Valheim Gemileriniz için İskele Nasıl Yapılır?

Valheim Gemileriniz için İskele Nasıl Yapılır? ; Bazı iskele inşa etmeye karar verirseniz üssünüz büyük bir yükseltme alabilir, ancak süreç göründüğü kadar basit değildir.Bu yazımızda Valheim İskele Nasıl Yapılır ? cevabını bulabilieceksiniz…

Valheim yolculuğunuzun bir noktasında, bir Raft, Karve veya Longship inşa edecek ve üssünüzün yakınında depolayacaksınız.

Valheim Gemi Nasıl Yapılır?

En iyi üsler suya yakındır, bu nedenle bu rotaya gittiyseniz gemilerinizi yanaştırmak oldukça kolaydır. Kıyı şeridine yakın bir yerden inip teknenizi tek başına bıraksanız da, bir iskele ve kayıkhane daha iyi görünmez mi?

Birçok Valheim oyuncusu, üslerini geliştirirken bu düşünce tarzına sahipti. Bununla birlikte, bazıları suyun üzerinden geçme eğiliminde oldukları için rıhtımları fiilen destekleme zahmetine girdiler.

Bugün size su üzerindeki inşaatınızı nasıl destekleyebileceğinizi ve Valheim’da gemileriniz için bir rıhtım inşa edebileceğinizi göstereceğiz.

Valheim İskele Nasıl Yapılır ?

Valheim’da iskele inşa etmek

Valheim İskele Nasıl Yapılır

Başlamak için yuvanızın gitmesini istediğiniz noktayı seçmeniz gerekecek. Önerilen bir yer, üssünüzden çok uzakta değil, ancak gerçek eviniz ile su arasında biraz boşluk bırakmanız için yeterince uzaktır.

Ardından, yalnızca iskele platformunu inşa etmek mi yoksa rıhtımların çıktığı bir kayıkhane mi inşa etmek istediğinize karar vermeniz gerekecek. Her ikisi de aynı hedefi gerçekleştirdiği için her iki seçenek de uygulanabilir, ancak açıkçası, bir kayıkhane daha güzel görünüyor.

Bir kayıkhane inşa etmeye karar verirseniz, iskele ve tekne için yeterli alan sağlamak için sudan yaklaşık 5-10 Ahşap Merdiven uzunluğunda olması gerekir. Ev, gerçek evinizin daha küçük bir versiyonu olabilir. Ancak, bu sizin üssünüz olduğu için, onu istediğiniz gibi inşa edebilirsiniz.

Gerçek rıhtımların kendileri için, normal Wood ile birlikte Core Wood olması tercih edilir. Core Wood, standart Wood’dan daha güçlü olduğu için rıhtımların altındaki destek kirişleri için kullanılır. Başlamak için, sahil şeridine Çekirdek Ahşap destek kirişlerini takın. Bu, iskeleniz için bir temel oluşturur. Ardından, destek kirişlerinin üstüne bazı Ahşap Zemin panelleri yerleştirin.

Unutmayın, iskelenizin suya çok fazla uzanmasını istemezsiniz. Bu daha fazla destek gerektirir ve eğer su derindeyse iskelenize destek kirişleri takmakta zorlanacaksınız. İskelenizde sadece az miktarda Ahşap Zemin paneline ihtiyacınız var.

Valheim İskele Nasıl Yapılır
Valheim İskele Nasıl Yapılır

İskelenin temel yapısına sahip olduğunuzda, daha gelişmiş bina mekaniğine girmeye başlayabilirsiniz. Bu, teknenizi iki arasına yerleştirebilmeniz veya her bir tekneniz için ayrı rıhtımlar inşa edebilmeniz için bitişik bir iskele inşa etmeyi içerir. Bununla birlikte, temel temeli oluşturduğunuzda, gelişmiş inşaat nispeten kolay hale gelecektir.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar:

 

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)