Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ? ; Minecraft elmas kaçıncı katda bulunur ? , Minecraft’ta bir elmas damarını keşfetmek, oyundaki en ödüllendirici deneyimlerden biridir. Mineral, mevcut en nadir bulunanlar arasındadır ve bazılarını bulmak inanılmaz derecede zaman alıcı bir süreç olabilir. Elmas madenciliği operasyonunuzu hızlandırmayı umuyorsanız ve oyun oynayarak zamanınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, değerli taşları tam olarak nerede bulacağınızı bilmeniz gerekir. Minecraft’ta elmas bulmanın en iyi  yolları

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Mağara sistemlerini keşfedin

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Minecraft’ta devasa bir mağara bulmak oldukça yaygın bir olaydır ve bu mağaraların derinliklerinde genellikle birkaç elmas birikintisi bulacaksınız. Elmaslar sekiz bloğa kadar gruplar halinde bulunabilir, yani sadece bir damar onu bulmak için harcayacağınız her zaman ve çabaya değer. Kendi elmas madeninizi kurmakla ilgilenmiyorsanız, doğal mağaraları derinlemesine keşfetmek, bir elmas stoğu oluşturmak için harika bir yoldur.

Biraz şansla, birkaç elmas içeren hazine sandıklarına bile rastlayabilirsiniz. Sandıklar Minecraft’taki bazı büyük mağaralarda bulunabilir; ancak, içlerinde elmas bulacağınızın garantisi yoktur. Bununla birlikte, vahşi doğada görürseniz, bir tane açmanın yolundan gitmeye değer – sadece bu teknikle çok sayıda elmas biriktirmeyi beklemeyin.

Lav bölgelerini kurtarın

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Keşfederken veya kazarken lav havuzlu alanları arayın. Lav, daha açık yeraltı alanlarında meydana gelme eğilimindedir, esasen aynı anda çok sayıda birikintiyi keşfetmek için kullanabileceğiniz kullanışlı mağaralar yaratır. Bu, madencilik için çok fazla çalışma yapmanıza gerek kalmadan elmasları hızlı bir şekilde taramanıza olanak tanır. Elmasların ortaya çıkma olasılığının en yüksek olduğu seviyedeyseniz özellikle etkilidir, bu da lavın ortaya çıkma olasılığıyla güzel bir şekilde birleşir (bu, 40 ila 10. seviyelerde olur).

Bu nedenle, geniş mağaraları, özellikle de lavlara açılan mağaraları keşfetmek genellikle etkilidir. Elbette, lav sizin için bir tehlike haline gelirse, kaçarken elinizde bir kova su tutmak isteyeceksiniz. Neyse ki, doğal olarak oluşan lav bölgeleri, bu bakımdan doğrudan lav içine madencilik yapmaktan daha güvenli olma eğilimindedir. Bir süre keşfedecekseniz, yiyecekleri elinizde tutun!

Elmas seviyelerine doğru kazın

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Mağaraları keşfetmek ve hazine sandıklarını açmak size birkaç elmas kazandırabilir, ancak bunları elde etmenin en iyi yolu kendi elmas madeninizi yaratmaktır. Bunu yapmak, zaman alıcı olsa da basit bir süreçtir.

Elmaslar doğal olarak 1. ve 16. katmanlar arasında oluşur ancak 5 ila 12. katmanlarda görülme olasılığı daha yüksektir. Ana kaya 0. katman olarak kabul edilir, bu nedenle parlak mavi kayaları görmeye başlamadan önce oldukça derin kazmanız gerekir. Şu anda hangi katmanı kazdığınızı bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa, PC oyuncuları mevcut konumlarını görüntülemek için F3 tuşuna basabilir. Konsol oyuncuları bunun yerine ana kayaya inmek ve ardından istenen yüksekliğe ulaşana kadar katmanlar arasında tekrar çalışmak zorunda kalacaklar.

Kullanabileceğiniz birkaç farklı madencilik tekniği vardır, ancak 12. katmana ulaşana kadar bir merdiven kazmanızı öneririz. Bu tamamlandığında, uzun bir yatay koridor kazın. Bu ana koridordan, elmas bulma potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için artık dikey yollar kazabilirsiniz.

Elmas bulduğunuzda, yakınlarda olup olmadığını kontrol etmek için çevredeki tüm blokları temizlediğinizden emin olun. Elmas damarlar tipik olarak çapraz desenlerde ortaya çıkar, bu da genellikle biraz daha fazla saklanma olduğu anlamına gelir.

Doğru aletleri hazırlayın

Minecraft Elmas Nerede Bulunur ?

Elmas toplamak için en az bir Demir veya Elmas Kazmaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca envanterinizde fazladan eşya taşımak isteyeceksiniz, böylece ilki bozulduğunda madenciliği durdurmak zorunda kalmayacaksınız. Bir elmas deposu topladıktan sonra, bir Büyüleyici Masa oluşturmanızı ve bir Fortune kazması yapmanızı öneririz. Madencilik yaparken daha fazla kaynak elde etmek için Fortune büyüsünü yükseltebilirsiniz. Mending büyüsü de kazmanızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olduğu için çok kullanışlıdır.

Elmas ganimeti bulmak

Evet, elmaslar Minecraft çevresindeki sandıklarda ganimet olarak var. Tüm sandıkların elmas içerme şansı yoktur, ancak çoğu vardır. Şansınızı en üst düzeye çıkarmak için demirci köy sandıklarına, gemi enkazı hazinelerine, kale sunak sandıklarına, tapınak sandıklarına ve son şehir sandıklarına odaklanın. Bunun gibi sandıklarda da sahte elmas ekipman bulabilirsiniz.

Bu yöntem için çok fazla RNG olduğundan, şu anda elmasa ihtiyacınız varsa en iyi seçenek değildir. Ama zindanları yağmalamayı ve keşfetmeyi seviyorsanız onları bulabileceğinizi bilmek güzel.

Minecraft’ta Banner (Flama) Nasıl Yapılır ?

Minecraft nasıl indirilir – Minecraft ücretsiz nasıl oynanır ?