Valheim: Ashlands nedir?

Valheim: Ashlands nedir? ;Valheim haritalarının güneyine yeterince ilerleyen oyuncular, Ashlands adında, tehlikelerle dolu, ateşli, hoş karşılanmayan bir biyom bulacaklar.

Valheim’da oyuncular altı biyomun tehlikesiyle yüzleşmek zorundadır: Çayırlar, Kara Orman, Bataklık, Dağlar, Okyanus ve Ovalar. Ancak büyük Valheim haritasında bulunan diğer üç gizli biyom daha var ve Ashlands bunlardan biri.

Valheim: Ashlands nedir?

Gizli Biyomlar

Valheim hala Erken Erişimde olduğu ve hala çok fazla eksik olduğu için, oyuncular bazı bitmemiş ve bitmemiş içeriğin içinde dolaşmayı bekleyebilirler. Altı ana biyom biraz düşmanlar, patronlar, flora ve fauna ile doldurulmuş olsa da, Gizli Biyomlar henüz içlerinde pek bir şey olmayan üç tanedir. Bu eksik yerler, örümcek ağıyla kaplı Mistlands, Valheim’ın buzlu Derin Kuzeyi ve ateşli Ashlands.

Ashlands’ı Keşfetmek

Tüm haritalar yöntemsel olarak üretilirken, Derin Kuzey her zaman yuvarlak haritanın en kuzeyini alırken, Ashlands her zaman en güneyde yer alır. Ancak Derin Kuzey’in aksine, Ashlands’in araştırmak için özel bir donanıma ihtiyacı yoktur. Valheim haritasının daha soğuk bölgelerinde bulunan donma etkisinin karşılığı olan “çok sıcak” bir etki yoktur.

Bununla birlikte, ateşe dayanıklı bal likörü, bu kara kütlesi Surtlinglerle dolu olduğundan keşif yaparken Ashlands’a getirmek iyi bir fikirdir. Bu, her ikisi de bu ateşli düşmanlar tarafından düşen Surtling çekirdekleri ve kömürle doldurmanın harika bir yoludur.

Valheim: Ashlands nedir?

Ashlands’de oyuncular ayrıca Flametal adlı bir cevher bulabilirler. Bu cevher yalnızca, inşa etmek için Artisan Table adı verilen Valheim üretim istasyonuna ihtiyaç duyan Yüksek Fırın’da eritilebilir. Flamet cevheri, oyunda “bir göktaşının saf, parıldayan çekirdeği” olarak tanımlanan flametal çubuklar halinde eritilir. Valheim’daki diğer eritilmiş metallerin aksine, Flametal’in şu anda oyunda kullanımı yok.

Bitmemiş İçerik

Ashlands, Valheim’in geliştirme ekibinin ileriye dönük yol haritasının bir parçası olsa da, şu anda tamamlanmamış. Gelecekte, oyuncular orada ateşli bir patronla savaşabilir, Flametal’den ateşe dayanıklı teçhizat üretebilir veya hatta Irongate’in söz verdiği Svartalfr haydutları veya Munin gibi yepyeni düşman türlerinden biriyle savaşabilirler.

Tamamlanmamış olsa da, Ashlands kesinlikle görülmeye değer. Yanınızda bir Demir kazma getirdiğinizden emin olun; başka hiçbir kazma, oyuncuların gelecek içerik için hazırlık yapmak üzere toplamaya başlamak isteyebilecekleri Flametal cevherini çıkaramaz. Valheim’in geleceğini dört gözle bekleyecek çok şey var ve Ashlands, çok ateşli buzdağının sadece görünen kısmı.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)