Minecraft’ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?

Minecraft’ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ? ; Minecraft’ta Banner Nasıl Yapılır ? Flama Nasıl Yapılır Minecraft ? Minecraft’ta bir flama ; bir desen veya tasarımı göstermek için özel olarak yapılmış uzun bir bloktur – iç mekanı dekore etmek için mükemmel bir aksesuardır. Minecraft’ta doğal olarak ortaya çıkan pankartlar bulabilirsiniz, ancak Woodland Mansions’daki basit beyaz çiçek pankartlarının veya yağmacı karakollarında köylü pankartlarının ötesinde birkaç karmaşık seçenekle, sonuçlar sınırlı ve etkileyici değil.

Minecraft’ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?

1. Adım: Bir flama oluşturun veya bulun

Minecraft'ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?
Minecraft’ta Flama Nasıl Yapılır ?

İlk önce kendinize bir flama alın! Genellikle bir sancağa saldırarak veya elinde bir köylüye saldırıp ardından neyin düştüğünü inceleyerek sancağı yağmalayabilirsiniz. Aksi takdirde, altı farklı yün rengi segmenti ve bir çubukla kendi flamanızı kolayca oluşturabilirsiniz.

2. Adım: Gerekirse flamayı beyazlatın

Başlamadan önce bir flamayı beyazlatmanız gerekmez, ancak bu bir seçenektir. Bu, eklemek isteyebileceğiniz herhangi bir boyayla başlamak için size beyaz, boş bir sayfa verir ve flamayı yağmaladığınızda mevcut desenlerden kurtulur. Bununla birlikte, yalnızca üç su ve üç sodyum hipokloriti birleştirdiğiniz bir laboratuvar masası (Eğitim Sürümü veya doğrudan komutlarla mevcut) ile oluşturulabilen ağartıcıya ihtiyacınız olacaktır. Ardından, silerek temizlemek için yeni oluşturulan çamaşır suyu ile flamayı oluşturabilirsiniz.

Aksi takdirde, en iyi sonuçları vereceğinden, işçiliği yaparken sadece beyaz yünle başlamanızı öneririz.

3. Adım: Flamaya boyalar ekleyin

Minecraft'ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?

Henüz hiç boyanız yoksa, şimdi onları toplamaya, satın almaya veya üretmeye başlamanın tam zamanı. Kullanabileceğiniz toplam 16 boya vardır, bu yüzden aklınızdaki renkleri seçin ve işe koyulun. Bonemeal, mürekkep keseleri, çiçekler ve bitkiler, çeşitli boyalar elde etmek için zanaat ızgarasına koyabileceğiniz ortak bileşenlerdir.

Projeniz için yeterli boyaya sahip olduğunuzda, onu da zanaat yapma zamanıdır. Anahtar doğru konumlandırmadır:Flamanızı ve boyalarınızı 3 × 3 işleme ızgarasına koyduğunuz yer, flamanızda görünen deseni belirleyecektir.

Yerleşimlerin çoğu, özellikle de tepeden ilham alan bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, büyük ölçüde sezgiseldir. Ortada flama olacak şekilde, zanaat ızgarasının köşesine tek bir boyayı püskürtmek, o bölümde kare şeklinde bir renk verecektir. Merkezdeki bir boya büyük bir nokta oluşturacaktır.Flamanın boyalarla çevrelenmesi o rengin bir sınırını oluşturacaktır. Boyaları ızgaranın sağ üst ve sol köşelerine ve alt iki orta bölümüne konumlandırarak bir gradyan yapabilirsiniz. Çaprazlar ve X’ler benzer şekilde boyaların uygun desenlerde konumlandırılmasıyla yapılır. Bir boya üçgeni, flamanın üstünde veya altında köşeli çift ayraçlar oluşturabilir veya flamayı yerleştirmeye bağlı olarak renkle çapraz olarak bölebilir – vb.

Özel tasarımlar
Daha karmaşık sonuçlar için boya renginin yanı sıra ek öğeler ekleyerek özel flama tasarımları da oluşturabilirsiniz. Bu seçenekler şunları içerir:

  • Tuğla: Bir tuğla eklemek bir tuğla desen oluşturacaktır. Renkli bir tuğla deseni oluşturmak için tek bir boya ve bir tuğla ekleyin.
  • Asma: Bir asma, bir boya ve flamanızın işlenmesi, tercih ettiğiniz renkte dalgalı bir kenarlık oluşturacaktır.
  • Creeper head: Bu, flama üzerinde seçtiğiniz renkte Creeper benzeri bir yüz verir.
  • Solmuş iskelet kafatası: Bir kafatası ve kemiklerin tasarımı oluşturmak için bunu kullanın.
  • Oxeye papatya: Bu, belirsiz bir çiçek şekli sağlar.
  • Büyülü altın elma: Mojang logosunu almak için bunu kullanın.

Unutmayın, bir flama üzerinde birçok kez boyalar üretebilirsiniz! Bu, tam istediğiniz görünümü elde etmek için tasarımları tamamlamanıza ve üst üste bindirmenize olanak tanır. Herhangi bir materyali israf etmemek için önce deney yapmak istiyorsanız Minecraft’ın tam da bunun için bir aracı vardır. İnsanlar Game of Thrones’da gerçek dünya bayraklarından Evlerin armalarına kadar her şeyi yarattılar, böylece daha karmaşık planlar için pek çok iyi tavsiye bulabilirsiniz.

Bir dokuma tezgahına erişiminiz varsa, çok çeşitli logolarla daha da fazla flama deseni oluşturabilirsiniz, ancak bu, istediğiniz görünümü elde etmek için gerekli değildir.

4. Adım: Başlığınızı yerleştirin

Minecraft'ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?

Hazırlanan boyalarınız ve tasarımınız ile flamanızı istediğiniz yere yerleştirmeye hazırsınız. Flamaların çarpışma mekaniği yoktur ve ya yere (bir işaret gibi) ya da bir duvara yerleştirilir. Lav onlara zarar veremez ve akan su da dahil olmak üzere nesneler gerektiğinde doğrudan içlerinden geçerler.

5. Adım: Gerekirse birden çok flama düzenleyin

Bazen, özellikle bir şeyi hecelemek veya büyük bir reklam panosu oluşturmak istiyorsanız, tek bir flama tam olarak istediğiniz görünümü elde etmek için yeterli olmayabilir. Bunun için, daha büyük bir tasarım oluşturmak için renk desenlerini kullanarak birden fazla flama oluşturup aynı konuma yerleştirmeniz gerekecektir.

Aynı renklere sahip bir flama oluşturmak istiyorsanız, işçiliği ızgarasına boş bir flama ve boyalı flamanızı koymanız yeterlidir. Bu, tüm malzemeleri tekrar toplamanıza gerek kalmadan tasarımı kopyalamanıza olanak tanır.

Minecraft En İyi 10 Macera Modu

Minecraft En İyi 10 Hayvan Modu

Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?

Minecraft modları nasıl yüklenir?