Stardew Valley Yengeç Tenceresi Kılavuzu

Stardew Valley Yengeç Tenceresi Kılavuzu , Yengeç Potu ; Yengeç Tenceresi Stardew Valley‘ de çok faydalı olabilir. İşte bu yazımızda bu öğeler hakkında bilmeniz gereken her şeye ve bunların nasıl kullanılacağını bulabilirsiniz…

Stardew Valley‘in başlarında oyuncular, onlar için balık tutarak su kütlelerinden bir şeyler alabileceklerini öğrenecekler. Bununla birlikte, kullanılabilen veya satılabilen eşyaları almak için izlenebilecek alternatif bir yol vardır. Yengeç Kapları , Pelican Town ve çevresindeki alanlarda herhangi bir su kütlesinde yüzebilen bir kaptır.

Bu kaplar, işçiliği ve hediye verme gibi oyunun önemli unsurlarında kullanılabilecek şeyleri geri almanın harika bir yolu olarak hizmet ediyor. Bununla birlikte, bu önemli aracın nasıl çalıştığını ve ondan ne çıkarılabileceğini anlamak önemlidir.

Stardew Valley Yengeç Tencere elde etmenin birkaç yolu vardır. Balıkçılık Seviye 3’e ulaştıklarında, oyuncular onları yapmak için bir tarif alacaklar. Çoğu oyuncu için malzeme 40 odun ve üç demir çubuktur. Oyuncular Tuzakçılık mesleğini almışlarsa, 25 odun ve iki bakır çubuk gerektirir. Ayrıca Willy’s Fish Shop’tan 1.500 altın karşılığında, ancak 3. seviyeye ulaştıktan sonra doğrudan satın alınabilir. Ayrıca, Topluluk Merkezinin Balık Tankındaki Yengeç Tenceresi Paketini tamamladıktan sonra üç yengeç tenceresi de ödüllendirilir.

Stardew Valley Yengeç Tenceresi Nasıl Kurulur?

Bu yöntemlerden herhangi biriyle bir Yengeç Tenceresi elde edildiğinde, sadece su kütlelerine yerleştirilebilir. Ne tür bir su konulabileceğinin bir sınırı yoktur, ancak hangi öğelerin alınabileceğini belirleyecektir.Yengeç Tenceresini yerleştirdikten sonra oyuncular boş olduğunu görecekler.

Oyuncuların bir öğeyi çekmek için Yengeç Potunun içine bir çeşit yem koymaları gerekecek. Luremaster mesleği olanların, eşyaları otomatik olarak çekeceği için Yengeç Potuna yem koymak konusunda endişelenmelerine gerek yoktur. Oyuncuların bir şeyi yakalamak için kurulumdan sonra yalnızca bir gün beklemesi gerekecek.

Stardew Valley Yengeç Tenceresiyle Neler Yakalanabilir?

Bir tencere kurduktan sonraki gün içinde bir eşya olacaktır. Daha önce belirtildiği gibi, potun yerleştirildiği yer, içinde ne olacağı konusunda büyük bir faktör oynar. Dahası, oyuncular Mariner mesleğine sahipse, balık yakalama olasılığını artırır ve çöpü yakalamayı neredeyse imkansız hale getirir.

Çöp
Tencere nereye yerleştirilirse yerleştirilsin, çöplerin ortaya çıkma şansı her zaman bir risktir, ancak onları geri dönüştürmede yararlı bir şeyler üretebilirler. Farklı çöp öğeleri şunları içerir:

• Çöp (Taş, kömür veya demir cevheri üretebilir) • Dalgaların karaya attığı odun (Odun veya kömür üretebilir) • Soggy Gazete (Meşale veya kumaş üretebilir) • Kırık CD (Rafine kuvars üretebilir) • Kırık Camlar (Rafine kuvars üretebilir)

Okyanus balığı
Sahilde veya Sahil Çiftliğinde suya bir Yengeç Potu yerleştiren oyuncular şu yaratıkları elde edebilir:

• Istakoz (bir Denizci olarak yüzde 14, bir Denizci olmayan olarak yüzde 3 şans) • Deniz tarağı (Denizci olarak yüzde 14, bir Denizci olmayan olarak yüzde 12 şans) • Yengeç (bir Denizci olarak yüzde 14, yüzde 6 Denizci olmayan biri olarak şans) • Cockle (Denizci olarak yüzde 14, Denizci olmayan biri olarak yüzde 17 şans) • Midye (Denizci olarak yüzde 14, Denizci olmayan biri olarak yüzde 14 şans) • Karides (yüzde 14 Denizci olma şansı, Denizci olmayanların şansı yüzde 5) • İstiridye (Denizci olarak yüzde 14, Denizci olmayanlar için yüzde 3 şans)

Temiz su
Yengeç Potunu Çiftlik Havuzlarına, yakındaki nehirlere ve hatta The Sewers’a düşüren oyuncular şunları alabilir:

• Kerevit (Denizci olarak yüzde 33 şans, Denizci olmayan biri olarak yüzde 28 şans) • Salyangoz (Denizci olarak yüzde 33, Denizci olmayan olarak yüzde 13 şans) • Deniz salyangozu (Denizci olarak yüzde 33 şans, yüzde 21 Mariner olmayan biri olarak şans)