Valheim: Zırh Standı Nasıl Yapılır? | Armor Stand

Valheim: Zırh Standı Nasıl Yapılır? Armor Stand , Zırh Sehpası ; Oyuna en son eklenen zırh standını inşa etmek isteyen Valheim oyuncuları, yardım için bu yazımıza bakabilir…

Valheim oyuncuları, korkutucu yaratıklarla dolu bir dünyaya düşmüş olsalar da, inşa etmek ve yaratmak için çeşitli harika yerlere sahipler. Üslerinin güvenli olduğundan emin olduktan sonra oyun, oyuncuların kullanabileceği iyi bir dekorasyon yelpazesi sunar. Valheim oyuncularının barınaklarını evleri gibi hissettirmek için inşa edip yerleştirebilecekleri farklı tahtlar, sandalyeler ve aydınlatma armatürleri var.

Ancak bazı öğeler, patron savaşlarının arkasında kilitli malzemeler gerektirir. Bu, belirli öğelerin oyundaki oyunculara ne zaman açıldığını bilmeyi biraz zorlaştırıyor. Oyuna en son eklenen Armor Stand ‘ı oluşturmak isteyen Valheim oyuncuları için bu yazı yardımcı olmak için yazıldı.

Valheim: Zırh Standı Nasıl Yapılır?

Zırh Standı esas olarak dekoratif bir eklentidir, ancak kilidini açmak için oldukça fazla oyun süresi gerekir.

Bu öğe, oyuncuların sekiz parça İyi Ahşap, dört Demir Çivi ve iki Deri Hurda toplamasını gerektirir.

Bu hemen, ilgilenen oyuncuların Zırh Standının kilidini açmak için en azından Valheim Eikthyr’in ilk patronunu ve The Elder’ı yenmiş olmaları gerektiği anlamına gelir.

The Elder yenildiğinde, oyuncular Valheim’daki Swamp Key’e erişim kazanır. Bu öğe Bataklık Biyomunda Batık Mahzenleri açar ve oyuncuların tarifte Demir Çiviler için ihtiyaç duydukları Hurda Demiri toplamak için bunlara seyahat etmeleri ve Çamurlu Hurda Yığınları çıkarmaları gerekir. Hurda Demir daha sonra bir Dökümhanede Demir Çiviler oluşturmak için kullanılabilen Demir üretmek için bir Dökümhanede eritilebilir.

En az bir Bronz Balta ile Birch (Huş) ve Oak (Meşe) ağaçlarına vurarak İnce Odun toplanabilir. Her iki ağaç türünden sadece bir çifti indirmek, oyunculara bu tarif için yeterli Kaliteli Odun sağlamalıdır. Valheim’daki Deri Hurdaları bulmak nispeten kolaydır ve oyuncuların onu toplamak için Meadows Biome’da Boar’ı avlaması yeterlidir. Oyuncular, tüm bu malzemelerle Zırh Standını Çekiçleriyle yapabilirler.

Valheim’da Zırh Standı Kullanımları

Adından da anlaşılacağı gibi, Zırh Standı (armor stand) öncelikle bir oyuncunun zırhını giymedikleri zamanlarda saklamak için kullanılır. Bu, oyuncuların Zırh Standına yakınken kapatmak istedikleri numaralı kısayol tuşlarındaki zırh parçalarını seçerek yapılır. Tüm bir zırh setini tutabilir, ancak yalnızca tek bir alet veya zırh olmayan öğeyi tutabilir.

Ana işlevi, Valheim’ın yeni eklenen Kök Zırh Seti ve Kurt Zırh Seti gibi zırh setleri için kolay bir görüntüleme ve saklama yeridir. Bunlar, belirli biyomlarda daha kullanışlı olan ve bir oyuncunun ana seti olması muhtemel olmayan özel zırh setleridir. Oyuncular artık Bataklık veya Dağ Biyomlarına gitmediklerinde bu setleri Zırh Standı ile kapatabilirler.