Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?

Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır? , Minecraftta Kürsü ; Minecraft oyuncuları şimdiye kadar pek çok tarife aşina olmalılar.Minecraft oyuncuları, sadece biraz rehberlikle zanaatla dolu geniş bir açık dünyaya bırakılıyor. Bu, oyunculara kendi hızlarında gezinmek ve öğrenmek için özgürce dizginleme sağlar, ancak oyunun bazı sırlarının saatlerce gizli kalacağı anlamına gelebilir.

İşçilik masaları, fırınlar ve sayısız başka kullanışlı cihaz genellikle oyuncuların Minecraft‘ta aşina oldukları ilk şeylerdir, ancak oyundaki başka bir yararlı öğe bazı oyuncular için biraz gizem olarak kalabilir: kürsü.

Oyuncular şüphesiz bir Minecraft oyunu sırasında kürsü ile karşılaşacaklar, ancak gerçek kullanımı ve nasıl işlendiği biraz gizem olabilir. Gerçek hayattaki kürsörlerin bu oyun içi versiyonu genellikle köylerde, oyuncular dünyalarını keşfettiklerinde bulunur ve bu nedenle işçiliği tarifi ve kesin ayrıntılarını toplamak zor olabilir. Ancak, bir zanaat masasında gerçekten inşa edilebilir ve Minecraft’ı arkadaşlarla oynayanlar için gerçekten kullanışlı olabilir.

Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?

Kürsü, oyuncular için bir kitap ve tüy veya yazılı kitap tutmak için kullanılır. Bir kitap ve tüy kalem, oyuncuların kitaplara mesaj yazmaları için ihtiyaç duydukları şeylerdir ve özellikle çok oyunculu kullananlar için yararlıdır. Bunlar, Minecraft dünyasındaki herhangi bir oyuncunun genel okuması için yazılabilir ve yerleştirilebilir. Önemli mesajlar, yerler ve olaylar bu kitaplara kaydedilebilir ve bu kürsülerde herkesin okuması için bırakılabilir. Bunun da ötesinde, kürsü çalışkan bir görünüme sahiptir ve genellikle oyuncu kütüphanelerinin veya akademik eğlencelerin önemli bir parçasıdır.

Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?
Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?

Estetik değerlerinin ve bir mesaj panosu olarak kullanımlarının yanı sıra kürsü, Kütüphaneci köylüler için de iş bloğudur. Kütüphaneci köylüler, genellikle oyunculara büyülü kitaplar sunan ticaret materyalleri için kullanışlıdır. İşsiz bir köylünün yanına bir kürsü yerleştirildiğinde, o köylü kendisini bir Kütüphaneci olarak atayacak ve kürsüden çalışacaktır. Bu, hemen ticaret fırsatlarını açar, ancak daha iyi ticaret oranları ve materyalleri elde etmek için oyuncular, bu köylünün seviyelerini yükseltmek için o köylüye zaman ve malzeme ayırmalıdır. Bu, kürsüyü Minecraft’ta köylüleri yetiştirenler ve işleri için yetiştirenler için oldukça kullanışlı hale getirir.

Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?
Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?

Kürsü yapmak için, oyuncuların dört tahta levhaya (herhangi bir ahşap türü kombinasyonu işe yarayacaktır) ve bir kitaplığa ihtiyacı olacak.

İlki, üç ahşap kalasla işçilik masasında altılı setler halinde yapılabilir.

İkincisi, bir zanaat masasında yapılabilmesi için üç kitap ve altı ahşap kalas (herhangi bir ahşap türü kombinasyonu) gerektirir.

Bu malzemeler bir kez bir araya getirildikten sonra, oyuncuların işçiliği tarifinin üstüne üç levha, ortasına kitaplık ve altta bir levha koymaları yeterlidir. Oyuncular, konulan odun ne olursa olsun, kürsü her zaman sadece meşe ağacından yapılmış gibi görünecektir. Yani Mine

craft’ta etkileyici bir iç mekan yaratmak isteyen herkesin bunu hesaba katması gerekiyor.

Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?
Minecraft Kürsü (Lectern) Nasıl Yapılır?