Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası (Easter Egg) Rehberi ; Call of Duty: Black Ops Cold War’ın ilk Outbreak görevi geldi ve oyuncuların bunu tamamlamak için bazı özel görevleri yerine getirmeleri gerekecek.

Call of Duty: Black Ops Cold War hayranları, Outbreak’in ana görevinin masaya ne getireceğini görmek için sabırla bekliyorlardı ve şimdi nihayet cevabı biliyorlar. Neyse ki, Outbreak’in ana görevi, bazı ilginç hikaye kurulumları, eğlenceli hedefler ve zorlu bir boss fight ile çok doğru sonuçlar veriyor. Treyarch, haritanın açık dünya ortamından tam olarak yararlanarak çeşitli bölgelerde tamamlanması gereken bazı genişleyen hedefler ekler. Yeni bir alan da açılarak görevi çok daha unutulmaz kılıyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War hayranları göreve başlamadan önce, ekipmanlarında menzilli bir silah bulundurmalılar – M16 popüler bir seçimdir. Dövüş çoğunlukla menzilde gerçekleşeceği için bu, son patrona büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bu nedenle, Hauer gibi silahlar normalde oldukları kadar güçlü değildir ve av tüfeği patronu yaralamak için gereken mesafeden yoksundur. Ring of Fire gibi alan yükseltmeleri hasar verirken Aether Shroud bir kaçış sağlarken, Frenzied Guard’ın yavaşlatma yeteneği ve zırh doldurmaları onu son dövüşe en uygun hale getirir. Menzilli bir silah ve kuşanmış Frenzied Guard ile Zombies hayranları, Salgın’a atlamaya hazır olmalıdır.

Outbreak Ana Göreve Başlama

Outbreak oyuncuları ana göreve başlamadan önce, üçüncü Dünya Seviyesine kadar ilerlemeleri gerekir. Bu seviyeye hızlı bir şekilde ulaşmak için Dünya Seviyesi atlama hilesini kullansalar da, silahların daha güçlü olması ve zırhın yükseltilmesi için alanları normal şekilde yağmalamak en iyisidir. Oyuncular, avantajlarını elde etmek için de bu zamanı almalıdır. Dünya Kademe 3’e ulaştıklarında, oyuncular mevcut bölgelerindeki bir radyoyu izlemek isteyecekler.

Call of Duty: Black Ops Cold War - Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi
Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Süreç, oyuncuların ana radyoya uyması için üç amplifikatörü etkinleştirdiğini gördüğü için Outbreak’in radyo tarafı arayışına benzer. Oyuncular, Samantha Maxis‘in radyonun etkinleştirilmesi üzerine konuştuğunu duyarlarsa, bunun ana görev başlangıç noktası olup olmadığını anlayacaklardır. Altyazılar, radyo yakın olduğunda bir ipucu verdiklerinden, radyonun izlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca oyunculara hangi frekansta vurmaları gerektiği konusunda net bilgi sağlarlar. Tüm frekanslar eşleştiğinde, oyuncular ilk işaret parçasını almak için orijinal radyoya geri dönebilirler. Radyolar aşağıdaki konumlarda bulunabilir:

Sanatorium: Radyo, Sanatorium’un altındaki heykelin yanında bulunur. Amplifikatörler merdivenlerden birinde, Sanatorium’un dibindeki podyumda ve Sanatorium barikatının yakınındaki taş bir çıkıntıda bulunur.

Alpine: Radyonun kendisi Steep Grove’da bazı petrol tanklarının yanında bulunuyor. Bağlam açısından, yamaçtaki kabinlerin sağında ve Wunderfizz makinesine yakın. Amplifikatörler yakındadır, biri bazı aletlerin yanındaki bir kulübede, diğeri kayak yamaçlarının yanındaki bir uçurumda ve üçüncüsü Upper Run 3 tarafından başka bir uçurumda.

Golova: Radyo, Aşağı Çiftlik’teki bir ek binaya yakın bazı paletlerde. Haritanın köprüsüne yakın. Amplifikatörlerden biri yakındaki bir kulübenin dışında, diğeri bir kulübenin içinde ve üçüncüsü ise dik açı şeklinde şekillendirilmiş beton bir bariyerle.

Ruka: Pack-A-Punch makinesinin bulunduğu Old Farm konumuna en yakın çadırda olduğu için Ruka’nın radyosunu bulmak kolaydır. İlk amplifikatör, Eski Çiftliğin dışındaki küçük evde, ikincisi ise Pack-A-Punch‘ın dışındaki bir kulübede biraz samana dayanıyor. Son amplifikatör, Old Farm’ın ana evinin en üst katındadır.

Duga: Duga’nın SAM sitesi konumundaki bazı varillerde, son radyo noktası bulunur. SAM Alanının keskin nişancı kulesi ilk amplifikatörü barındırırken, ikincisi büyük askılardan birinin yanındaki beton bariyerlere dayanmaktadır. SAM alanının çıkışındaki yeşil bir kulübe, son amplifikatör noktasını barındırır.

Bu adım tamamlandıktan ve Beacon parçası toplandıktan sonra, oyuncuların bölgenin hedefini tamamlamaları ve normal olarak dışarıya gönderilecek Beacon’a gitmeleri gerekir.

Maymun Bombası Heykellerini Bulmak

Call of Duty: Black Ops Cold War - Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi
Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Beacon’a vardıklarında, oyuncuların Samantha Maxis‘i arama seçeneğini seçmeleri gerekecek. Diyalog sona erdiğinde, bir sonraki bölgeye ışınlanabilirler. Artık 4. dünya seviyesinde oyuncular, Sam’in Firebase Z haritasındaki müttefiki Ravenov tarafından bırakılan dört taş maymun bomba heykelinden birini bulmak isteyecekler. Özellikle, yanında beyaz bir M olan maymunu bulmak istiyorlar, çünkü vurulduktan sonra bir projektör makarası düşecek. Her haritanın kendi maymun noktaları vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir.

Alpine: İlk Yardım İstasyonu’nun yanındaki haritanın kenarına yakın bir yerde, oyuncular ilk maymunu metal bir çitin yanında duran bir jeneratöre yaslanmış olarak bulacaklar. İkinci maymun Hamamın yanında oturan binanın ikinci katında. Üçüncü maymun, Base Suite bir evin ikinci kat balkonunda. Evlere atlama pedinden bakıldığında ikinci evdedir. Son maymun noktası sağ Hillside Kabininde ve oyuncular ön kapıdan girer girmez onu bir dolapta görmeli.

Ruka: Füze Siloları alanının hemen dışında, oyuncular ilk maymunu büyük bir metal kapılı tuğla bir binada bulabilirler. Oyuncuların Outbreak’s Defend hedefine gittiği Gorge bölgesinde oyuncular, kaza yapan bir arabaya karşı bir maymun bulabilirler. Üçüncü maymun, devasa Tren Sehpası köprüsünün hemen altında ve oyuncular onu haritanın en ucunda bulabilirler. Kargo Platformunun merkezinde, oyuncular son maymunu bazı tahta paletlerin arkasında bulabilirler.

Sanatorium: Sanatorium köprüsünün altında ve suyun hemen yanında ilk maymun dinleniyor. İkincisi Bathhouse kirişlerinde, üçüncüsü ise Yönetim binasının ana ofisinde bulunur. Sağdaki oda ahşap duvarlara sahip ve rafında bir maymun var. Oyma Tepeler’deki bir kulübe son noktayı barındırıyor ve haritaya bakanlar için, iki çizgi çizilmiş boş arazi parçasının yakınında. Kulübenin güneyinde bir atlama pedi bulunur.

Golova: İlk maymun kilisenin tepesinde bulunabilir ve oyuncular merdiveni tırmanır tırmanmaz onu görmelidir. İkinci maymun haritanın sol tarafındadır ve büyük Tren Yükleme kulübesinde bulunabilir. Golova’nın bir atlama pedi ve Fury Crystal spotuna ev sahipliği yapan Endüstri Parkı konumunda da üçüncü maymun var. Çatısında bir atlama pedi bulunan binada. Son olarak, köprünün hemen yanındaki büyük House Ranch, son maymunu kirişlerinde gizler.

