Elden Ring Çıkış Tarihi | Ne Zaman Çıkıyor?

Elden Ring Çıkış Tarihi | Ne Zaman Çıkıyor? ; FromSoftware’in Soulsborne formülüne açık dünya görüşü olan Elden Ring bu hafta çıkıyor ve işte tüm bölgeler ve platformlar için yayın süreleri.

FromSoftware’den Elden Ring , 2022’nin en çok beklenen oyunlarından biridir ve 2019’da E3 sırasında ilk kez ortaya çıktığından beri kasabanın konuşması olmuştur. Hayranlar ve yeni başlayanlar, çok yakında açık dünya aksiyon RPG’sine atlayabilecekler, ancak bu tamamen oyuncuların nerede bulunduklarına ve hangi platformlarda oynadıklarına bağlı. Bu kısa yazımız, Elden Ring’in tüm farklı çıkış zamanlarını gözden geçirecek , böylece oyuncular mümkün olan en kısa sürede başlayabilir.

Elden Ring PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X için 25 Şubat‘ta çıkıyor, ancak PC oyuncuları konsol oyuncularından altı saat önce buna erişebilecek . Piyasaya sürülmeyi dört gözle bekleyenler, sadece zaman avantajı elde etmek için oyunu ana konsollar yerine PC’lerine yüklemek için cazip gelebilir. Belirli saat dilimleri için aşağıya bakın.

Elden Ring Çıkış Tarihi | Ne Zaman Çıkıyor?

Elden Ring hayranları , Bandai Namco’dan alınan görseldeki küresel yayın zamanlamasını kontrol edebilir , ancak metin okunamayacak kadar küçükse, tüm bölgeler için ayrıntılar aşağıda listelenmiştir:

  • ABD (PT) Konsolları – 24 Şubat 21.00 PT / PC – 24 Şubat 15.00 PT
  • ABD (CT) Konsolları – 24 Şubat 23:00 CT / PC – 24 Şubat 17:00 CT
  • ABD (ET) Konsolları – 25 Şubat Gece Yarısı ET / PC – 24 Şubat 18:00 ET
  • Avrupa (CET) Konsolları – 25 Şubat Geceyarısı yerel saati / PC – 25 Şubat saat 12:00 CET
  • Japonya (JST) Konsolları – 25 Şubat Gece yarısı yerel saati / PC – 25 Şubat sabah 8’de JST
  • Avustralya (AEDT) Konsolları – 25 Şubat Yerel Gece Yarısı / PC – 25 Şubat, 10:00 AEDT
  • Yeni Zelanda (NZDT) Konsolları – 25 Şubat Gece Yarısı / PC – 25 Şubat 12 PM NZDT

PC, PS4, PS5 ve Xbox konsolları için ön yükleme artık mevcut, yani Elden Ring başladığında oyuncular beklemeden hemen oyuna başlayabilirler.

Elden Ring’de Co-Op Var mı? 

Elden Ring geleneksel bir co-op oyun değildir . Oyuncular bir menüyü açıp bir arkadaşla bağlantı kuramazlar – bundan biraz daha fazlasını gerektirir. Elden Ring oyuncuları, çevrimiçi olarak bağlıysa,diğer oyuncuları oyuna çağırabilen Furlcalling Finger Remedy adlı bir öğe yapmalıdır. Bu, oyuncular zorlu patron dövüşlerinden birine karşı mücadele ediyorsa veya iki arkadaş sadece açık dünyada ortalığı karıştırmak ve birlikte keşfetmek istiyorsa faydalı olabilir.

Elden Ring Crossplay Oynanır mı?

Ve Elden Ring‘in crossplay oynamayı destekleyip desteklemediğini merak edenler için cevap hayır. Birisi PS5’te Elden Ring oynuyorsa ve Xbox Series X’te oynayan bir arkadaşıyla takım kurmak istiyorsa, bu mümkün değildir – en azından lansman sırasında. Ancak aynı konsol ailesindeki oyuncular bir araya gelebilecek. Bu, PS4 oyuncularının PS5’te oynayan bir arkadaşına katılabileceği ve Xbox One veya Series X/S’deki kişilerin de birlikte oynayabileceği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir