Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?

Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir? ;Yeni malzemeler ve özel güçler elde etmek için bu zorlu patronlarla savaşmanız gerekecek.

Valheim‘da ilerlemek istiyorsanız, önce patronları bulup yenmeniz gerekecek. Viking arafına düştüğünüzde, bir dizi runeler ve kurbanlık taşlar ve Odin’in kuzgunu Huginn tarafından karşılanırsınız ve Odin’in kuzgunu Huginn, onunla etkileşime girerseniz düzenli olarak eğitim talimatlarını cıvıldatır. Burada, Valhalla’ya yükselmek için yenmeniz gereken beş patron hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Oyuna ilk girdiğinizde, üssünüzü oluşturmaya, kaynakları toplamaya ve savaşın temellerinde ustalaşmaya odaklanırken, patronları bir süre düşünmek zorunda kalmayacaksınız . Bir Meadow biyomunda oyuna başladığınızda, çok az tehlike ve çok az düşman vardır. Kara Orman gibi tehlikeli bir bölgeye girmek üzereyken Huginn sizi uyaracak. Haşere trolleri görünse de, şimdilik kaçınmaları kolaydır. Kendinize güveniniz arttıkça ve daha iyi Valheim silahları kullandıkça, Valheim patronlarıyla savaşabilirsiniz.

Boss konumları haritada görünür – bazılarının rünler kullanılarak konumlandırılması gerekir. Patronlar, sunaklarına adaklar koyarak çağrılır. Bir patronu öldürmek ve onun ödülünü kurbanlık taşına yerleştirmek, size özel bir güç sağlar, ayrıca ganimet düşüşleri sağlar ve ilerlemeniz ve yeni biyomlara girmeniz için yeni kaynaklar açar. İşte yenmeniz gereken beş Valheim patronu ve onları nasıl çağıracağınız.

Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?

Valheim Boss’ları

  • Eikthyr
  • The Elder
  • Bonemass
  • Moder
  • Yagluth
Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?
Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?

EIKTHYR

Nasıl çağırılır: Çayır’daki sunağa iki geyik ödülü koyun
Ödül: Sert boynuzlar, Eikthyr Kupası, yeni özel güç (dayanıklılık güçlendirmesi)

Bu, çağırabileceğiniz ilk patrondur – metal zincirlerle damlayan dev boynuzları olan büyük, kırmızı gözlü bir geyik. Eikthyr’in boynuzları elektrikli ve bunları uzaktan elektrik çekmek için kullanacak. Diğer iki saldırı, yakın menzilli bir stomp ve hızlı, güçlü bir koç saldırısını içerir.

Eikthyr’i almadan önce tam bir gece uyuduğunuzdan ve üç yemek barınızın doldurulduğundan emin olmalısınız. Yaban domuzu öldürmekten yeteri kadar deri parçanız varsa, oyunda oldukça erken bir zamanda yapabileceğiniz tahta bir kalkan ve bir yayla silahlanmış gelin.

Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?

THE ELDER

Nasıl çağırılır: Kara Orman’daki Mezar Odalarını ziyaret edin ve Yaşlı sunağının yerini öğrenmek için runeyi bulun. The Elder’ı çağırmak için üç antik tohum yakmanız gerekir.
Ödül: Bataklık için bir anahtar, Yaşlı Kupa, yeni özel güç (odun kesme hızını artırır)

Kara Ormanın derinliklerinde bulunan bu devasa ağaç devi, Eikthyr’in menzilli saldırısına benzer şekilde, şiddetli asma saldırılarıyla saldırır. The Elder’ın ayrıca bir etki alanı saldırısı var – stomp – ve ayrıca size vurmak için yerden sarmaşıkları serbest bırakacak. Valheim bronz ile daha iyi zırh ve silahlar gibi yeni eşyalar yapmanıza olanak tanıyan yeni kazmanızın kullanışlı olduğu yer burasıdır. Ateşli oklar, oyunun oldukça erken safhalarında açılır ve The Elder’a karşı oldukça etkilidir. Ek olarak, The Elder’ı çevreleyen sütunlar saldırılarına karşı dayanıklıdır, bu yüzden onları siper olarak kullanabilirsiniz.

Valheim Boss Nasıl Çağırılır ve Nasıl Yenilir?

