Valheim Ova Hayatta Kalma Rehberi

Valheim Ova Hayatta Kalma Rehberi ;Mevcut gelişme durumunda, Valheim’ın en tehlikeli biyomu, viskoz yaratıklar ve vahşi lox sürüleri ile dolu Ova biyomudur.

Valheim’daki Ova biyomunda hayatta kalmak, kısmen hazırlık, kısmen de şans. Lox, Fulingler ve onların şamanları ve çılgınları ile korkunç Deathsquito’nun vahşi izleri var.

Valheim Ova Hayatta Kalma Rehberi

Ovalar İçin Zırh

Ovalara yapılacak bir gezinin ne kadar tehlikeli olabileceğini düşünen oyuncular, mümkün olduğunca hazırlıklı olmak isterler. Oyuncular Valheim boss Moder’ı henüz mağlup etseler de yenmeseler de, Drake kaskı, herhangi bir pelerin, Kurt Zırhı Sandığı ve Kurt Zırhı Bacakları dahil olmak üzere tamamen yükseltilmiş Kurt Zırh setine sahip olmaları gerekir. 4. seviyede, bu eşyalar oyunculara 82 zırh seviyesi verecek ve onlara yeni düşmanlarına karşı mümkün olan en iyi avantajı sağlayacak.

Valheim Ova Hayatta Kalma Rehberi

 

Benzer Yazılar: Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Düşmanı Tanıyın

Ova’da oyuncuların karşılaşacağı birkaç agresif NPC var. Bunlar:

  • Fulings – Temel goblinler, hem Blackmetal hem de Valheim sikkelerini düşürürler. Oyuncular ayrıca Deathsquito iğneleri, arpa ve Fuling köylerinin yakınında bulunan sandıklardan daha fazla para alabilirler.
  • Fuling Şamanlar – Goblin büyü kullanıcıları, bu tehlikeli düşmanlar sadece oyunculara ateş topu atmakla kalmaz, aynı zamanda etraflarında kalkanlar ve yakındaki diğer Fulingler oluşturabilirler.
  • Fuling Berserker – Sert vuran, ancak yavaş hareket eden ve öngörülebilir saldırı düzenlerine sahip devasa, canavar benzeri Fulingler.
    Lox – Dev, bufalo benzeri Lox, Valheim’da evcilleştirilebilir, ancak yaban domuzları ve kurtlar gibi vahşi lox, bir oyuncu çok yaklaştığında ve onları korkuttuğunda saldıracaktır. Muazzam miktarda sağlıkları vardır ve oyunculara çok fazla hasar verebilirler.
  • Deathsquito – Korkunç Deathsquito, Ovalar’daki en tehlikeli düşmanlardan biridir. Çok fazla ömrü olduğu için değil, ancak bu uçan böcekler dikkatli olmayan oyunculara tek atış yapabilir. Oyuncular, bu adamların uğultulu seslerinin herhangi bir belirtisine karşı dikkatli olmalı ve kulağını açık tutmalıdır; Bir oyuncu hazırlanırsa saldırıları gümüş bir kalkanla kolayca engellenebilir. Bir oyuncuya vurduktan sonra, Deathsquito uçup oyuncunun etrafını dolaştırmadan önce tereddüt eder. Bu fırsatı kaçırmayın; sadece 10 HP’ye sahipler.
  • Killing Deathsquito, oyunculara tüylerin yardımıyla Valheim’ın tüm oklarının en iyisine dönüştürülebilecek iğneler verecek. Bunlardan olabildiğince çok toplayın; ayrıca daha sonra Porcupine silahı için de kullanılacak. Oyuncular bu oklardan birkaçına sahip olduklarında, Blackmetal’lerini toplayarak bir veya iki Fuling’i çıkarmaya başlayabilirler. Oyuncular iyi bir Blackmetal kalkanına sahip olduktan sonra, bir sonraki adım etleri için lox’u indirmektir; Bu, oyunda mevcut olanlardan daha iyi bir yemek yapmak için pişirilebilir.

Oyuncular Fuling paketlerini öldürme konusunda rahat olana kadar Fuling kasabalarından kaçının; daha sonra şehre yaklaşmadan önce mümkün olduğunca çok sayıda okları seçmeyi unutmayın. Mızraklı Fulinglerden ve ateş toplarıyla Şamanlardan gelen menzilli saldırılara dikkat edin. Bir kampın yakınında maceraya atılırken oyuncular, bir sonraki ne olursa olsun hayatta kalmak için en iyi şansa sahip olmak için Bonemass’ın hasar azaltma gücünü etkinleştirmelidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncular Plains’teyken bol miktarda Cloudberries topladığından emin olmalıdır; Lox’u evcilleştirmek için kullanılabilirler, ancak oyundaki en iyi yiyecek maddelerinden biri olan lox etli turtalarda da kullanılırlar. Ayrıca oyuncular, keten ve arpa tarlalarının bulunduğu Fuling tarafından korunan kamplara dikkat etmelidir; oyuncuların hem bir sonraki zırh setini hem de bir sonraki aşçılık seviyelerini yapmaya başlaması gerekecek.