Dying Light 2: Cherry Windmill ‘e Nasıl Tırmanılır?

Dying Light 2: Cherry Windmill ‘e Nasıl Tırmanılır? ; Dying Light 2’de Cherry Windmill’i bulmak ve tırmanmak biraz zahmetli olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Dying Light 2, Aiden’ın kendi lehine kullanması için tonlarca bina, engel ve hatta düşmanla dolu bir Parkour oyun alanıdır. Ancak gezinmesi diğerlerinden çok daha zor olabilecek bazı Parkour bölümleri var. Villedor’un etrafına dağılmış yel değirmenleri buna iyi bir örnektir ve oyuncuların bu heybetli yapıların tepelerine tırmanmaları ve onları yeniden etkinleştirmeleri ve çevredeki alanı güvenli bir bölgeye çevirmeleri gerekecektir.

Belirli bir yel değirmeni, özellikle maceralarına erken başlayan ve Dayanıklılıklarında anlamlı bir yükseltmeden yoksun olan oyuncular için oldukça sinir bozucu olabilir. Dying Light 2’deki Kiraz Yel Değirmeni, oyuncuların Dayanıklılık ölçerlerini oldukça hızlı bir şekilde tüketecek bir dizi hassas atlama yapmasını gerektiren açılış bölümü sayesinde düpedüz cezalandırıcı olabilir. Oyunculara bu Parkour mücadelesini yenme konusunda bir avantaj sağlamak için Cherry Windmill ‘in tepesine nasıl tırmanılacağına dair adım adım bir bakış.

Dying Light 2: Cherry Windmill’e Nasıl Tırmanılır?

Dying Light 2: Cherry Windmill'e Nasıl Tırmanılır?
Dying Light 2: Cherry Windmill’e Nasıl Tırmanılır?

Oyuncuların yapması gereken ilk şey haritada Cherry Windmill ‘i bulmak. Neyse ki, Houndfield, Trinity ve Quarry End’in buluştuğu kavşağa yakın olduğu için fark edilmesi oldukça kolay. Yel Değirmeni teknik olarak Houndfield’da bulunur ve karantinaya alınmış (mavi-yeşil plastik bir kabukla kaplı) devasa bir binanın yakınındadır. Oyuncular Cherry Windmill’in tabanına vardıklarında, yapının ilk inişine ulaşmak için bir dizi zorlu atlama yapmaları gerekecek.

BİRİNCİ ADIM

Bu, Cherry Windmill ‘e tırmanmanın en zor kısmıdır ve zamanlamaya ve dayanıklılığa olan bağlılığı sayesinde dağılması çok kolaydır. Oyuncuların, Dayanıklılık seviyelerini birkaç kez yükseltmek için yeterli İnhibitör elde edene kadar bu belirli yel değirmenini denememeleri şiddetle tavsiye edilir. Bir veya iki Dayanıklılık yükseltmesiyle zirveye çıkmak mümkün olsa da, önemli ölçüde daha zordur ve çok daha hassas zamanlama gerektirir.

Dying Light 2: Cherry Windmill'e Nasıl Tırmanılır?
Dying Light 2: Cherry Windmill’e Nasıl Tırmanılır?

Yürüyüşe başlamak için, oyuncuların önce Yel Değirmeni duvarının altından çıkıntı yapan küçük tahta parçasına tırmanmaları ve ardından arkalarındaki çubuklarda yukarı ve aşağı hareket eden ağırlığı görebilmeleri için dönmeleri gerekir. Ağırlık çubukların altına geldiğinde, oyuncular ona atlayabilir ve yukarı doğru sürebilir. Hareketinin zirvesine ulaştığında, oyuncular yel değirmeninin duvarına sabitlenmiş sarı tahtaya atlayabilirler.

Oradan, oyuncuların yakındaki bir metal kirişe atlayacak kadar yakın olana kadar duvar boyunca sallanmaları gerekiyor. Bu bölümü bu kadar zorlaştıran şey, tüm bu hareketlerin tek bir Dayanıklılık çubuğu ile yapılması gerektiğidir. Aiden’ın dinlenebileceği ve Dayanıklılığı yeniden kazanabileceği bir yer yok ve platformun kirişini yapmadan önce Dayanıklılığın tükenmesi çok kolay.

İKİNCİ ADIM

Cherry Windmill
Cherry Windmill

Oyuncular ilk bölümü fethettikten sonra, Yel Değirmeni tırmanışının geri kalanı (kıyasla) bir çocuk oyuncağıdır. Oyuncular durdukları yerden yukarıya baktıklarında, aşağı doğru çıkıntı yapan ve tırmanabilecekleri başka bir tahta parçası görecekler. Bu ahşaba tırmanmak, onları dar bir kiriş boyunca ve kolayca atlayabilecekleri alçak bir merdivene yönlendirecektir.

Cherry Windmill

Merdiveni tırmandıktan sonra oyuncular Yel Değirmeni’nin elektrik panosuna ulaşabilecek ve yapıyı tekrar çalışır duruma getirmek için onunla etkileşime geçebilecekler. Oradan, oyuncular onu kendi seçtikleri bir Fraksiyona atayabilir (hikayenin o kadar ilerisinde olduklarını varsayarsak) ve Villedor’daki yolculuklarına yeni ve süslü bir Güvenli Bölge ile devam edebilirler.

 

Daha Fazla Yazı için : REHBER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir