Valheim Taş Binaların Kilidi Nasıl Açılır?

Valheim: Taş Binaların Kilidi Nasıl Açılır? ; Stonecutter Nasıl Yapılır? Ahşap evlerin yapımı kolay ve erken oyun için yeterince sağlam olsa da, Valheim oyuncuları nihayetinde kendi taş yapılarını yapmak isteyecekler.

Kara Orman biyomunu keşfetmeye yeni başlayan Valheim oyuncuları için, bir taş kale harabesine rastlayabilir ve kendileri için nasıl inşa edeceklerini merak edebilirler. Taş duvarcılık Valheim’da mevcuttur, ancak oyuncular birkaç adımı tamamlayana kadar kilidi açılmaz.

Valheim: Taş Binaların Kilidi Nasıl Açılır?

Bir Kale İnşa Etmek

Oyuncular Valheim‘da ahşap, kaliteli ahşap ve çekirdek ahşaptan evler, mobilyalar, savunmalar ve duvarlar inşa edebilir, ancak taştan inşa etme seçeneği de vardır. Taş, tahtaya göre düşmanların kırılmasının çok zor olma avantajına sahiptir. Ancak taştan tavan yapmak daha fazla destek gerektirir. Ancak Valheim’da bir Viking kalesine sahip olmak, onu bir araya getirmek için fazladan çalışmaya değer.

Oyuncular bir Stonecutter yapana kadar taş yapılar inşa edilemez. Bu, temel ahşap Tezgahın bir çeşididir; Valheim Workbench’in yapabileceği gibi yükseltilemez, ancak aynı şekilde etkileşime girebilir ve ayrıca oyuncuların içinde inşa etmesi gereken bir yarıçapı vardır. Taş kesiciler ayrıca bir Forge yükseltmesi için gerekli olan bir taşlama taşı yapmak için gereklidir.

Valheim: Taş Binaların Kilidi Nasıl Açılır?

 

Benzer Yazılar : Valheim Ocak Nasıl Yapılır?

 

Bir Taş Kesicinin Hazırlanması

Stonecutter‘lar, Swamp Biome’a ​​girmeye başlayana kadar oyuncular tarafından kullanılamaz. Elder’ı yenip Valheim’da Bataklık Anahtarını alana kadar, bu üretim istasyonunu oluşturmak için gereken demire erişemezler. Bir Stonecutter tarifi:

  • 10 ahşap
  • 2 eritilmiş demir
  • 4 taş

Bir kez bir Stonecutter yerleştirildikten sonra, oyuncular taş merdivenler, taş duvarlar ve daha fazlasıyla inşa edebilirler. Geliştiricilerden 2021 için Valheim Yol Haritası’na bakıldığında, bu seçeneklerin büyük olasılıkla gelecekte genişletileceği ve oyunculara evlerini inşa etmek ve dekore etmek için daha fazla şekil ve taş işçiliği stiline erişim sağlamasını umuyoruz. Şu anda bir Stonecutter ile mevcut olan parçalar şunlardır:

  • Ocak – Kazanları ve pişirme istasyonlarını ısıtmak için kullanılabilen kamp ateşinin devasa bir versiyonu. Bunlar taş zemin üzerine yerleştirilmelidir.
  • Asfalt yol – Çimeni, kiri veya başka bir yüzeyi güzel bir şekilde döşeli taş yola çevirin.
  • Taş kemer – bir kemerin yarısını oluşturmak için kapıların köşelerine sığacak şekilde oyulmuş kavisli bir taş parçası.
  • Taş zemin – 2×2
  • Taş sütun – Taşlar için destek yapıları
  • Taş merdivenler
  • Taş duvar – 1×1, 2×1 veya 4×2 mevcuttur

Bir Stonecutter’ı bir harabeye yerleştirmek aynı zamanda oyuncuların taş duvarları tamir etmesine ve bunlara ekleme yapmasına izin verir; Bu, oyuncuların taşı kendi evleri için yeniden kullanmak üzere taş yapıları indirmelerine veya harabeleri tamir edip tamamlayarak bir ev haline getirmelerine olanak tanıyacak.

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)