Skyrim: Alternatif Başlatma Modu Nasıl Kurulur? | The Alternate Start Mod

Skyrim: Alternatif Başlatma Modu Nasıl Kurulur? | The Alternate Start Mod ; Skyrim’in tanıtımını sevmiyorsanız bu yazı tam size göre. Helgen’e giden araba yolculuğunu atlayıp yeniden başlamayı ister miydiniz? Skyrim için Alternatif Başlangıç eklentisinden başka bir yere bakmayın.

Skyrim ‘in 2021’de birçok oyuncunun ezberlediği bir giriş dizisine sahip eski bir oyun olduğu bir sır değil. Skyrim’in hikayesi, en başından itibaren diğer Elder Scrolls oyunlarından biraz daha fazla ray üzerindedir, ancak tüm bunlar basit (ve son derece popüler) bir eklenti ile değişir: Alternatif Başlangıç – Başka Bir Hayat Yaşayın.

Alternatif Başlangıç, piyasaya sürülmesinden bu yana birçok Skyrim mod yapımcısının yükleme emrinin temel dayanağı olmuştur. Helgen’e araba yolculuğuna başlamak yerine, oyuncular hiçbir yerin ortasında bir hapishane hücresinde uyanabilir, Helgen ve ejderha saldırısına maruz kalmadan maceralarını herhangi bir yönde başlatmaya hazır olabilirler. Ve hepsinden iyisi, konsollarda da mevcut.

Skyrim : Alternatif Başlatma Modu Nedir? | What Is The Alternate Start Mod?

Skyrim: Alternatif Başlatma
Skyrim: Alternatif Başlatma

Alternatif Başlat, kutuda söylediklerini yapar – kurulumdan sonra, her yeni Skyrim kaydetme dosyası doğrudan karakter oluşturma ekranında başlar. Oyuncular, bir karakteri özelleştirip isimlendirdikten sonra kendilerini (klasik Elder Scrolls tarzında) bir Mara Heykeli, bir yatak ve eski püskü mobilyalardan başka hiçbir şeyin olmadığı bir hapishanede bulurlar. Oyuncular, Statue of Mara ile konuşarak, karakterlerinin başlangıç noktasının yanı sıra, başlangıç altın, ekipman ve daha fazlasını etkileyen karakterinizin arka planı gibi bazı diğer temel RPG öğelerini özelleştirebilirler.

Alternatif Başlangıç, oyunculara, oyunculara ait evler, şehirler, loncalar, kaleler, karavanlar veya tamamen rastgele bir konum dahil olmak üzere dünyanın hemen hemen her yerinde ortaya çıkma seçeneği vererek tüm geleneksel Skyrim açılışından etkili bir şekilde kurtulur. Helgen’i daha sonra keşfetmek, Jarl of Whiterun’u Ejderha saldırısı konusunda uyarma görevini başlatacağından, ana görev tamamen bitmedi. Bir oyuncunun en başından itibaren Skyrim’i nasıl deneyimlediğini temelden değiştiren çok hafif bir moddur ve birden fazla karakter oynamayı seven oyuncular için olmazsa olmazlardandır.

Skyrim: Alternatif Başlatma Modu Nasıl Kurulur?

Alternatif Başlangıç , Bethesda’nın Skyrim için oyun içi modlama platformunda listelendiği için kurulumu çok uygun bir moddur. Alternatif Başlangıç ​​modunun bu şekilde nasıl kurulacağına gelince, kelimenin tam anlamıyla Skyrim’i açmak, ana menüde “Modlar” a gitmek ve listelerde Alternatif Başlangıç ​​bulmak kadar basittir. Yeni bir oyuna başlamadan önce cihazınıza indirin ve etkinleştirildiğinden ve yükleme sıranızda olduğundan emin olun. Ayrıca, oyuncuların Alternatif Başlangıç ​​eklentisini bir internet tarayıcısı yerine yönetici aracılığıyla indirmesini gerektiren Nexus Mod Yöneticisi aracılığıyla da kullanılabilir.

Bir PC kullanıcısı olarak manuel olarak kurmak için mod dosyalarını Skyrim Nexus veya diğer mod barındırma web siteleri aracılığıyla indirin. Ardından, o zip klasöründe listelenen tek tek dosyaları Skyrim/Data klasörünüze bırakın (genellikle Steam/Steamapps/Common’da bulunur). Başlatma sırasında .esp dosyalarının etkinleştirildiğinden emin olun ve gitmeniz iyi olur! Her zaman olduğu gibi, herhangi bir kaynaktan indirdiğiniz modun sürümünün oyununuzun sürümüyle eşleştiğinden emin olun – örneğin Yıldönümü Sürümü oyuncuları, eski modları yüklemeye çalışırken oyunu bozan hatalar bildirdiler.