Minecraft: Netherite Nasıl Bulunur? | Antik Kalıntı

Minecraft: Netherite Nasıl Bulunur? | Antik Kalıntı ; Minecraft’ta mıknatıs taşı, Netherite zırhı veya Netherite araçları yapmak isteyen herkes, önce bu zor cevheri Nether’de bulmak zorunda kalacak.

Minecraft’ta oyuncuların Son’a ulaşmalarına yardımcı olacak birçok harika araca ihtiyacı olacak. Ve bir oyuncunun yapabileceği en güçlü araçlar Netherite’den yapılmıştır. Ancak bu cevher inanılmaz derecede zor ve oyuncuların onu bulmak için bazı stratejilere ihtiyacı olacak.

Netherite Nasıl Yapılır?

Netherite külçelerini ilk etapta yapmak için oyuncuların eski enkaz için Minecraft Nether’i araştırmaları gerekecek. Bu bulunması zor malzeme, Netherrack’ın daha hafif, daha bronz bir versiyonuna benziyor ve üstünde, değişen koyu ve açık halkalarda dairesel bir desene sahip. Kadim enkaz 15. seviye ve daha düşük seviyelerde ortaya çıkacak.

Minecraft: Netherite
Minecraft: Netherite

Oyuncuların mümkün olduğunca çok eski enkaz elde etmelerini sağlamak için kullanabilecekleri birkaç yöntem vardır.

Netherrack Madenciliği için TNT Kullanımı

Netherrack veya Nether’in çoğunluğunu oluşturan kırmızımsı bloklar, TNT ile kolayca ve hızlı bir şekilde çıkarılabilir. Oyuncular Netherrack’e uzun, düz bir mağara kazmalı, ardından her blokta TNT yerleştirmelidir. TNT, Netherrack’ın büyük alanlarını yoldan çekecek ve oyunculara olası antik enkaz konumlarının büyük bölümlerine erişim sağlayacak. TNT 5 top gücü ve 4 kum ile yapılır ve çakmaktaşı ve çelik ile tetiklenir.

Minecraft: Netherite
Minecraft: Netherite

Netherite Çiftliği için Elmas Kazma Kullanmak

Efficiency II’ye sahip bir Elmas kazma, Netherrack’ı tek bir vuruşta mayınlayacak ve eski enkaz arayan Nether’in devasa bölümlerinden geçmeyi kolaylaştıracak. Bu yöntem, özellikle TNT yöntemiyle birleştiğinde, Netherrack’ın büyük bölümlerini havaya uçuracak ve umarım oyuncuların madencilik yapması ve alması için Nether antik enkazından çok ihtiyaç duyulan Minecraft malzemesinin birkaç bölümünü açığa çıkaracaktır.

Oyuncuların envanterinde eski kalıntılar olduğunda, eritme zamanı gelir.

Eski Enkazdan Netherite Nasıl Yapılır?

Eski enkaz çıkarıldıktan sonra, Minecraft oyuncuları onu Netherite Scrap’e eritmek zorunda kalacak. Hurdanın şu anda oyun içinde yalnızca bir kullanımı var: eritilerek Netherite Külçelerine dönüştürülmek. Böylece oyuncular yalnızca enkazı eriterek hurdaya çevirmekle kalmayacak, aynı zamanda altın külçeleri ve Netherite hurdasını Netherite külçelerine karıştırmak için ikinci kez de zorunda kalacaklar. Oyuncular, hurda ve külçe oluşturmak için normal bir fırın veya yüksek fırın kullanabilirler.

Netherite Külçelerinden Ne Yapılır?

Oyuncuların Netherite Külçelerinden yapmak isteyecekleri iki ana şey vardır: aletler ve mıknatıs taşları. Oyuncular elmas zırhı, silahları ve araçları daha da güçlü ve ayrıca lav geçirmez hale getirmek için yükseltebilirler. Mıknatıs taşları, pusulaların genellikle çalışmadığı Nether’de gezinmeye yardımcı olmak için kullanılır.

 

Daha fazla Minecraft yazıları için : MINECRAFT

Adblock_logo

 

Lüften AD Block’unuzu etkisiz hale getirip sayfayı yenileyiniz. (Please Disable your AD Block and refresh the page)