Valheim Taş Golem Nasıl Yenilir?

Valheim Taş Golem Nasıl Yenilir? ; Valheim Taş Golem, Valheim’ın tehlikeli topraklarında dolaşan birçok yapışkan yaratıktan biridir ve özellikle tek başına yenilmeleri kolay değildir.

Valheim‘in muazzam, prosedürel olarak oluşturulmuş haritaları farklı biyomlar, tehlikeli düşmanlar ve birçok toplanabilir malzeme ile doludur. Bunlardan biri, tamamen kaya ve gaddarlıktan yapılmış bir yaratık olan Valheim’ın taş golemidir.

Valheim Taş Golem Nasıl Yenilir?

Sadece Dağ Biyomunda bulunan, derin karda saklanan taş golemler, uğraşmak için çok tehlikeli bir düşmandır. Vücutları tamamen kayadan yapıldığından, oyuncuların onları öldürmek için parçalamaları gereken çok sayıda zırhı var. Ancak Valheim oyuncuları evlerinde bir golem kupası asmak istiyorlarsa, sadece bu kayalık yaratığa müdahale etmeleri gerekmeyecek, aynı zamanda onu yenmeleri de gerekecek.

Valheim Taş Golem –Savaş Hazırlığı

Valheim Taş Golem ‘i yenmek için oyuncular iyi bir zırh setine sahip olmak isteyeceklerdir. Valheim‘daki demir zırh veya Kurt Zırhı, oyuncuları golemin darbelerine karşı korumaya yardımcı olacak kadar yüksek zırh. Wolf Armor, dona dayanıklı iksirler kullanmadan dağ biyomunun donma etkisini etkisiz hale getirme avantajına sahiptir. Oyuncular ayrıca golemin taşlı derisini kırmak için yapabilecekleri en iyi kazmayı da getirmek isteyecekler.

Oyuncular ayrıca mümkün olan en büyük sağlık ve dayanıklılık havuzuna sahip olmak için yapabilecekleri en iyi yiyeceklerden ve iyileştirici iksirlerden bazılarını pişirmek isteyecekler.

Valheim Taş Golem ile Savaşa Girmek

Biri sivri kollu diğeri yuvarlak kollu olmak üzere iki tür taş golem vardır. Hem sivri kollu hem de kaya kollu golemlerin iki farklı saldırısı vardır ve bu saldırılardan herhangi biri, büyük zırhı, midelerinde bol miktarda iyi yemek ve yüksek rahatlık tutkunu olsa bile bir veya iki vuruşlu oyuncular için yeterince yıkıcıdır.

Saldırılar:

  • Tek kolla iri yarı kollu hızlı saldırı vuruşu
  • Sivri kollu yavaş saldırı 180 derece kaydırma
  • Sivri kollu atış çivisi hızlı saldırı menzilinde

Oyuncular, düşmanlarının hareketlerini öğrenmek için golemle savaşmaya çalışmadan önce kalıplarını izlerken bir süre geride durmak ve savunma yapmak isteyebilirler. Golem’in saldırılarından kaçarken, oyuncuların yaratık ölünceye kadar bronz veya demir kazmalarıyla ona vurmaları gerekecek. Ayrıca, dövüşe başlamadan önce oyuncular, yakındaki Valheim haritasında bir belirme noktası yapmak isteyebilir, bu da savaşta ölürlerse eşyalarını almayı kolaylaştırır.

Ödüller

Taş golemler taş, taş golem kupaları ve kristaller düşürebilir. Kupa ve kristallerin şu anda Valheim’da herhangi bir kullanımı yoktur, ancak gelecekte oyunda güncellemeler olabilir.

Daha Fazla Oku: Valheim: Deathsquito Nasıl Öldürülür?

Daha Fazla Oku: Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?