VALORANT Raze Rehberi En İyi Taktikler ve İpuçları

VALORANT Raze Rehberi En İyi Taktikler ve İpuçları ; VALORANT’ın sevilen karakterlerinden Raze için oyun kalitenizi arttıracak taktikler ve ipuçlarını paylaştık.

Raze’i Yakından Tanıyalım

VALORANT’ta bulunan tüm ajanlar arasında Raze, belki de karşı çıkılacak en son karakterdir. Yetenek seti tamamen hasar vermeye ve püskürtmeye odakladır. Yeteneklerini kavramak oldukça kolay olsa da göründüğünden daha karmaşıktır. Raze için hazırladığımız rehberimiz, bu gösterişli karakterden en iyi şekilde yararlanmanız için size bazı taktikler ve ipuçları konusunda yol gösterecek.

VALORANT Raze Rehberi En İyi Taktikler ve İpuçları
VALORANT Raze Rehberi En İyi Taktikler ve İpuçları

Raze’in Özellikleri ve Yetenekleri

Valorant Raze Skill Set

Patlayıcı Çanta

Herhangi bir yüzeye yapıştırarak, rakiplerinizi imha etmek için kullanılan bir yetenektir. C4 gibi düşünebilirsiniz. Hasar verildiğinde bulunduğu yerde patlar ve düşmanlara zarar verir.

Renk Tesirli Bomba

Bir dizi el bombasıdır. Her biri menzilindeki herhangi birine zarar veren, hasar veren ve alt mühimmat oluşturan el bombalarına dönüşür.

BomBot

Yeteneği kullanmak, botu konuşlandıracak ve zeminde düz bir çizgide hareket etmesine ve duvarlardan sekmesine neden olacaktır. Bom Bot, ön konisindeki herhangi bir düşmana kilitlenir ve onları kovalar, onlara ulaştığında ağır hasar verecek şekilde patlar.

Nefes Kesen

Raze’in bir roketatar kullanmasına izin verir. Bu nihai yetenek çok fazla hasar verir, ancak sadece bir şarjı vardır.

En iyi Patlayıcı Çanta Taktikleri

 • Tıpkı Parça Tesirli Bomba gibi, Patlayıcı Çanta da dostça ateş hasarı verir. Takım arkadaşlarınızın etrafında Patlayıcı Çanta kullanırken dikkatli olun. Ancak Renk Tesirli Bomba’nın aksine, Patlayıcı Çanta kendinize zarar vermez, böylece kendinizi başka türlü erişilemez alanlara taşımak için kullanabilirsiniz.
 • Kendini bir Patlayıcı Çanta ile sürekli olarak yukarı doğru yükseltmek isteyenler için işin püf noktası, paketi duvarın kendisinin altına tutturmak, sonra üstüne atlamak ve patlatmaktır.
 • Patlayıcı Çanta’yı fırlattıktan hemen sonra patlatabilirsiniz. Onu patlatmanız için yere inmiş olmasına gerek yok.
 • Renk Tesirli Bomba’da olduğu gibi, bir Patlayıcı Çanta’yı fırlattıktan sonra tekrar ateş etmeden önce en az 1 saniyelik önemli bir gecikme vardır, bu yüzden onu kullanırken kendinizi çok fazla açığa çıkarmamaya dikkat edin.
 • Bir Patlayıcı Çanta’yı yok etmek için vuramazsınız, ancak Renk Tesirli Bomba gibi yeteneklerle onu yok edebilirsiniz.
 • Kendinizi aşırı mesafelere fırlatmak için her iki Patlama Paketini de patlatabilirsiniz. Böylece düşmanın nerede olduğunu havadan görebilir ve gerekli infoyu takımınıza verebilirsiniz.

En İyi Renk Tesirli Bomba Taktikleri

 • El bombasını attıktan sonra silahınızla tekrar ateş edebilmeniz için 1 saniyeden fazla bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bu yüzden dikkatli olun, çünkü düşmanlar pimi çektiğinizde sesinizi duyabilir ve o anda size doğru koşabilirler.
 • İlk el bombası, ne olursa olsun 3 saniye sonra patlar, ancak alt cephanelerin zamanlayıcısı ancak bir yüzeye yerleştikten sonra başlar. Bu, bombanızı yüksek bir yere fırlatabileceğiniz, çok daha geniş bir alana alt cephaneleri yağdırabileceğiniz ve yeteneğin hasarını yayabileceğiniz anlamına gelir.
 • Renk Tesirli Bomba, Sage bariyerinin arkasından iten düşmanları cezalandırmak için son derece güçlü bir tekniktir.
 • Renk Tesirli Bomba gürültü yapmak ve rakip takımın dikkatini başka yöne çekmek için harika bir araçtır. Ekibinizin geri kalanı başka bir yere giderken, rakip takımı şaşırtmak için kullanışlıdır.
 • Paint Shells’i fırlatmak için sağ tıklamak, normal bir üst el atışından ziyade alttan atmaya neden olur. Bu durum, çok yakın mesafeli çatışmalar için durumsal olarak kullanışlıdır, ancak bu şekilde en fazla 10 metre yol alırken, üstten atış, bu mesafenin iki veya üç katını kolayca kapsayacaktır.

En iyi BomBot Taktikleri

 • BomBot bir düşmanı patlatmayı başarırsa 125 hasar verir; bu, hafif zırhla tam sağlıklı bir düşmanı öldürmeye yeter.
 • BomBot, hem ilk sürümünde hem de sonraki hareketinde önemli bir gürültüye neden oluyor. Bu yerinizi rakip takıma belli eder, bu yüzden BomBot’u kullanırken 2 defa düşünmekte fayda var.
 • Çoğu durumda, BomBot vaat ettiği büyük hasarı verme şansı asla elde edemez. Ancak zamanı doğru bir şekilde ayarlarsanız, dikkat dağıtıcı olarak çok faydalı olabilir. Düşman BomBot’u vururken köşeden bakın ve free kill’inize bir selam çakın.
 • BomBot, yakınında bir Patlayıcı Çanta’yı patlatılarak epey bir mesafe boyunca itilebilir. Onu çıkıntılardan zorlayabilir veya bir düşmanı potansiyel olarak hazırlıksız yakalamak için beklenmedik bir hız patlaması verebilirsiniz.

En İyi Nefes Kesen Taktikleri

 • Nefes Kesen, hedefin patlamanın tam merkezine yakınlığına bağlı olarak 20 ile 150+ arasında hasar verir. Doğrudan bir vuruş kill garantilidir.
 • Roketi ateşlemek kendinizi geriye doğru iter ve bu ivmeyi bunny için kullanabilirsiniz.
 • Havada uçmak ve roketi yukarıdan ateşlemek için Patlayıcı Çanta’yı ve Nefes Kesen’i birbirine bağlayabilirsiniz. Rokette herhangi bir hareket hatası yoktur, bu yüzden tam olarak işaret ettiğiniz yere gidecektir.
 • Zamanlayıcı geri sayarken silahları değiştirebilir ve normal şekilde savaşabilirsiniz ve bu yeteneği iptal etmez. Ancak, yeniden doldurmak istiyorsanız animasyonunun tamamen gerçekleşmesini beklemeniz gerekecektir.
 • Nefes Kesen’i hazırlayarak ve ardından hemen normal silahınıza geçerek oyuncuları yemleyebilirsiniz. Oyuncular sizin kolay bir hedef olduğunuzu düşünecektir ancak ava giderken avlanan kendileri olacaktır.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)