Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları

Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları  ,en i̇yi̇ resi̇dent evi̇l vi̇llage ayarları ,resi̇dent evi̇l vi̇llage ön ayarları; Lady Dimitrescu’dan akıcı bir 60 fps veya daha fazla hızda kaçın…

Resident Evil Village, Kasvetli Baker ailesi çiftliğini Castle Dimitrescu ve çevresinin gotik korkuları için takas ediyor, ancak Ethan Winters’ın bir başka ölümsüzlükle hayatta kalmasına yardımcı olmak için elinizden gelen tüm kareleri isteyeceksiniz.

İyi haber şu ki Village, oyun motorları söz konusu olduğunda hala oldukça yeni olan ve 2017 selefi ile çıkış yapan RE Engine’i kullanıyor. Devil May Cry 5, Monster Hunter Rise ve son Resident Evil yeniden yapımları dahil olmak üzere çeşitli Capcom oyunlarında PC, Nintendo Switch ve aradaki her şey zaten gösterildi.

Bu, Village’ın çoğu donanımda oldukça iyi çalıştığı anlamına gelir ; bu , oyunu çalıştırmak için en iyi grafik kartına veya bu konuda herhangi bir GPU’ya ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir . Basitçe bir ön ayar yapıştırabilir ve hemen lycan’ları çekmeye başlayabilir veya performansa öncelik vermek, kendinizi ışın izlemeye kaptırmak veya en iyi modların birçoğunu yüklemek için size yeterli boşluk sağlamak için kasabanın değerinde ayarlarla uğraşabilirsiniz .

Resident Evil Village, sistem gereksinimleri için en az bir Nvidia GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560 talep etmiyor , ancak bu yönergeleri hemen hemen göz ardı edebilirsiniz. Village, karşılaştığımız en ölçeklenebilir oyunlardan biri ve çok daha geniş bir oyun donanımı yelpazesinde 60 fps’yi yapılabilir hale getiriyor.

Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları
Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları

RESİDENT EVİL VİLLAGE ÖN AYARLARI

Her zamanki düşükten yükseğe ön ayarlar yerine, Resident Evil Village size aralarından seçim yapabileceğiniz altı tane verir. Hepsi teneke üzerinde söylediklerini yaparlar ve teçhizatınız için doğru olanı seçmenize yardımcı olacak açıklamalarla birlikte gelirler. Bununla birlikte, ana menüden bir tane seçmeniz gerekecek, çünkü oyun, en kalın haldeyken ön ayarları değiştirmenize izin vermiyor.

 • Önerilen – grafik kartınızdaki kullanılabilir video belleğine göre tüm seçenekleri otomatik olarak ayarlar. 5,78 GB yer kaplar, ancak mutlaka en iyi ayarları seçmez.
 • Performansa öncelik verin – ışın izlemeyi kapatır ve görüntü kalitesinden ödün vermeden talebi azaltır. Bu, kare hızı sorunları yaşayanlar veya 4 GB VRAM veya daha düşük VRAM’e sahip bir GPU çalıştıranlar içindir.
 • Dengeli – çalışmanın ortasında, grafik ve performansı dengeler ve 4-8 GB video belleği önerir. VRAM’i 4,82 GB’a ayarlar.
 • Grafiklere öncelik verin – görüntü kalitesi en iyi, eksi ışın izlemedir. 5.78GB kullanır.
 • Işın izleme – bu zahmetlidir ve yalnızca uyumlu bir grafik kartına sahip olanlar için. 5,71 GB’ı doldurur ve kare hızı üzerinde çarpıcı bir etkiye sahiptir.
 • Max – tüm seçenekleri gidebilecekleri kadar yükseğe kaldırır. Belirli bir miktarda video belleği önermiyor, ancak piyasadaki çoğu grafik kartından daha yüksek olan 12.212 GB’ı zorluyor.

Öncelik vermektedir grafik en modern oyun PC’ler için iyi çalışıyor ve önceden ayarlanmış dengeli gerisini halleder. Max , RTX 3090’lar, Radeon RX 6800’ler ve RX 6800 XT’ler için ayrılmış bir ayardır, çünkü ayarlar menüsü ön ayarın 12,2 GB’ı aştığını gösterir – bu RTX 3080 paketlerinden daha fazladır.

Bununla birlikte, Village’ın yerleşik göstergesine çok fazla stok koymayın. Bir rehber olması güzel, ancak hesaplamaları açıkça performans artışlarına veya düşüşlerine dönüşmeyebilir. Örneğin, doku ayarını ölçeklendirmek, VRAM sıçramasını önemli ölçüde görür, ancak gerçek kare hızınızda nominal bir maliyeti vardır.

Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları
Resident Evil Village En İyi PC Performans Ayarları

EN İYİ RESİDENT EVİL VİLLAGE AYARLARI

Öncelikli grafikler hazır ayarını temel olarak kullanarak, Resident Evil Village için en iyi ayarları elde etmek için yapabileceğiniz bazı ince ayarlar şunlardır:

 • Ekran çözünürlüğü : 1920 × 1080
 • Dikey senkronizasyon : kapalı
 • Oluşturma modu : normal *
 • Görüntü kalitesi : 1.5
 • FidelityFX CAS : açık
 • Kenar yumuşatma : FXAA + TAA
 • Değişken oranlı gölgeleme : kapalı
 • Doku kalitesi : yüksek (2GB)
 • Doku filtresi kalitesi : ANISO x4
 • Örgü kalitesi : orta
 • Işın izleme : yüksek *
 • GI ve yansıma : yüksek
 • Işık yansıması : yüksek
 • Ortam tıkanıklığı : kapalı
 • Ekran alanı yansımaları : açık
 • Hacimsel aydınlatma kalitesi : yüksek
 • Yüzey altı saçılması : kapalı
 • Gölge kalitesi : yüksek
 • Temas gölgeleri : açık
 • Gölge önbelleği : açık

Buna ekran modu, görüntüleme alanı, parlaklık, renk alanı, çiçeklenme, mercek parlaması, film gürültüsü, alan derinliği, mercek bozulması ve HDR modu dahil değildir, çünkü bunlar performansı belirgin şekilde etkilemez, yani özgürsünüz kare hızınızı düşürmeden bunları istediğiniz gibi ayarlamak için. Ancak en iyi oyun monitörlerinden birine sahipseniz, köyün karanlık atmosferini zenginleştirdiği ve Dimitrescu Kalesi’nin kraliyet kırmızısı ve altınlarını patlattığı için HDR açıkken çok daha iyi bir deneyim yaşayacaksınız.

Fps‘yi artırmak istiyorsanız, görüntü oluşturma modunu taramalı olarak değiştirmek isteyeceksiniz, çünkü bu sizi fazladan 30 fps üzerinde netleştirebilir. Bu, herhangi bir ayarın en büyük kazancı olsa da, ücretsiz gelmiyor, çünkü görüntü kalitesi gözle görülür bir darbe aldığından, burada normal olmasının nedeni budur.

Tersine, ışın izlemeyi etkinleştirmek, beklenen şekilde en büyük performans vergisiyle birlikte gelir ve Nvidia’nın DLSS’si yardımcı olmak için burada değildir. Yukarıdaki ayarları kullanarak Nvidia RTX 3080′de teknoloji etkinken 204 fps’nin 118 fps‘ye düştüğünü gördük, ancak Resident Evil Village‘ın rekabetçi bir FPS oyunu olmadığı göz önüne alındığında, çarpıcı görseller ve ambiyans ışını izlemenin beraberinde getirdiği önemli bir fedakarlık – bir PS1 oyunu gibi görünmesini tercih etmediğiniz sürece. Düşük, orta ve yüksek yansımalar arasında hemen hemen hiçbir fark yoktur, bu nedenle, kare hızındaki% 42’lik olası düşüşü sindirebiliyorsanız, artırabilirsiniz. Ve yapamıyorsanız, oyun olmadan da muhteşem görünüyor.

Değişken oranlı gölgelendirme, yalnızca birkaç yıl önce ortaya çıkan bir özelliktir, yani bundan en iyi şekilde yararlanmak için modern oyun donanımına ihtiyacınız olacaktır. Nvidia’nın RTX’ine veya AMD’nin en son Radeon GPU’larına sahip olsanız bile, performans öncelikli ayarıyla size yalnızca fazladan 10 fps sağlar, ancak bazen görselleri biraz daha grenli yapar. Yüzey altı dağılmayla kaybettiğiniz kareleri azaltır, ancak burada görüntünün kalitesine öncelik vermenizi ve her ikisini de kapalı tutmanızı öneririz.

Çözünürlük daha zor bir canavardır ve Village, menüde fırçaladığınız her birinin yanında bir onay kutusu belirdiğinden, bunların arasında gezinmeyi kolaylaştırmaz. Başlangıç ​​çözünürlüğünüzü seçme uğruna bile olsa, kenarlıksız moda geçerek bunu kendiniz için biraz daha kolaylaştırabilirsiniz. Daha akıcı bir ışın izleme deneyimi için her şeyi 1080p’de tuttuk, ancak bir çentik yükseltmek veya tamamen ışın izleme olmadan gitmek için birkaç kareyi feda etmek isteyebilirsiniz. Ultrawide kullanıcıları, seçenekler arasında 2560 × 1080 ve ışın izleme açıkken performansınızı 3440 × 1440 tank bulamadığım için dikkatli olun.