BONEMASS

Nasıl çağırılır: Size Bonemass’ın sunağının yerini veren bir rune içerebilen bataklık kriptalarına erişmek için bataklık anahtarını kullanın. Bonemass’ı çağırmak için on adet solmuş kemik sunmanız gerekir.
Ödül: Wishbone, Bonemass Trophy, yeni özel güç (fiziksel hasara karşı artan direnç)

Bonemass, Bataklık’ta gizlenen dev, karanlık yeşil çamur canavarıdır. Ayrıca üç saldırısı vardır; havaya zehirli gözenekler bırakıyor, kollarını kaydırıyor ve minyonları savaşa katılmaya çağırıyor. Bunların hepsine karşı koymak zordur ve diğer çeşitli bataklık canavarları istenmeyen bir dikkat dağıtıcıdır, bu yüzden burada savunma oyununu oynamak istersiniz. Zehire dayanıklı bal likörünün yanı sıra Valheim’ın demir zırhı ve keskin olmayan silahlarıyla dişlere silahlı gelin. Uzun oyunu oynamanız, yakın dövüş saldırılarından kaçmanız ve yalnızca bu canavar canavarını alt etmek için kullanmanız gerekir.

MODER

Nasıl çağırılır: Moder’ın tam yerini bulmak için Dağın tepesindeki bir rune ile etkileşim kurun. Moder’ı çağırmak için üç ejderha yumurtasına ihtiyacınız var.
Ödül: Ejderha gözyaşları, Moder Kupa, yeni özel güç (yelken yaparken arka rüzgar)

Herhangi bir noktada Dağ biyomuna girebilmenize rağmen, yavaş yavaş donarak öleceğiniz için bunu önermiyoruz. Bu noktaya kadar tonlarca katman halinde toplanmalı ve bu karlı zirveye tırmanmaya hazır olmalısınız. Seni, savaşta kullanacağı delici mavi gözleri ve keskin pençeleri olan bir buzlu Wyvern olan Moder bekliyor.

Diğer patronlar gibi Moder, normal kaydırma, mermileri yağdıran bir uçuş saldırısı ve hareketinizi etkileyen dondurucu bir nefes saldırısı dahil olmak üzere bir dizi üç saldırı gerçekleştirir. Oklar, Moder’ı devirmek için en iyi seçeneğinizdir, ancak buradaki ana engeliniz soğuk havaya hazırlanmaktır – Valheim fermentöründen kurt zırhı ve dona dayanıklı bal likörü öneririz.

YAGLUTH

Nasıl çağırılır: Haritaya Yagluth ekleyen Plains’de duran taşların içindeki tableti bulun. Yagluth’u çağırmak için beş tam tona ihtiyacınız var.
Ödül: TBC, Yagluth Trophy, yeni özel güç (elemental saldırılara karşı artan direnç)

Valheim’daki son patron, kemikli elleri kullanarak yavaşça size doğru sürünen, alt gövdeden oluşan dev bir iskelet olan Yagluth’tur. Oyundaki en korkunç patronlardan biri, Ovalarda bulunabilir. Yagluth’un üç saldırısı var: uzun bir ateş püskürüyor ve yavaşça dönüyor, yere turuncu parlak bir yumruk atıyor ve patlayıcı yağmuru yaratıyor ve yere vurarak dairesel bir patlama yaratıyor. Bu saldırıların çoğundan kaçınmak zordur – yine de sizi yağmur yağmasından korumak için taş sütunları kullanabilirsiniz. İyileştirici iksirlere ve en iyi zırhınıza kesinlikle ihtiyacınız olacak.

Yagluth’un hareketleri önceden alınabilir olsa da, saldırılar arasındaki zamanı (ve Yagluth başka bir oyuncuya odaklanırken) mümkün olduğunca çok yakın dövüş saldırısına girmek için akıllıca kullandığınızdan emin olun. Yagluth’un ganimet düşüşü erken erişimin bir parçası olarak onaylanmadı, ancak yine de bir yer tutucu öğe alabilirsiniz.

Bunlar şimdiye kadar oyundaki tüm Valheim patronları – umarım gelecekteki Valheim güncellemelerinde öldürmek için daha zorlu düşmanlar olacaktır. En iyi Valheim zırhınızı önceden hazırlasanız iyi olur.