop Hero’nun açıkladığı temel bilgiler. Oyuncu, kampıyla başlayan ve biten bir döngüde yola çıkan bir yol boyunca seyahat eden bir kahramanı (Fighter, Rogue veya Necromancer) kontrol eder. Yol boyunca, otomatik olarak savaştıkları canavarlarla karşılaşacaklar. Kazanmak, ekipman ve kartlar kazandırır. Kartlar, oyuncuyu iyileştirmek için manzarayı değiştirir ve daha iyi ödüller için döngü oluşturur.

Seçenekler

Bazı temel oyun seçenekleri arasında oyunun sağ tıklama ile duraklatılması ve aynı şekilde devam ettirilmesi yer alır. Bu, ekipmanın değiştirilmesine ve kartların kullanılmasına izin verir. Seçenekler menüsünde oyun, kullanım kolaylığı için belirli noktalarda otomatik olarak duraklatılacak şekilde de ayarlanabilir.

Çini Kombinasyonları

Fayanslar, istatistiklerin ve HP’nin artırılmasının yanı sıra yeni düşmanlar doğurmanın da dahil olduğu bir dizi şey yapar. Bu kombinasyonlardan bazıları, örneğin bir Dağ Zirvesi oluşturmak gibi özellikle kullanışlıdır. Bu, 3×3’lük bir dağ veya kaya ızgarası inşa ederek yapılır ve oyuncu HP’sini büyük miktarda arttırır ve ayrıca düşman olarak Harpiler doğurur.

Ancak, tüm döşeme kombinasyonları o kadar açık değildir. Örneğin, bir vampir konağının yakınında bir bataklık yaratmak resmi bir kombo değildir, ancak bataklık döşemesindeki vampir düşmanlarının iyileşmesini durduracaktır. Benzer şekilde, Goblin Kampları gibi bazı karolar (haritaya 10 kaya / dağ yerleştirilerek oluşturulmuştur) sadece korkunçtur. Harita özelliklerini silebilen Oblivion kartlarını bunun gibi döşemeler için kaydetmek iyi bir fikirdir.

Önemli İstatistikler

Oyuncunun sahip olabileceği tüm istatistiklerin dışında, Savunma, HP’nin yanı sıra en önemlilerinden biridir. Kaçınma belirli bir yüzdeye göre çalışırken, Savunma saldırılardan düz bir miktar hasarı kaldırır, bu da gerçekten fazladır. Bu, tüm Loop Hero sınıfları için eşit derecede önemli değildir, ancak hiçbir zaman yararlı değildir. Ayrıca, savunmayı göz ardı ettiği için, mümkün olduğunda Büyü hasarına yatırım yapmak da iyi bir fikirdir.