Duga: Duga’nın büyük bir üst geçit ve döner kavşaklı bir yolla işaretlenen ana girişinde, ilk maymun küçük bir binanın çatısında görülüyor. Bir sonraki maymun Duga’nın dördüncü sığınağında bulunur. Üçüncü maymun, Otobüs Deposu’nu çevreleyen alçak tuğla duvara yaslanırken, son maymun Duga’nın petrol tanklarının sağındaki Hilly Clearing’dedir. Arka ucunda Rus propagandası olan küçük binanın tepesinde.

Projektör Noktaları ve Dönüşü Olmayan Nokta

Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Oyuncular doğru maymunu bulup makarayı aldıklarında, bir projektör bulmaları gerekecek. Oyuncular, Ruka dışında her Salgın bölgesinde bir projektör noktası bulabilirler, çünkü bu harita paskalya yumurtası arayışı için son alan görevi görür. Bu nedenle, oyuncular Ruka’daysa, bu adımın tamamlanabilmesi için bir sonraki Dünya Seviyesine geçmeleri gerekir. Projektör konumları aşağıdaki gibidir.

Alpine: Pack-a-Punch’ı barındıran devasa Locanın sağ üst tarafında, bu projektör bir yatağın yanında duruyor.
Sanatorium: Oyuncuların maymun bombası heykellerinden birini bulduğu Yönetim binasında. Uzun ahşap bir masa olan bir toplantı odasındadır.

Duga: Yönetici Ofislerinin en üst katında, oyuncular yan odalardan birinde bir projektör yeri bulabilirler. Sağdaki odada erişim için iki kapı ve bunun dışında bir merdiven vardır.

Golova: Oyuncuların zırh satın alabilecekleri karakolda projektörü bulacaklar. Oyuncular zırh sehpasına bakar ve geri dönerse, sol üstlerinde olacaktır.

Slaytları projektörde oynattıktan sonra Samantha Maxis, oyuncuyla konuşacak. Her diyalog bittikten sonra projektörü etkinleştirmeleri gerekecek, oyunculara Ruka’ya gitmeleri gerektiğini söyleyecektir. Oradan, Ruka’ya ışınlanmak ve dönüşü olmayan noktaya girmek için fenerin başına geçebilirler.

Ravenov’u ve Üç Anahtarı Bulmak

Call of Duty: Black Ops Cold War - Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi
Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Ruka’ya girdikten sonra, hedef işaretçisi, oyuncuları doğrudan Füze Silolarının içindeki sığınak olan gitmeleri gereken yere götürecektir. Tüm oyuncular asansöre girdikten sonra yer altına inecekler. Amaç, oyuncuların sığınaktaki kilitleme sırasını kapatarak yapabilecekleri Ravenov’u bulmak olacak. Bunu yapmak için, büyük yeşil bir haritanın ve birkaç terminalin bulunduğu bir alan bulana kadar keşfetmek isteyeceklerdir. Buradan, Call of Duty Zombies hayranları, kilidi devre dışı bırakmak için terminallerden birindeki bir düğmeye basabilir. Daha sonra bir ara sahne oynayacak ve oyunculara üç anahtar bulmaları söylenecek. Birkaç Taklit de ortaya çıkacak ve oyunculara zorlu bir mücadele verecek.

  • Key #1 – The Red Mimic: İlk anahtar, mavi bir kapıya dayanan bir korumanın gövdesinde bulunacaktır. Yine de yakalandığında, kırmızı Mimic mini patron, aynı saldırılara sahip olmasına rağmen oyunculara saldıracaktır. Temel fark, güçlendirilmiş sağlık çubuğudur, yani Brain Rot cephane tipi yardımcı olabilir. Oyuncular öldükten sonra gerçek anahtarı yağmalayabilir.
  • Key #2 – The Monkey Trap Oyuncuların daha sonra haritanın karıştırılması nedeniyle zor bir görev olan A etiketli alana gitmeleri gerekecek. Bulunduklarında, Firebase Z’nin Öz Tuzağı’nın bir muz eklenmiş bir versiyonuna götüren dairesel bir koridor bulabilirler. Bir kez yakalandığında, oyuncuların spektral bir maymunu bulması gerekecek, bu en iyi şekilde seslerini dinleyerek yapılabilir. Bir havalandırma deliğinin içinde olacak ve bir kez bulunduktan sonra, oyuncuların altına Öz Tuzağı atması gerekecek. Bir kez bittiğinde, maymunun yemi alması için oyuncuların geri çekilmesi gerekir. Bittiğinde, oyuncular ikinci anahtarı almak için tuzağı tetikleyebilir.
  • Key #3 – Crystal Collection: Oyuncular daha sonra iki terminal arasında duran kırmızı bir kutuyu etkinleştirerek B alanına gitmek isterler. Tamamlandığında, oyuncuların mor Aetherium Kristalleri için alanları aramaları gerekir. Onları parçalamak, toplanabilecek daha küçük parçalar düşürmeli ve oyuncuların bunlardan 20 tanesini toplamaları gerekecektir. Envanter paylaşılarak süreci kolaylaştırır. Toplanıp yatırıldıktan sonra, bir oyuncu dolu kutuyu D alanına götürebilir. Buraya geldiğinde, devasa bir Karanlık Eter Denizanası bulmak isterler. Daha sonra yaklaşmak için yakındaki çimenli bir merdivenden aşağı inebilirler ve oradan kutunun özel yeteneğini kullanmaları gerekir. Bir kez bittiğinde, üçüncü anahtarı almak için denizanasının içinde yüzecekler.

Alınan tüm anahtarlarla, oyuncuların üç makineyi etkinleştirmesi gerekecek. Göz tarayıcı benzeri cihazlarla beyazdırlar. Birincisi vurulduğunda, oyuncular ikinci ve üçüncüye ulaşmak için 45 saniyelik bir zaman geçirecekler. Sıralama rastgele belirlenir, ancak en çok işe yarayan A’dan D’ye B’ye kadardır. Üçü birden vurulduğunda, bir geri sayım başlayacak ve oyuncuların ana merkeze gidip üst kata çıkması gerekecek. Kapıyı açtıklarında, son patron dövüşü başlayacak, bu yüzden en güçlü Zombies silahlarına sahip olmak akıllıca olacaktır.

The Boss Fight

Call of Duty: Black Ops Cold War – Outbreak Paskalya Yumurtası Rehberi

Outbreak ana görevinin son patron dövüşü, oyuncuların Legion adlı devasa bir Tempest’e karşı savaştığını gördüğü için gerçek bir mücadeledir. Patronu yenmek için oyuncuların zırhını kırması gerekecek. Ancak bunu yapmak çok fazla hasar gerektirir ve oyuncuların dikkatini dağıtmak için düşmanlar ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, Ray Gun ve maymun bombaları gibi silahlar yardımcı olmalı, çünkü oyuncuların hem Legion’a hem de ölümsüzlere odaklanmaları gerekiyor.

Zırhı nihayet kırıldıktan sonra şaşkın bir duruma girecek ve başının üzerinde üç top belirecek. Oyuncular ateşi bu toplardan birine odaklayarak onu kırarak Legion’un sağlığının üçte birini ortadan kaldırabilir. Oradan, bu patronu yenmek için bunu iki kez daha tekrarlayabilirler. Bu zorlu bir dövüş ve oyuncuların bir zaman sınırı olması nedeniyle, muhtemelen birçok kez denenecek.

Legion nihayet öldüğünde, oyuncular düşmüş düşmanlarından bir parça Zombies istihbaratı alabilirler. Bu istihbaratı elde etmek için tam bir tekrar oynatma gerektiğinden, oyuncular patron ölür ölmez onu aldığından emin olmalıdır. Legion mağlup olduktan sonra, oyuncular paskalya yumurtasını bitirdi ve son ara sahneyi izledi.